1

Temat: Mac 101

Zastanawiam sie nad kupnem kilku sztuk MAC 101. Czy jest to lampa godna polecenia? Niewiem jeszcze czy zdecydować się na orginalnego Martina czy na "podróbke bez insygni MARTIN". Posiadam Pary Ledowe Light4ce 18 RGBW. Czy z tego MAC 101 uzyskam plamę świetlną o zbliżonej mocy co z Para Light4ce 18RGBW 5W? Zastanawiam się czy 13,5 stopnia nie jest zbyt wąską wiązką światła.

2

Odp: Mac 101

mac-a 101 bez insygni, przynajmniej ten co miałem go w rękach i testowałem ciężko mi to napisać , ale zaskoczył mnie bardzo pozytywnie.Bardzo dobrzy wykonana obudowa,w sumie tak samo jak 101  , gniazda xlr jak i zasilające ok , działa tez bardzo dobrze ...  nie wiem czy chinole kalibrują kolory i czy jest to wadliwe czy nie   , ale pierwsze wrażenia ok ,, biblioteka identyczna . wiadomo wybór to kwestia już każdego z  nas

3

Odp: Mac 101

Wszystko zależy do czego Tobie to urządzenie, napisz jakie ma to mieć zastosowanie.

A tak poza tym, może na forum ktoś odpowie: Po co kupować kilka sztuk lamp typu MAC 101? Zupełnie nie rozumiem zastosowania kilku sztuk,
w mojej opinii są to urządzenia, które są fajne i można z nimi pracować w ilościach 50 i więcej, ewentualnie kilkanaście sztuk jako gadżet, ale dosłownie gadżet np. do zaświecenia płótna na kole itp..

4

Odp: Mac 101

Z tego co mi się obiło o uszy oryginał i podróba 101 to dokładnie to samo, robione w tej samej chińskiej fabryce ino

5

Odp: Mac 101

tjakuszewicz napisał/a:

Z tego co mi się obiło o uszy oryginał i podróba 101 to dokładnie to samo, robione w tej samej chińskiej fabryce ino

Bzdura. Mac 101 są robione całkowicie w Danii. Tak samo Aura.
Martin robi kilka rzeczy w Chinach, ale ma własną fabrykę. Nie ma opcji na to że "to to samo". To nie jest tak że mają podwykonawców jak Apple u Foxxcon.

Mac 101 daje radę nawet w kilka sztuk, zależy od wielkości sceny. Nie jest to też słabe urządzenie. Jest miniaturowe, ale ilością światła 3x 101 to tyle samo co 2x 301 lub 2x Aura. I to nadal mowa o wersji RGB, bo wersje białe są oczywiście znacznie mocniejsze.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-02-26 13:40:27)

6

Odp: Mac 101

Kacper pracowałem z tym na scenie. Jeśli to nie jest mała scena w klubie to w ilości do 10szt te lampy odpadają. A na dużej scenie to tylko ilość je broni, ja nie piszę że mają mało światła, ale wielkość soczewki jest miniaturowa i lampy nie widać, nie dają efektu same w sobie. Za to są ciekawym uzupełnieniem do całości, tak też z nich korzystałem gdy świeciły płótno i ok, ale było ich chyba z 14-16szt więc już kilkanaście.

Piszesz, że MAC 101 daje radę w kilka sztuk, ludzie to tutaj czytają i biorą za pewnik, a później się dziwią, że zespół nie chce pracować na 8szt MAC 101 zamiast zwykłych Washy. A na forum pisali, że dają radę więc co ten realizator wymyśla. Owszem dają rade w małym klubiku, ale też ilość 8szt nie zrobi wrażenia bo co innego ilość światła mierzona w plamie a co innego ilość światła odbierana przez oko ludzkie na scenie, w przestrzeni. Precyzuj Kacper swoje wypowiedzi, bo niektórzy oczekują porady, która decyduje o ich wyborze przy zakupie. Poleć im MAC301 i ok wtedy, byle nie Aure - pracowałem ostatnio na scenie wysokość ok 8-9m, ilość 14szt - bez komentarza.

7

Odp: Mac 101

makon napisał/a:

Precyzuj Kacper swoje wypowiedzi, bo niektórzy oczekują porady, która decyduje o ich wyborze przy zakupie.

Moja wypowiedź była krótka, ale już zdążyłem napisać że:

KacperP napisał/a:

Mac 101 daje radę nawet w kilka sztuk, zależy od wielkości sceny.

oraz:

KacperP napisał/a:

Jest miniaturowe, ale ilością światła 3x 101 to tyle samo co 2x 301 lub 2x Aura.

Proszę, nawet przelicznik ilościowy był.  cool

8

Odp: Mac 101

101 są fajne do matryc lub sztuk do 3-4 m max jeśli chodzi o wysokość.  Tyle jeśli chodzi o moje doświadczenia zdecydowanie wole 301 a nie jestem żadnym super mega riderowym realizatorem

9

Odp: Mac 101

Ryba napisał/a:

Zastanawiam sie nad kupnem kilku sztuk MAC 101. Czy jest to lampa godna polecenia? Niewiem jeszcze czy zdecydować się na orginalnego Martina czy na "podróbke bez insygni MARTIN". Posiadam Pary Ledowe Light4ce 18 RGBW. Czy z tego MAC 101 uzyskam plamę świetlną o zbliżonej mocy co z Para Light4ce 18RGBW 5W? Zastanawiam się czy 13,5 stopnia nie jest zbyt wąską wiązką światła.

Led4ce miesza przed soczewką.

Michał Bystrzycki
--------------------

10

Odp: Mac 101

Jak kolega wyżej proponował bym raczej model:301  Moim zdaniem zdecydowanie bardziej uniwersalne urządzenie.

11

Odp: Mac 101

Jeśli chodzi o mnie to ja nie proponowałem 301, to było tylko skierowane do Kacpra, co może on polecić z urządzeń, które ma w ofercie.
W przypadku urządzeń bardziej uniwersalnych od Mac101 to jest kilka opcji, ale to nie ten temat.

12

Odp: Mac 101

Na początku tematu nie było mowy o "bardziej uniwersalnych" urządzeniach, ale relacji Mac 101 do nieruchomego naświetlacza (co ciekawe o mocy zbliżonego rzędu wielkości). To nie było o "Mac 101 vs. cały świat".

13

Odp: Mac 101

Czyli z powyższych wypowiedzi kolegów wnioskuje że te MAC 101 są bezrewelacji. Czyli na dobrą sprawe żaden realizator raiderowy się na nie niezgodzi. Niestety nadal niewiem jak te 101 mają się do Para Led4ce. Mac 301 to pewnie już duzo większy koszt od 101. Czy pojawiły się juz także MAC 301 bez insigni Martin?

14

Odp: Mac 101

są podobme wynalazki smile
trza poszukać

15

Odp: Mac 101

Ryba napisał/a:

. Czy pojawiły się juz także MAC 301 bez insigni Martin?

Tak JB A7 zoom smile tu masz używki (w sensie używane tongue)
http://www.e-rental.com.pl/public/stron … ta_17.html
TSE przechodzi na Roby 600 i 1200 wiec...

lub
http://www.e-rental.com.pl/public/stron … edazy.html

Ostatnio edytowany przez vandj (2012-02-27 09:47:19)