76

Odp: PC Q Wing & PHS-280

A ja mam takie pytanie...

Jak zrobić żeby na jednym suwaku mieć kilka rzeczy i przełączać je GO lub PAUSE? Wiem, że musi to być jako CHASE zapisane i HALT musi być na YES.

Tylko jak wybiorę PAUSE np. 4 krok kliknę FLASH i wraca na pierwszy krok...

77

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Chociaż raz pomogę bo zawsze pytam wink
Musisz na suwaku dać na TIMING CUE (CHASE jest wtedy gdy mają po sobie automatycznie następować), wtedy wciskasz np 4 razy pause i stół przygotowuje 4 efekt z rzędu zapisany na suwaku. Wtedy suwak do góry i masz...

Ale... sam nie wiem jak zrobić, aby np po przesunięciu fadera na dół i z powrotem do góry zostawał ostatnio używany efekt.. bo tak to zawsze leci od początku.

Ostatnio edytowany przez pawcio203 (2012-11-02 10:23:58)

78

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Aby bo wyłączeniu pamięci nie startować ponownie od pierwszego Cue należy: w opcjach Cue Stacka (klikamy 3 razy 'S' na Playbacku lub 2x 'S' i 'View Options', następnie w zakładce 'active/release' ustawić opcje "release resets to first step" na "NO".

79

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Dzięki makon

Teraz walczę z kontrolowaniem stołu przez iPhone... Ale coś nie idzie...

80

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Swojego czasu szukałem FXów i udało mi się kiedyś przy efekcie mytilt (czy coś w ten deseń) zamykać strumień światła jak głowy np szły na dół, powstawał fajny efekt, niestety szukałem tego ostatnio i nie mogę znaleźć. Pomożecie jak można to ustawić?

81

Odp: PC Q Wing & PHS-280

tilt dim

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

82

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Próbowałem poradzić sobie z przeskakiwaniem na playbacku z cue np 1 na 3 bezpośrednio, ale zawsze musi po drodze użyć 2. Jest taka możliwość, aby "przyciskowo na stole" przeskakiwać szybko? Bo tak to zawsze trzeba na PC klikać.

83

Odp: PC Q Wing & PHS-280

w oknie Cue Stack, opcje "GOTO CUE" i "PRELOAD CUE"

edit: uzpelnienie obcietego tekstu

Ostatnio edytowany przez makon (2012-11-05 20:32:04)

84

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Porobiłem macra i zauważyłem jeden mankament. Załóżmy zaznaczam grupę głów, następnie POS i ruszam nimi, następnie wciskam klawisz macro na jakim miałem gobo i głowami nie da się poruszać, znowu trzeba wciskać group i POS. To jest normalne?
Czy da się w ogóle, aby procesy macro zachodziły bez wpływu na POS, mówię oczywiście w tym przypadku o szybkim przełączeniu na iris i zoom wcześniej ustalony?

Ostatnio edytowany przez pawcio203 (2012-11-08 16:27:36)

85

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Witam po dłuższej przerwie. I jak wiadomo zwracam się z pytaniem:
Mam macro (gotowe irish i zoom) przypisane do klaiwszy K i L. Teraz np chcę zmienić nazwę na jakimś playbacku (SET) i zamiast wpisania litery K startuje mi macro... czy to normalne, że mając macro pod jakimś klawiszem nie da się potem użyć go do napisania litery?

86

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Przypisałeś macro do klawisza, więc klawisz wyzwala macro.

87

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Ale nie logiczne, że nawet podczas wpisywania nazwy...

88

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Przypisz macro do K ale z CTRL czyli będzie CTRL+K i wtedy będzie K działać normalnie

89

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Dzięki, wszystko gra. Jednak wszedłem w EXEC, jakoś mniej problematyczne i działa jak należy.
Może teraz już trochę przeskoczę temat, ale będąc na koncercie (być może świetlik jest tutaj na forum i nie będzie to grzech jak napiszę nazwę zespołu - ŁZY) spodobało mi się kilka fajnych rzeczy. Niestety nie miałem chwili podejść i popytać o to i owo bo oni robili dużą scenę, a my małą.
Otóż widziałem kilka złożonych efektów. Np głowy zapalają się na sekundę, po nich pary robią coś jeszcze innego... Zauważyłem, że to nie były podstawowe efekty jakie robię ja czyli korzystając z gotowych FX i po swojemu je zmieniam.
Być może ten Pan nie pracuje na stole Chamsysa, ale mam pytanie właśnie do użytkowników bardziej rozgarniętych w tym temacie ode mnie... jak robić kilka złożonych sekwencji na raz... Np na raz zapalają się głowy, pary led i np blindery mrugają dwa razy.
Wiem o tym, że jest na playbackach chase i cue. DO tego bardziej służy chase, ale w jednej sekundzie nie mogę odpalić wszystko bo.... nie wiem jak.  Napiszcie w jaki sposób robicie takie złożone efekty z kilkoma grupami na raz.

90

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Otóż ten pan pracuje na swoim avolite pearl, a ten efekt o którym mówisz jest robiony ręcznie pod przyciskami flash smile, w chamie zrobisz to samo, ale w jakiej formie (ręcznie, czy w cue stack'u) to zależy od ciebię. Pozdrawiam