Temat: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

Ostatnio zastanawiałem się czy istnieją jakieś media bardziej ukierunkowane na oświetleniowców niż inne:

Wiadomo jest portal dla realizatorów realizator.pl lecz jego poziomem nie jestem jakoś specjalnie zachwycony.
Ponieważ każdy artykuł jest gotowcem przesyłanym przez dystrybutorów, a częstotliwość ich odświeżania pozostawia wiele do życzenia.

Są gazety:
Live sound
estrada i studnio itp.

Proszę o jakieś informacje o branżowych czasopismach oraz portalach.

P.S.  Może żeby dyskusja lepiej się toczyła Proszę również o opinie co sądzicie o mediach branżowych w Polsce i nie tylko.

Ostatnio edytowany przez Karolus (2011-12-13 21:27:15)

2

Odp: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

Jedynym polskim branzowym czasopismem do ktorego czasami zajze jest Muzyka i technologia. Niestety ostatnio zmienila troche kierunek i wiecej jest pisania o chinskich urzadzeniach sterowanych mikrofonem. Ogolnie ja info o nowosciach czerpie bezposrednio od znajomych z firm ktore produkuja sprzet oraz z imprez branzowych. Plasa, LDi, Prolight+sound. Ja wiem, ze nie kazdy ma czas, finanse i checi zeby latac na tego typu imprezy, tak naprawde poza frankfurtem jest to kilkuosobowa grupa.

3

Odp: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

1. Czy możesz polecić jakieś strony www  niekoniecznie polskie w której można będzie znaleźć nie tyle info o nowościach, ale może również jakiś ciekawy wywiad czy artykuł?

2.Możesz napisać czy na trzy w/w imprezy jeździsz sam czy w jakieś zorganizowanej grupie i z jakim kosztami trzeba byłoby się liczyć ?

Ostatnio edytowany przez Karolus (2011-12-13 20:55:13)

4

Odp: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

Wiesz co trzeba kopac po necie tak naprawde. Czesto duzo mozna wyczytac na facebookowych profilach ludzi z branzy.

Generalnie na imprezy latam sam, oczywiscie czasami sie zgadujemy z kims ktorym samolotem lecimy itp. ale to juz wychodzi w praniu. Tak naprawde tych imprez jest duzo wiecej bo sa jeszcze targi eventowe, multimedialne itp. ale to juz dalszy temat. Co do kosztu to jest on rozny wiadomo sa to przeloty + hotele + wyzywienie + imprezy:). Ogolnie jest to niemaly koszt:)

5

Odp: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

No właśnie ale ile można kopać o tym necie. Myślałem że coś przegapiłem co mogło by ułatwić mi życie (zdobywanie ciekawostek itp.)

6

Odp: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

Wiesz jak ostatnio przeczytalem w jednej z gazet relacje z targow to mialem wrazenie ze bylismy na innych imprezach. Generalnie urzadzen jest naprawde duzo, jest bardzo wiele firm ktorych nie ma na naszym rynku a maja calkiem ciekawe lampy. Ja odnosze wrazenie, ze czesc osob o nowosciach dowiaduje sie ze specyfikacji technicznych i zastanawia sie co to takiego. Duzo daja tez znajomosci, pogadasz popytasz to sie dowiesz...

Ostatnio edytowany przez kiju (2011-12-13 22:34:28)

7

Odp: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

Widzę że temat o mediach branżowych jakoś się nie przebił na forum.

Dzięki kiju za info ale prawie nic nowego się nie dowiedziałem.

Jestem dalej w przysłowiowej du... i muszę liczyć wyłącznie na bardziej doświadczonych kolegów.

P.S. Dobrze że chociaż forum jakoś w miarę funkcjonuje. cool

8

Odp: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

Karolus czy liczyłeś na odp. typu: "Jest taka książka, z której dowiesz się wszystkiego o świeceniu ...." Niestety nie ma żadnego złotego środka trzeba jeździć, świecić, rozmawiać, czytać, oglądać itp. A mediów w Polsce jest niewiele i trzeba nadrabiać innymi rzeczami.

Ostatnio edytowany przez fafruk (2011-12-18 06:59:20)

9

Odp: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

fafruk to że niema złotego środka żeby nauczyć się świecić wiem nie od dziś. Ale myślałem że da się być w miarę na bieżąco nie poświęcając tyle czasu np. na przeczesywanie internetu.

Pozdrawiam K.

10

Odp: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

Witam
http://isquint.net/

Ostatnio edytowany przez Bartek_16 (2011-12-19 16:13:09)

11

Odp: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

Polecam Wam portal www.lednews.pl. Co prawda dopiero się rozkręca, ale widać, że ma potencjał. Dużo informacji bieżących i forum, szkoda tylko, że wciąż mało entuzjastów oświetlenia smile
Tutaj link do forum: http://www.lednews.pl/forum/kategorie  wink

12

Odp: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

Luna napisał/a:

Polecam Wam portal www.lednews.pl. Co prawda dopiero się rozkręca, ale widać, że ma potencjał. Dużo informacji bieżących i forum, szkoda tylko, że wciąż mało entuzjastów oświetlenia smile
Tutaj link do forum: http://www.lednews.pl/forum/kategorie  wink


To niema nic wspólnego z naszą branżą. Nadaje się do stałych instalacji domowych czy hotelowych.

13

Odp: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

Ja tam jestem innego zdania odnośnie LED w oświetleniu scenicznym, staje się ono coraz bardziej popularne, popatrzcie np na firmę Trias która ma w ofercie ciekawe rozwiązania ledowe PixelLine, pixelPar

14

Odp: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

Mistrzu, oświetlenie ledowe w Naszej branży stało się nieodzownym elementem na scenie, wręcz zaczyna mocno wkraczać w dziedziny niegdyś zarezerwowane dla tradycyjnych źródeł. Choćby ledowe źródło w spotach czy reflektorach frontowych. Ale ta strona traktuje o świetle led w przemyśle a nei na scenie

15

Odp: Skąd bierzecie info o nowościach?/ Branżowe media w Polsce co sądzicie

umbro napisał/a:

Ja tam jestem innego zdania odnośnie LED w oświetleniu scenicznym, staje się ono coraz bardziej popularne, popatrzcie np na firmę Trias która ma w ofercie ciekawe rozwiązania ledowe PixelLine, pixelPar

Nie tylko Trias!