Temat: Grand MA1 czy już się kończy ??

Mam do was takie pytanie. Czy sterowniki GrandMA1 się już kończą? Ile będą jeszcze czasu na czołowych miejscach w riderach?

Proszę o opinie kolegów z forum.

2

Odp: Grand MA1 czy już się kończy ??

Raczej nigdy się nie skończy.- jest to uniwersalny stół wręcz chciał bym by nawet za 3-5 lat był takim minimum - jakim było długo avo

3

Odp: Grand MA1 czy już się kończy ??

Większość użytkowników GrandMA2 działa niestety na mode1. Oczywiście wcześniejszych użytkowników jedynki.

4

Odp: Grand MA1 czy już się kończy ??

fafruk napisał/a:

Większość użytkowników GrandMA2 działa niestety na mode1.

To zrozumiałe. Pewnych rzeczy z grandMA1 jeszcze nie zrobiono w grandMA2, ale często to tylko kwestia przyzwyczajenia. Tak w ogóle to chodziło właśnie o to, aby samemu wybrać moment "przejścia" na system 2.

Oprogramowanie grandMA1 nie zostanie porzucone jeszcze przez długi czas, ale nowych funkcji nie należy oczekiwać. Oprogramowanie dawno przerosło spodziewany poziom rozwoju. Czas trwania 2x 'backup' na gma1 daje do myślenia.

Do wielkich realizacji gdzie ilość linii i ilość operatorów ma znaczenie grandMA2 szybko wyprze serię 1, ale w mniejszych gMA1 będzie trzymać swoje włości smile

5

Odp: Grand MA1 czy już się kończy ??

Ale w raiderach może przestać się pojawiać jak czas realizatorów 1ki minie. Ja jako młody użytkownik 2ki nie miałem okazji zbyt wiele nauczyć się na 1, ale wiem że jest sporo różnic. To są dość odmienne systemy pomimo tylu podobieństw.

6

Odp: Grand MA1 czy już się kończy ??

fafruk napisał/a:

To są dość odmienne systemy pomimo tylu podobieństw.

Jako system są jednak bardziej podobne jak różne. Różnice były konieczne.
grandMA to na początku była tylko konsoleta, ale potem doszły następne rzeczy jak NSP, 3D, Video, NDP, onPC, 2Port itp.
Oprogramowanie też zmieniało się i z samodzielnej konsolety zrobił się zdecentralizowany system na wielu użytkowników. Funkcji programowania też sporo doszło, dużo więcej i bardziej wymyślnych jak się wstępnie spodziewano.

grandMA2 od samego początku została zaplanowana jako system działający w sposób odpowiadający temu co robi grandMA1, poukładano i uporządkowano elementy systemu oraz funkcje programowania i odtwarzania.
Najbardziej widoczna na początku różnica to nowy mechanizm efektów, gdzie są one zintegrowane z programerem i możliwe do użycia jak presety w cue.

7

Odp: Grand MA1 czy już się kończy ??

jedynka zrewolucjonizowała troche rynek konsolet. weszła i szybko stała się topowym stolikiem. Na pewno jeszcze przez długi czas będzię górować w wiekszości raiderów.

8

Odp: Grand MA1 czy już się kończy ??

Za ile można wypożyczyć MA1 LIGHT a za ile FULLSIZE

9

Odp: Grand MA1 czy już się kończy ??

Karolus napisał/a:

Za ile można wypożyczyć MA1 LIGHT a za ile FULLSIZE

od 400zł w górę!

10

Odp: Grand MA1 czy już się kończy ??

ten stol dlugo jeszcze bedzie na topie. jest prosy szybki i posiada wiele mozliwosci.

11

Odp: Grand MA1 czy już się kończy ??

No ok ale jaka jest różnica w cenie wypożyczenia MA1 LIGHT a MA1 FULLSIZE jestem ciekawy czy adekwatna do różnicy cenowej.

12

Odp: Grand MA1 czy już się kończy ??

Karolus napisał/a:

No ok ale jaka jest różnica w cenie wypożyczenia MA1 LIGHT a MA1 FULLSIZE jestem ciekawy czy adekwatna do różnicy cenowej.


Za Light od 400 zł, a za Full od 600 zł. Kwestia czy była od nowosci czy od kupiona. Generalnie przyjmuje się 1% wartości za cenę najmu urządzenia.