Temat: PROXIMA NADIR PX 102 czy SGM PILOT 2000

Witam,
tak jak w temacie stojęprzed trudnym wyborem.
Ów sterownik potrzebny do sterowania 10 głowic, 12 parów led, oraz 2 strobo, czyli ogolnie mniejszych sztuk.
Prosze o pomoc w wyborze i wszystkie za i przeciew.
Pozdrawiam.

2

Odp: PROXIMA NADIR PX 102 czy SGM PILOT 2000

witaj . po pierwsze to zalezy do czego jest Ci ten sterownik potrzebny , instalacja w klubie ( z setu urzadzen wnosikuje ze tak ) czy do jakis malych koncertow  czy eventow , gdzie on bedzie pracowal , czy wlasnie na malych koncertach czy w klubie na zasadzie ze jak dj nie zapomni to przelaczy jeden z 3 programow smile
droga sprawa to ile one kosztuja , bo sie wogole nie orjetuje , i czy nie warto czasem zakupic przejscia usb-dmx i  sterowac tym setem urzadzen ( jest to chyba najtansze i najprostrze wyjscie , bo programow jest masa i mozna probowac roznych ) ,Mozesz tez zastanowic sie nad 2portem i sterowac tym z systemu grandMA , wiec jak widzisz nie musisz zamykac sie tylko w tych dwoch sterownikach.

3

Odp: PROXIMA NADIR PX 102 czy SGM PILOT 2000

urzadzenie potrzebne bardziej do malych koncertow i eventow.
Sterowanie przez konwenter z laptopa raczej odpada, ponieważ nie ma calkowitej i szybkiej kontroli nad urzadzeniami podczas pracy live. Poza tym oprocz LJ martina reszta programow to siano nadajace sie tylko do dyskotek.
Szukam taniego używanego sterownika, na którym można ``cos`` zrobić oprócz odpalanie napisanego programu.

4

Odp: PROXIMA NADIR PX 102 czy SGM PILOT 2000

z tego co patrzylem na instrukcje tej proximy to wygaje sie lepsza ma przynajmniej suwaki co juz jej daje + ( w sgm pilot 2000 suwaki sluza do ustawienia parametrow )pozatym proxima jest po polsku co tez daje jej + niestety nie pracowalem na zadnym z tych stolow (sgm pilot to duzo mniejsza wersja sgm 24 ktorego znam )
Ja osobiscie wychodze z zalozenia co Tanie to Drogie ,za rok dokupisz nastepne glowy , nastepne ledy , nastepne strobo i znow bedziesz musial kupic stol tym razem do srednich koncertow i eventow takze moze warto troche odlozyc , lub pozyczyc i miec sprawe z glowy na najblizsze lata .

5

Odp: PROXIMA NADIR PX 102 czy SGM PILOT 2000

jezeli wybierac z tych dwoch to zdecydowanie proxima..."na którym można ``cos`` zrobić oprócz odpalanie napisanego programu"....to wlasnie nadir i pilot 2000 sa takimi stolami....Bzdura jest ze majac LJ nie masz kontroli nad wszystkim...po pierwsze masz program LJ TOUCH gdzie mozesz sobie ekran podzielic na kwadraciki na ktorych mozesz miec dowolnie co chcesz, jeszcze do tego touch screen i jest wypas. Po drugie masz 2 wyjscia dmx, z mozliwa zamiany jednego wyjscia na wejscie co daje Ci mozliwosc podlaczenia sobie jakiegokolwiek stolu ktory ma suwaki i wyzwalanie z niego zapisanych wczesniej pamieci z LJ.

6

Odp: PROXIMA NADIR PX 102 czy SGM PILOT 2000

"na którym można ``cos`` zrobić oprócz odpalanie napisanego programu"....to wlasnie nadir i pilot 2000 sa takimi stolami na ktorych nie da sie nic wiecej zrobic oprocz odpalenia programu smile:):)

7

Odp: PROXIMA NADIR PX 102 czy SGM PILOT 2000

Popieraj Polską rodzimą produkcję wybierz PXM! Będziesz miał serwis blisko : ) I na allegro widziałem za kilka złotych..

Michał Bystrzycki
--------------------

8

Odp: PROXIMA NADIR PX 102 czy SGM PILOT 2000

Janek napisał/a:

"na którym można ``cos`` zrobić oprócz odpalanie napisanego programu"....to wlasnie nadir i pilot 2000 sa takimi stolami na ktorych nie da sie nic wiecej zrobic oprocz odpalenia programu smile:):)

Eeeee tam. Da się. Pilot to mniejszy scan control.

