1

Temat: Robe seria Robin

Witam

Mam takie pytanie do już doświadczonych świetlików, ponieważ sam dopiero się wgryzam w temat.

Proszę mi powiedzieć, jak mają się:
- Robe Robin 600E Spot do urządzeń typu mac 700 czy robe colorspot 700?
- Robe Robin 1200 LEDWash analogicznie jak wyżej do martin clay paky itp.

Robe zachwala, że np 600E ma lepszy strumień światła niż urządzenia na żarówce 700W, ale nie o to mi do końca chodzi.

Chciałbym w wyżej wymienione urządzenia trochę zainteresować, a interesuje mnie najbardziej jak to się ma do riderów? Czy stanowi to jakąś alternatywę i mogłoby być wykorzystane przy jakieś większej liczbie riderów?

Może ktoś ma, używał, miał kontakt z tymi urządzeniami?

Pozdrawiam i liczę na rzetelną pomoc.

2

Odp: Robe seria Robin

wiec tak robin 600 e spot jest calkiem ok lampa jednak ja na Twoim miejscu bardziej bym pomyslal o MMX
co do washy to mniejszy 600 led wash spokojnie CI wystarczy. 1200 to juz naprawde megamocna lampa.
Jak masz jakies pytania to strzelaj z kazda z tych lamp mialem okazje pracowac wiec moge Ci cos pomoc

3

Odp: Robe seria Robin

Robe dość mocno prze do przodu jeśli chodzi o urządzenia ledowe. Czasem odczuwam ze niektóre firmy chcą dogonić w opcjach poczciwe Showpixy - mocą może już je nawet przewyższają.
Urządzania oparte na technice led są robione z kilku powodów - czasem przewyższają to powody marketingowe.

- waga urządzenia i moc wydobywanego światła - ma wpływ na technika użytkownika - nie musimy targać urządzeń które ważą po ileś set kilo w zestawie ale mamy 10-20 głów które ważą 100-150kg a robią robotę wypierając wyładunki.
- nie zużywają dużej ilości prądu - wiec idą na plus w parze z ochrona środowiska
- źródła nie zużywają się w taki sam sposób co lampy wyładowcze - wiec nie trzeba ich utylizować.
- firmy dostają dotacje na tego typu pomysły - wiec firma się rozwija do przodu- patrz punkt 2 i 3 a w parze idzie punkt 1 np. MY:) czyli sprzedaż produktu.

Jb a7 vs Robe 600 led wash.
Nie pamietam dokładnie kto wygrał w tej walce - ale parametry wydobywanego światła z obu urządzeń były podobne mierzyliśmy to na spontanie w spartańskich warunkach.
Inna bajka to mieszanie koloru gdzie Robe robi to zanim światło opuści soczewkę.
na plus tez idzie kolor biały w robe gdzie w jb-kach uzyskujemy kolor podobny do białego po mieszaniu rgb.
Dużym atutem jest nieskończona ilość kombinacji jeżeli chodzi o efekty na pierścieniach 600tki lub wyobraźnie realizatora
Plusem jbików jest zoom który schodzi do 12* (po zastosowaniu innych soczewek nawet do 8*) gdzie robe wyciąga 15*

Co mmx spot 1200 to sporym plusem są dwie tarcze animacyjne co daje nam na imprezach hotelowych nieskończone możliwości zalewając ściany animacjami. 8,5 na beam tez nieźle - zbliżamy się do  beamów (mac 700 ma coś około 14-15*) co tworzy z tego urządzenia uniwersalne zastosowanie.


ciekawi mnie bardzo Alpha Spot 800 QWO - który jest nowoscia

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-12-14 00:29:41)

4

Odp: Robe seria Robin

vandj napisał/a:

Co mmx spot 1200 to sporym plusem są dwie tarcze animacyjne co daje nam na imprezach hotelowych nieskończone możliwości zalewając ściany animacjami.

O ile spełnimy warunek minimum 5 metrów wink

vandj napisał/a:

8,5 na beam tez nieźle - zbliżamy się do  beamów (mac 700 ma coś około 14-15*) co tworzy z tego urządzenia uniwersalne zastosowanie.

