Temat: padające wyjścia dmx

Siema, Używam Avo Experta i notorycznie padają mi wyjścia dmx z konsolety. obecnie z 4 zostało 1 . Czy możliwe jest że padają z powodu niezaterminowania linii?

2

Odp: padające wyjścia dmx

Nie, raczej masz urządzenia zasilane z różnych faz. Zastosuj optosplitter, powinien rozwiązać problem.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

3

Odp: padające wyjścia dmx

niestety mój drogi stosuje splittery za każdym razem więc mam zagwozdkę co jest !!! w zasadzie zawsze linia idzie prosto do splittera ( PXM i Martin )

4

Odp: padające wyjścia dmx

Sprawdź omomierzem rezystancję wejścia DMX w tym splitterze (względem drugiej lini sygnałowej i masy). Sprawdź też czy jest połączenie masy pomiędzy sterownikiem a optosplitterem.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

5

Odp: padające wyjścia dmx

Rożne fazy rzadko ale  się raz na milion zdarzy.
Używaj splitery przed rozdzieleniem sygnału - sn75176 zazwyczaj pada z powodu zwarcia lub napięcia na lini powyżej 48V.
Powinien być zabezpieczony rezystorem 3.3 ohm odprowadzonym do masy i do tego jeszcze dwa
transile tez do masy. Stoły powinny posiadać optoizolacje wiec chyba tylko servis i szukanie przyczyny usterki

Sprawdź czy żadne z urządzeń nie sieje jakiegoś napięcia po lini dmx i zdała od źródeł zasilania z pytą dmx.

6

Odp: padające wyjścia dmx

a jak kolego z kabelkiem ?? dobrze sprawdziłeś?? mi raz gość zahamował na najazdach wszytko wyglądało ok aż do wieczora trochę rosy i światełka zgasły sad na szczęście druga zapasowa linia była ok

7

Odp: padające wyjścia dmx

oczywiście sprawdzałem, natomiast problem ten nie wydarzył się raz tylko trwa od miesięcy. na Domiar złego stół trafił do serwisu i nagle wszystko ozdrowiało i działa hmm

8

Odp: padające wyjścia dmx

kajmar888 napisał/a:

oczywiście sprawdzałem, natomiast problem ten nie wydarzył się raz tylko trwa od miesięcy. na Domiar złego stół trafił do serwisu i nagle wszystko ozdrowiało i działa hmm

To chyba dobrze. Pojechał do serwisu właśnie w tym celu.

Michał Bystrzycki
--------------------

9

Odp: padające wyjścia dmx

zapewne chodzi o to że w serwisie nie padały wyjścia

to sandard - jak zajedziesz do mechanika to nigdy nic się z samochodem nie dzieje smile

10

Odp: padające wyjścia dmx

ta dokładnie o to chodzi...stół trafił do serwisu i nagle ozdrowiał i nie mogli stwierdzic co się dzieje