Temat: Import sprzętu z USA

Witam. Jak to jest ? Załóżmy chciałbym kupić parę zabawek do firmy w USA. Podobno do tej ceny muszę doliczyć cło i vat. Wówczas wyjdzie mi to sporo drożej. Kwota, która by mnie uczyniła za granicą to koszt koło 50 tysięcy. Jak to się przełoży na realne koszta ? Ile będę musiał doliczyć ? I czy np. przy osobistym transporcie sprzętu nie wyszłoby mi to taniej ?

2

Odp: Import sprzętu z USA

nie wiem jak cło  ale cena kontenera to mniej więcej 2.700 $ za kontener 20 stopowego , 3100 za 40 stopowego  jak nie potrzeby Ci cały kontener to możesz brać na stopy - 200$ na stopę bieżącą    wszystkiego można sie dowiedziec szukając w google

3

Odp: Import sprzętu z USA

jaki jest sens kupowania sprzętu w usa?  jezeli to elektronika to pamietaj o transformatorze. co z gwarancja?  według mnie kompletniue nie opłaca sie...

4

Odp: Import sprzętu z USA

Owszem, ale biorąc pod uwagę zakup np. kolumn. U nas za zestaw aktywny JBL VRX zaplacimy 40 tysiecy za 1 gorke i 1 bas na strone, tam za 50 mamy 2 gorki i 2 basy na strone. Roznica jest smile

5

Odp: Import sprzętu z USA

czy ten VRX jest z platyny czy kupujesz od 10-tego pośrednika? smile))))    kto Ci daje takie ceny???

6

Odp: Import sprzętu z USA

Może poza tematem ale moje zdanie to: tego nie kupuj wcale.

Dlaczego ? Ta cena jest moim zdaniem przesadzona za tego typu system.

Ale to jest moje zdanie i z góry uprzedzam że raczej nie podlega dyskusji.

P.S. Czy masz już taki system i chcesz dokupić parę sztuk? Czy zastanawiasz się nad zakupem nowego systemu od podstaw?

7

Odp: Import sprzętu z USA

Mając tyle gotówki do wydania olałbym VRXy i udał się do naszego Pana Polanowskiego.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

8

Odp: Import sprzętu z USA

tomcio napisał/a:

Mając tyle gotówki do wydania olałbym VRXy i udał się do naszego Pana Polanowskiego.


I tu się zgodzę w 100% smile Za 50 tys kupisz niezły zestaw, a i na końcówki starczy.

9

Odp: Import sprzętu z USA

Znaczy wiecie, końcówki to ja mam i to sporo smile VRX jest o tyle wygodny, że jak potrzeba to stawiam na sztycy i zestaw stoi. Na małe sztuki po 2 na strone i jest smile Ale też zastanawiałem się nad zestawem od pana Polanowskiego smile Muszę temat przemyśleć ogólnie.

10

Odp: Import sprzętu z USA

Pamiętaj ze z systemów POL-AUDIO  SLA208 też się stawia na statyw i są bardzo lekkie.

P.S. Na POL-AUDIO zagra więcej zespołów.

Ostatnio edytowany przez Karolus (2012-03-06 16:45:43)

11

Odp: Import sprzętu z USA

Karolus napisał/a:

Na POL-AUDIO zagra więcej zespołów.

chyba po 2h błaganiu i kopercie dla realizatora...
może to i by zagrało ale jest mało ludzi którzy to stroją to samo tyczy się połowy systemów liniowych majeranka czy elektro wojsa.
OSOBY OBSŁUGUJĄCE NIE MAJĄ UCHA LUB ŹLE LICZĄ KĄTY...  i tak może ci powtórzyć 3/4 realizatorów.

12

Odp: Import sprzętu z USA

A jeżeli ktoś będzie miał V-Dosc'a, lub coś innego z L-ACOUSTICS, czy taki system zestraja się sam ? Po to są programy do symulacji, po to są szkolenia i również po to zdobywa się latami doświadczenie (i sporą dawkę wiedzy o posiadanym systemie) by takie systemy umieć stroić poprawnie pod określone przestrzenie. Jak komuś zależy, to i SLA powiesi dobrze, jak ktoś ma to gdzieś lub braknie wiedzy i doświadczenia, to kaszanę może zrobić na każdym systemie, bez wyjątku. Chyba nie jest tak że producent sprzedaje system liniowy i w żaden sposób nie przekazuje informacji jak to użyć. Wiadomo, są przypadki typu gość ma "system" z Alpharda, wiesza po 8 segmentów 3 metry nad ziemią, każda kolumna idealnie równolegle do drugiej, gdzie spośród interferencji czasem można usłyszeć przebijający się dźwięk. Chciał zrobić szpan ilością sprzętu, a nie profesjonalizmem, którego w tym przypadku w ogóle nie było. Ale mówimy chyba o profesjonalnym podejściu do sprawy...

13

Odp: Import sprzętu z USA

Z tą ceną za VRX to przegiąłeś. W tamtym roku sprzedaliśmy zestaw 8 gór 4 doły SRX (chyba 728 te podwójne) z okablowaniem i napędem na Crown-ach za 90tyś sprzęt właśnie made in USA prościutko z Californi z czasów dolara za 1,8. I jak mi ktoś powie, że made in Pol Audio gra ładniej podkreślam ŁADNIEJ to wyśmieję go w twarz. Jeśli chodzi o moc to fakt... nie na wielkie sztuki, ale 2000tyś ludzi ogarniał. A jak piszesz o aktywnych to jest to zupełnie inny sprzęt o innych parametrach i jakości i go nie polecam.

14

Odp: Import sprzętu z USA

a te systemy da się sterować po DMX?:P

15

Odp: Import sprzętu z USA

"Pogaduszki o WSZYSTKIM" kolego