Michał Bystrzycki
--------------------

9

Odp: PROXIMA NADIR PX 102 czy SGM PILOT 2000

no da sie...ale lekko nie jest smile...no coz...zycie:)

10

Odp: PROXIMA NADIR PX 102 czy SGM PILOT 2000

Pracowałem na PX 126 proximy i nie byłem zbyt zachwycony działaniem tego "stoliczka" ma dużo wad, ale może w 102 je poprawiono.

11

Odp: PROXIMA NADIR PX 102 czy SGM PILOT 2000

Na Pilocie mozesz napisac osobne programy na ruch (generator efektow), kolory, gobo itd. Masz osobna sekcje na kanaly dimmerowe i oprocz tego szybki dostep do extra kanałow (strobo, dym)

Uwazam ze Nadir i Pilot nie nadaja sie zbytnio do prac eventowych..

Mozna na nich zrobic male sztuki i da się, tylko trzeba chciec i np nie zamykac sie w swoich schematach i mowic ze sie nie da i koniec:)


Do malych eventow mozesz zwrocic uwage na Pilota 3000.

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

12

Odp: PROXIMA NADIR PX 102 czy SGM PILOT 2000

hmm chyba bardziej sie nadaja wlasnie do eventow ( kilka pozycji . kolorow , kilka scen mixow gobo z kolorami itp ) niz do innych dzialan , naprawde lepiej pojsc droga ktora proponuje np Janek tzn LJ czy inny program na kompa niz  ograniczanie sie tak jak w przypadku pilota do 12 programow po 12 krokow , fakt ktos powie " przeciez to jest 144 roznych scen  itp  a gdzie wygoda pracy, np sprobuj sobie cos przygotowac w wolnym czasie na proxime lub sgm, nawet podstawowych palet nie dasz rady zrobic  tylko za kazdym razem wszystko od nowa, i ten sam schemat mam pozycje kolory goba jakis ruch  JEDZIEMY  a gdzie rozwoj .......... moim zdaniem te sterowniki nadaja sie na disko lub do prac na zewnatrz tam gdzie jest chlodno pada deszcz i nie bedzie ich szkoda ,,,,,,, ale sie unioslem:)

13

Odp: PROXIMA NADIR PX 102 czy SGM PILOT 2000

ja powrócę do grandMA topordNODE (przepraszam za kaleczenie nazwy) LJ może sie schować, koszt tego to 5-7tyś ale elastyczność fenomenalna, pomijając że sie nie sypie jak tańsze programy tego typu masz taką samą kontrole jak na normalnym stole (nie full sizie ale np na piko czy mikro). Pomijając wizualizer masz masę rzeczy już gotowych kiedy przyjeżdżasz na sztukę 2h na rozstawkę załóżmy koncercik zespołu "x" to wieszasz wg. doświadczenia czy pewnych kanonów odpalasz i w 15 minut stawiasz show na dwie godziny, ponadto odziwo podczas świecenia możesz też tworzyć. ma wiele ekranów czyli używasz obu do dostawionego laptopa a jeśli już bardzo potrzeba suwaka dostawiasz na MIDI czy jakieś inne cudo np behringera. choć gwarant że ekran Ci wystarczy teraz mam kijową sytuacje że zostałem sam a musze obstawić dźwięk koncertu jazzowego i światło 6 skanów i 12 dimów grandMA na to to czołg do zabijania komarów ale wiem że da tak rade i nie ograniczy sie to tylko do włączania 3 programów na zmianę. Długo jeszcze mogę piać o grandMiE, ale jeśli potrzebujesz naprawdę jakiejś porządnej deski to rzeczywiście patrz na to że za pare miesięcy dojdzie Ci sprzęt albo będziesz wypożyczał na większe sztuki. Ja w tej chwili z takich mniejszych wiosełek zaopatrzę sie w smartfade ML w odróżnieniu od poprzedników obsługuje inteligentne ma podłączanie  USB do laptopa i dużo suwaków i RGB podświetlanych przycisków (przydatne przy wyborze koloru na led-parach;) )  i może śmigac sama albo z lapkiem koszt około 15 tyś niestety ale to Ci starczy na lata;) i tylko perełki i grandMA to może wygryść;)

14

Odp: PROXIMA NADIR PX 102 czy SGM PILOT 2000

Jednak zakupiłem NADIRA, sterownik raczej do klubu niz pracy life, no ale jakos daje rade. Widziełem w akcji małe CONGO z Olsztynskiego MOKu no i jestem pod wrażeniem.Hehe chyba zmienie prace smile