1

Temat: GLP Spot one

Co o tym myślicie ? Jest to na pewno pierwszy spot ledowy z tak dużymi możliwościami, co do którego mamy 100% pewność, że działa bez żadnych zarzutów smile Osobiście jestem bardzo mile zaskoczony tym urządzeniem. Jeżeli chcielibyście zobaczyć to urządzenie, potestować zapraszam na priv, bo mamy dostępne i gotowe do akcji smile

Parametry techniczne: Ruchoma głowa LED
Ilość i rodzaj źródeł LED    Chipset LED RGB 400W
Średnia żywotność ok. 20.000 godzin ciągłego świecenia
Dostępne warianty LED    RGB 400W
Zasilanie    100-240V AC, 50-60Hz, 700VA
Wejście Neutrik PowerCon
Wyłącznik manualny
Złącza    Wejście DMX XLR 3-pin
Wyjście DMX XLR 3-pin
Wejście DMX XLR 5-pin
Wyjście DMX XLR 5-pin
Neutrik EtherCon (wejście i wyjście ArtNet)
Optyka    Pojedynczy, złożony elektromechaniczny układ optyczny z efektami i projekcją obrazów.
Mieszanie barw    RGB, niezależne sterowanie każdą barwą składową
Efekty elektroniczne    Dimmer 0-100% bez modulacji PWM o precyzji 16-bit i różnymi charakterystykami
Przesłona z efektami strobo, pulsacji, losowego strobo
Sterowanie barwą światła
Efekty mechaniczne    Obracanie głowy pan/tilt
Regulacja szerokości wiązki (zoom)
Tarcza gobo 1: pozycja otwarta + 7 wymienialnych gobo z indeksowaniem i rotacją
Tarcza gobo 2: pozycja otwarta + 7 wymienialnych gobo z indeksowaniem i rotacją
Tarcza animacji: wymienialna, z efektami indeksowania, rotacji i ustawienia pozycji
Irys: Szybka (0.2s) przysłona 100%-4%
Pryzmat: trójścienny, wymienialny, funkcje indeksowania oraz rotacji
Ostrość (focus): sterowana w zakresie 2 metry - nieskończoność
Efekty napędzane są trójfazowymi silnikami krokowymi.
Tarcza kolorów    Wirtualna; 12 kolorów + 3 odcienie bieli + efekty
Temperatura barwowa    Zakres 3200-7200K (tylko świecenie bielą)
Szerokość świecenia    Zdalnie sterowana w zakresie 9°-32°

filmik ze strony producenta.

http://www.youtube.com/watch?v=5b4GN_JgW2c

2

Odp: GLP Spot one

prezentuje sie chyba też niczego sobie smile fotka w załączniku.

Post's attachments

72265944_7857.jpg
72265944_7857.jpg 24.85 kb, 2 downloads since 2011-12-14 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

3

Odp: GLP Spot one

czy robiliście testy z serii , ciemne pomieszczenie , trochę dymu  GLP  i np Mac 700 ?

4

Odp: GLP Spot one

Widzialem na zywo w showroomowych warunkach i prezentowal sie calkiem ok. Robilismy wtedy testy z Martin MAC III,ciekawostka jest, ze coprawda na bialo trojka go rozniosla to na kolorach ktore  wymagaja zamkniecia dwoch tarcz np m+y radzil sobie lepiej. Ogolnie mile zaskoczenie. Urzadzenie napewno ciekawe. Jeszcze musze je kiedys na scenie przegonic:)

5

Odp: GLP Spot one

bart_krk ja robilem ale z MAC III a czemu?

6

Odp: GLP Spot one

oczywiście, że robiliśmy. Zależy o co dokładnie Ci chodzi ? Na białym kolorze niestety nie ma porównania chodź jak na taką moc i tak nieźle sobie radzi na biało z lampami wyładowczymi, natomiast jeśli chodzi o kolor zabija nawet maca III. No i można strobować kolorem smile co w przypadku tradycyjnego CMY może sprawić problem smile . Najważniejsze dla mnie jest to, że jest to pierwsze urządzenie, którym możesz zaświecić na czerwono, zielono, niebiesko, nałożyć gobo i tarczę animacji i w dalszym ciągu normalnie się przebija i świeci.