Zależy jak kto mierzy. Robe podaje szerokość do 1/2 Imax, a Martin do 1/10 Imax.
Przy mierzeniu do 1/2 Imax minimalny zoom Mac 700 Profile to 11 stopni wink

5

Odp: Robe seria Robin

Generalnie niezgodze sie ze stawianiem w jednej linii robina i jb a7, jak juz to mozna by porownywac robina 600 i jb a8. a7 i r600 to zupelnie inne konstrukcyjnie lampy, ale to juz bylo na tym forum opisywane.
Co do animacjiw mmx to faktycznie spoko, ale jak dla mnie to dodatek.
Co do minimalnego zooma to akurat w przypadku spota moim zdaniem nie jest najwazniejsze zeby swiecil superwasko.
Co do claypaky QWO widzialem na targach, jasnosc porownywalna z 700HPE natomiast duzo ladniejsza plama swietlna

6

Odp: Robe seria Robin

http://www.youtube.com/watch?v=KTWAR6a31wI

film kolegi z forum smile

7

Odp: Robe seria Robin

Panowie dziękuję za odpowiedzi, ale mam wrażenie, że trochę odbiegliście od tematu. Specyfikę urządzeń poniekąd znam, chodzi mi bardziej o to, czy gdybym kupił zestaw ze wspomnianych urządzeń jestem w stanie być "riderowy" pod takim względem, że robe robin 600E zastąpi mi poczciwego maca 700?

MMX fajna sprawa ale i cena wiele wyższa od 600e gdzie cena urządzeń ma w chwili obecnej dla mnie równie kluczowe znaczenie jak i później wykorzystanie urządzeń. Nie chciałbym kupić 600e i świecić nimi festyny czy dożynki dla zespołów ludowych, bo nikt nie będzie tego chciał użyć podczas koncertu.

8

Odp: Robe seria Robin

kiju napisał/a:

wiec tak robin 600 e spot jest calkiem ok lampa jednak ja na Twoim miejscu bardziej bym pomyslal o MMX
co do washy to mniejszy 600 led wash spokojnie CI wystarczy. 1200 to juz naprawde megamocna lampa.
Jak masz jakies pytania to strzelaj z kazda z tych lamp mialem okazje pracowac wiec moge Ci cos pomoc

Jake 1200? Robe MMX jest na lampie 800W..

Ostatnio edytowany przez KrzysztofKlak (2011-12-14 16:44:42)

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

9

Odp: Robe seria Robin

vandj napisał/a:

Co mmx spot 1200 to sporym plusem są dwie tarcze animacyjne co daje nam na imprezach hotelowych nieskończone możliwości zalewając ściany animacjami. 8,5 na beam tez nieźle - zbliżamy się do  beamów (mac 700 ma coś około 14-15*) co tworzy z tego urządzenia uniwersalne zastosowanie.

Z tego co pamietam to minimalny zoom w robe - 8,5 jest podawany z wykorzystaniem Irys.

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

10

Odp: Robe seria Robin

k2nek napisał/a:

Panowie dziękuję za odpowiedzi, ale mam wrażenie, że trochę odbiegliście od tematu. Specyfikę urządzeń poniekąd znam, chodzi mi bardziej o to, czy gdybym kupił zestaw ze wspomnianych urządzeń jestem w stanie być "riderowy" pod takim względem, że robe robin 600E zastąpi mi poczciwego maca 700?

Proponuje zapytac poprostu realizatorow..

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

11

Odp: Robe seria Robin

KrzysztofKlak napisał/a:
kiju napisał/a:

wiec tak robin 600 e spot jest calkiem ok lampa jednak ja na Twoim miejscu bardziej bym pomyslal o MMX
co do washy to mniejszy 600 led wash spokojnie CI wystarczy. 1200 to juz naprawde megamocna lampa.
Jak masz jakies pytania to strzelaj z kazda z tych lamp mialem okazje pracowac wiec moge Ci cos pomoc

Jake 1200? Robe MMX jest na lampie 800W..

Krzysztof 1200 led wash - sorki za skrot myslowy.

12

Odp: Robe seria Robin

Może trochę nie na temat ale ile teraz kosztuje

ROBE ROBIN LedWash 600 ? (tak orientacyjnie) i VaryLED A7 zoom

Ostatnio edytowany przez Karolus (2011-12-14 21:31:25)

13

Odp: Robe seria Robin

co za problem napisać do chłopaków z prolightu???? nie kumam

14

Odp: Robe seria Robin

Po co zawracać im głowę, skoro na forum ktoś posiada już taką wiedzę.

P.S. Szkoda że niema żadnych cen na stronie (nawet detalicznych) żeby ogólnie porównać kwoty za urządzenia.

15

Odp: Robe seria Robin

ceny sie zmieniają, poza tym każda firma ma inne rabaty. z tego co pamiętam to robin 600 LW tj. ok 14 tys. a a7 ok 10