1

Temat: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

Z powodu awarii PILOTA3000 na weekend dostałem Avolites PEARL 2004 ...

Mam taki problem, że nie mogę zapisać koloru np. niebieski dla wszystkich głów na suwaku PRESET [dolny rząd]

Zapis przez MEMORY jak i CHASE nie działa...

Coś nie tak w ustawieniach? Tryb zapisywania mam ustawione na CHANNEL, a tryb pracy stołu jest NORMAL RUN czy jakoś tak.

Głownie chodzi mi o to żeby wykorzystać przyciski FLASH na suwakach PRESET.

Wszystkie profile mam ze strony AVO, głowy to ADJ VIZI BEAM 5R i ELATION DESIGNBEAM300

Da się w ogóle tak zrobić?

Ostatnio edytowany przez oSA (2012-01-06 21:58:01)

2

Odp: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

da się, wciśnij clear, zaznacz wszystkie głowy dla których ma się zmienić ten kolor, ustaw z atrybutów kolor który Cię interesuje, wciśnij Memory, potem na klawiaturze numerycznej 2 ( oczywiście opcja zapisywania CHANNEL ) i wciśnij SWOP nad suwakiem gdzie chcesz miec daną pamięć. Potem ustaw kolor spowrotem na biały, wciśnij Clear i teraz po podniesieniu suwaka/ wciśnięciu Flasha powinien Ci wejśc ten kolor, ale by zadziałał flash stół musisz mieć w trybie RUN

3

Odp: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

Dzięki postaram się to sprawdzić jeszcze dzisiaj...

Efektor też można zapisać na suwakach PRESET?

W sumie mam jeszcze jedno pytanko...

Jak na PLAYBACKU 10 mam ustawiony program, ruch głów, shutter i dimmer na full - suwak mam w górze. na PLAYBACKU 11 mam ustawiony dimmer na full, a shutter na strobowanie naciskam FLASH strobouje, puszczam FLASH i strobowanie jest dalej...

Po puszczeniu nie wraca na parametry z PLAYBACKa 10... To normalne?

4

Odp: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

a czy ten playback 11 zapisałeś z dwójką o której wspomniałem wyżej?

Ostatnio edytowany przez kajmar888 (2012-01-06 22:13:55)

5

Odp: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

Zaraz sprawdzę...

Co do tego pierwszego pytania, Tryb stołu ma być na Normal Run?

Przekręcam na SYSTEM, wchodzę w user settings i pierwsza opcja jest na Normal Run. Inne w tym opcje to 2 preset i Talk over lub coś podobnego...

6

Odp: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

ogólnie ma być w trybie RUN a to czy normal czy takeover to zależy czy chcesz móc używać palet i móc zaznaczać urządzenia w tym trybie czy nie

7

Odp: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

Jak robiłem to z PRESETEM to po wciśnięciu 2 nie mogę dalej zapisać...

Wciskam dany SWOP od PRESETA i wybiera mi urządzenie które na nim jest... Jak daje na pustym suwaku PRESET nic się nie dzieje...

8

Odp: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

a zapisujesz na faderach pod rolką?

9

Odp: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

Mi chodzi o zapisanie tego na suwaku PRESET nie PLAYBACK...

Te nad rolką z z przyciskami SWOP i ADD

10

Odp: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

aaaaaaaa..... to nie ma takiej opcji.... na faderach nad rolką można zapisywać dopiero na nowszych stołach

11

Odp: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

Kurczę nie mam kontaktu z tym świetlikiem od stołu...

Mówił coś o sofcie z 2008 na tym stole.

Do tego ma opisane te suwaki pryzmat dla Mac250 pryzmat dla Wszystkich głów... Myślałem, że się jednak da...

To do czego tak naprawdę są te suwaki?

12

Odp: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

to są dimmery dla poszczególnych głów które tam zapisujesz, a on ma takie opisy bo pod szarymi ( add ) ma palety

13

Odp: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

A te palety to jak zrobić?

Bo już się całkowicie pogubiłem...

14

Odp: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

paleta to zapisanie konkretnych wartości dla jakiegoś atrybutu bądź grupy atrybutów. Robisz ją tak:
- wciskasz clear
- zaznaczasz głowy dla których chcesz stworzyć paletę
- powiedzmy że robisz paletę koloru, wybierasz kolor z atrybutów
- wciskasz STORE PALLETE
- wciskasz jeden z szarych buttonów ( tylko ten gdzie na pewno nic wcześniej nie zapisałeś )
- wywołujesz paletę zaznaczając głowy dla których ten kolor ma się zmienić i wciskasz daną paletę ( ważne : musisz mieć wciśnięty guzik atrybutu którego palety chcesz użyc tj: jak chcesz zmienić kolor to guzik atrybutu musisz mieć na COLOR, chyba że korzystasz z CMY, jak chcesz użyć palety GOBO to musisz mieć wciśnięty guzik atrybutu GOBO. a jak nie chcesz się z tym pieprzyć to miej wciśnięty guzik DIMMER i zawsze wywołasz dowolną paletę tongue )

15

Odp: Zapis parametrów na suwakach preset [PEARL2004]

A ten STORE PALLETE gdzie jest? Bo nie widzę...