Temat: Ledy podłączone pod ściemniacz.

Powitać.

Mam problem z moimi zawodowymi smile ledparami made in PRC. Prawdopodobnie któraś z grup teatralnych podłączyła mi ledy pod ściemniacz i szlag je trafił (co ciekawe trzy z czterech). Jest sens je reanimować (a jeśli tak to co się w nich popsuło) czy lepiej zainwestować w nowy niezawodny chiński sprzęt? Rzeczywistość domu kultury niestety nakazuje reanimować....

Z góry dziękuję za nieobśmiewanie i wszelką pomoc.

2

Odp: Ledy podłączone pod ściemniacz.

daj foto elektroniki zobaczymy co w środku siedzi smile to podpowiem które elementy sprawdzić

Odp: Ledy podłączone pod ściemniacz.

Kondensatory i rezystory całe i śliczne.

http://zapisz.net/images/415_obraz_003_tn.jpg

http://zapisz.net/images/196_obraz_004_tn.jpg

http://zapisz.net/images/564_obraz_005_tn.jpg

(fatalnie umieściłem temat, ale nie ma co go usuwać, pewnie komuś się przyda kiedyś. Proszę zatem o przeniesienie go do  podforum ledów...)

4

Odp: Ledy podłączone pod ściemniacz.

zdecydowanie szukaj problemu w zasilaczu

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

5

Odp: Ledy podłączone pod ściemniacz.

pozostaje CI im
podziękować

6

Odp: Ledy podłączone pod ściemniacz.

Upalony transformator zasilający - wymiana załatwi sprawę smile
Transformatory nie lubią dimmerów, a dokładniej przebiegów odkształconych od sinusoidy...
Jeśli chcesz szczegółów na jaki wymienić, musisz odpowiedzieć na parę kolejnych pytań, ew. oferuję usługę smile

Ostatnio edytowany przez tomcio (2012-03-02 20:50:53)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

7

Odp: Ledy podłączone pod ściemniacz.

Miernik w dłoń i do roboty, zmierz uzwojenie pierwotne (omomierzem) i tak samo uzwojenie wtórne transformatora. Jeżeli rezystancja jest bliższa zera, niż nieskończoności (Pri: <500 ohm, Sec: <100 ohm) to trafo prawdopodobnie sprawne. Później sprawdzasz dalej, wartość napięcia wyprostowanego itd, ale to już oczywiście pod napięciem, a jeżeli nie jesteś pewny swoich umiejętności - to nie namawiam, lepiej oddać komuś do naprawy smile

Odp: Ledy podłączone pod ściemniacz.

Dziękować.

Transformatory były pierwszym moim pomysłem ale wyglądają zupełnie normalnie. Myślałem, że to może któryś ze scalaków, w elektronice jestem raczej cienki, za mało jeszcze popsułem. Tomcio jeśli nie dam rady to się odezwę (naturalnie mówimy o usłudze) ale nie sądzę aby był większy problem w doborze transformatora.

9

Odp: Ledy podłączone pod ściemniacz.

Trafo nie musi być okopcone/ zwęglone żeby było spalone, tego nie ocenia się wzrokowo (no chyba że w tragicznych przypadkach) Często można tam spotkać bezpiecznik termiczny, który ma w porę odłączyć przegrzewające się trafo, ale to już wyższa szkoła jazdy - nie praktykuje się wymian bezpieczników w trafach urządzeń profesjonalnych.  Tak więc wymiana trafa, no ale sprawdź jeszcze. Bezpiecznik oczywiście jest na uzw. pierwotnym, więc od tego bym zaczął pomiary.

10

Odp: Ledy podłączone pod ściemniacz.

Bezpiecznik jak najbardziej można wymienić. ja to często praktykuję i sprawdza się. W parach (zdjełanych w chinach) jeszcze nie widziałem termika tongue

Ostatnio edytowany przez tomcio (2012-03-02 22:21:54)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

11

Odp: Ledy podłączone pod ściemniacz.

Kiedyś kupiłem dwa małe pary ledowe 36, i niestety dostały kiedyś (ok. 110V)
I powiem że po zmianię (zasilacza) - transformatora latają do dziś wink
Szybko dodam koszt był ok 10zł dwa zwykłe takie same transformatory, nie pamietam mocy bo za pewne w większych parach wieksza moc, ale tak jak koledzy mowią po zmianie transformatora powinny śmigać dalej wink
Tylko uważnie trzeba patrzeć ile potrzebują mocy. i coś pamietam że do niektórych parów led idzie dostać transformatory...
Niestety u mnie firma "krzak" i musiałem szukać dalej ale po zmianie transformatora, niestety kupiony na oko tak jak tamte z mocą, pary działają do dziś...

Więc szczerze nie wiem czy za przeproszeniem miałem farta czy zawsze od mniejszego zasilania padają transformatory... Ale działają wink I to zawodowo wink

Ostatnio edytowany przez Toldi (2012-03-02 23:37:55)

12

Odp: Ledy podłączone pod ściemniacz.

Nie sądzę aby od samych 110V uszkodził się transformator. Przyczyna prawdopodobnie była inna (chyba że to był prąd stały, lub odkszałcony). Transformator dobiera się do ilości zamontowanych diód LED w urządzeniu. A widzę po zdjęciach że zastosowany transformator w parach kolegi ma odczep w połowie uzwojenia wtórnego.

Ostatnio edytowany przez tomcio (2012-03-03 08:41:01)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)