1

Temat: Artnet+babcia

Witam.

Zadan pytania wink Krótkie i na temat.Mianowicie przymierzam sie do zakupu ODE (Open DMX Ethernet) firmy enttec.I teraz:

-Czy ten artnet zadziała mi normalnie z Ma on pc 1/2,ewentualnie Chamsysem ?
-Czy jest to szybki konwerter(czy sygnał będzie odświeżany z dużą częstotliwością,chodzi o to ,żeby np. par ledowy przy rozpalaniu dimmera nie przycinał się lecz płynnie rozpalał się)
-Czy 512 kanałów z artneta da się jakoś rozszerzyć do np. 1024 ?
-Czy przez artneta dałoby się kontrolować suwaki w grandmie ?
-Czy nie ma tutaj haczyka ? Grandma przecież ma też swoje 2portnode.A tutaj daje artneta i wychodziłoby na to,że zaoszczędzam dużo pieniędzy.

Z góry dziękuje Damian.

2

Odp: Artnet+babcia

Fago napisał/a:

-Czy ten artnet zadziała mi normalnie z Ma on pc 1/2,ewentualnie Chamsysem ?

Zadziała, ale żeby zadziałać z grandMA jako WYJŚCIE, to musi być licencja na parametry.

Fago napisał/a:

-Czy 512 kanałów z artneta da się jakoś rozszerzyć do np. 1024 ?

W jakim kontekście?

Fago napisał/a:

-Czy przez artneta dałoby się kontrolować suwaki w grandmie ?

Można.

Fago napisał/a:

-Czy nie ma tutaj haczyka ? Grandma przecież ma też swoje 2portnode.A tutaj daje artneta i wychodziłoby na to,że zaoszczędzam dużo pieniędzy.

"Haczyk" jest ten co zwykle. Do onPC potrzebna jest LICENCJA NA PARAMETRY STERUJĄCE.
Konwerter to prawie każdy współpracuje. "Magia" z 2Port Node polega tylko na tym że 2Port Node onPC ma w sobie tą licencję na parametry, oraz bardzo ładnie daje się konfigurować spod onPC.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-04-03 18:43:41)

3

Odp: Artnet+babcia

A da się gdzieś zdobyć tą licencję na parametry ?

4

Odp: Artnet+babcia

Fago napisał/a:

A da się gdzieś zdobyć tą licencję na parametry ?


Tak. Kupując 2Port Node

5

Odp: Artnet+babcia

Ok czyli sprawa jasna wink Dzięki wink

6

Odp: Artnet+babcia

Wybierając inną opcje zdajesz się na ryzyko położenia sztuki

7

Odp: Artnet+babcia

wczytując się w tematu o 2port node, czy warto jest wydawać 16tys(oczywiście doliczając koszty peceta, monitora, jakiegoś winga) na to żeby mieć grandMA2 czy nie lepiej jest kupić w tej cenie normalną Perle lub np sparka 4d?

Ostatnio edytowany przez KossB (2012-04-03 20:19:21)

8

Odp: Artnet+babcia

Warto bo masz GMA2,a nie Avo ani Compu. Choć teraz lepiej kupić GMA2 Wing onPC2. Aczkolwiek decyzja należy do kupującego.

9

Odp: Artnet+babcia

ja do tego konwertera polecam chamsysa działa bez problemu i nie potrzeba licencji

no nie wiem czy warto mieć GMA2 na kompie z 2port node zamiast pełno wymiarowej konsolety ja osobiście wolał bym perłę ale rzecz gustu no może zamiast sparka

10

Odp: Artnet+babcia

to zależy, jeśli masz czas i możesz ułożyć sobie całe show to tylko Ma, jeśli jednak masz koncert, i dużo rzeczy chcesz mieć " pod palcem " to klikanie myszką na koncercie może się nie udać wink

11

Odp: Artnet+babcia

nie on tutaj już mówimy z ekranem dotykowm

12

Odp: Artnet+babcia

KossB napisał/a:

nie on tutaj już mówimy z ekranem dotykowm

mimo wszystko to nie to samo
fizyczne suwaki i przyciski to jednak zupełnie inna bajka

13

Odp: Artnet+babcia

I tutaj wchodzi MA onPC command wing. Są fizyczne przyciski i suwaki. Poza tym grandMA2 to zaawansowany system sieciowy, więc command wing będzie miał zastosowanie także gdy będzie pełna konsoleta.
To że command wing nie jest pełnowymiarową konsoletą riderową nie przeszkadza jakoś tym którzy już mają konsolety. I tak deklarują taki zakup. Tanie dodatkowe stanowisko programowania i backup na sztuce, pre-programming w domu... to chyba dość powodów. wink

14

Odp: Artnet+babcia

zgadzam się z Kacprem, Command wing jest w zasadzie tym czego brakowało od lat na rynku. dużo przyjemniejsze przegotowanie show przed sztuką i mała fizyczna konsoleta do realizacji. Myślę, że dużo firm wyposaży się w to rozwiązanie

15

Odp: Artnet+babcia

Lub kupić BFC2000 :d I również mieć suwaczki smile