7

Odp: GLP Spot one

właśnie o to mi chodziło .. niektórzy cenią sobie moc inni mieszanie kolorów i inne   ... pytam też o takie zestawienie gdyż jak wiemy w polskich raiderach królują 700  ( czy to mac czy to clay czy to robe ) i czy takie GLP sprawdzi się jako zamiennik dla nich , np w plenerach

8

Odp: GLP Spot one

Myślę, że spokojnie tak, gdyż wszystko jest naprawde dobrze dopracowane w tym urządzeniu. Mocowo jest porównywalny do maca 700, na kolorze dużo mocniejszy.

- płynny dimmer
- strobo elektroczniczne
- płynne RGB, co wiąże się z bardzo szybką zmianą kolorów
- 2 obrotowe i indeksowane tarcze gobo, a goba są bardzo ciekawe i przyjemne i takie jakich zazwyczaj na scenie potrzeba smile są też goba specjalnie zrobione pod LEDY, czyli gdy wygaszasz na przykład sekcje diód green to pewne części goba znikają tworząc ciekawy efekt, ale o tym chyba juz pisalem wczesniej.
- zoom 9 -32
- tarcza animacji
- pryzmat
- iris
- waga 22kg
- brak podstawy w urządzeniu
- żarówka na 20 000 godzin w komplecie smile

wszystko w urządzeniu działa szybko precyzyjnie i jest naprawdę dopracowane. Osobiście nie miałbym żadnych przeciwwskazań jeśli chodzi o używanie tego urządzenia.
Na początku sam nie mogłem uwierzyć, że GLP o którym do tej pory tak naprawde mało się słyszało zrobiło bardzo dobre urządzenie, tak naprawde pierwsze na rynku z tak duzymi mozliwosciami jesli chodzi o spoty ledowe.

9

Odp: GLP Spot one

Janek pamietaj jeszcze o parametrze nie chce bo nie znam. smile

Mnie ten GLP na pierwszy rzut oka naprawde pozytywnie zaskoczyl. Ogolnie z dostepnych na rynku spotow LED jest zdecydowanie najciekawszym produktem. DLP Robe jest jednak duzo slabszy. Ogolnie ja nigdy nie bylem entuzjasta GLP, natomiast to im wyszlo. Janek macie jakis demoset tych urzadzonek czy tylko tego jednego?

10

Odp: GLP Spot one

Znam doskonale ten parametr, też na początku w moim wypadku miał duże znaczenie...
Narazie mamy tylko jedną sztukę. Jeżeli część osób, a w szczególności realizatorzy zespołów wyraziliby chęć na wypróbowanie większej ilości urządzeń, możemy oczywiście doprowadzić do tego, żeby się u nas pojawiły. Nie ukrywam, że myśle o tym poważnie, bo urządzenie jest naprawde godne uwagi. Minus jest taki, że marka GLP w polsce nie jest wszystkim znana, ale zawsze można to zmienić, bo kilku osobom już pokazywałem to urządzenie i opinie są naprawde pozytywne i wszyscy, którzy oglądali są pod wrażeniem.

11

Odp: GLP Spot one

Jakaś orientacyjna cena..?

12

Odp: GLP Spot one

cena to ok. 23 tys. netto

13

Odp: GLP Spot one

To tu jest cena z kosmosu smile

http://www.artmusic.pl/offer/111/13787/ … t_one.html

14

Odp: GLP Spot one

i to nawet bardzo. Cena tego urządzenia mocno spadła. Ta ktora napisalem jest jak najbardziej aktualna.

15

Odp: GLP Spot one

A ile kosztuje moduł "lampy"?

Michał Bystrzycki
--------------------