61

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Spróbuj tak

1. wybrać grupę
2. ADD FX
3. circle
4. enkoderami (X) oraz(Y) zmienić FX XFADE i FX SPEED
5. Rec -> payback

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

62

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Witam
Od niedawna poznaję konsoletę MagicQ pro. Czy istnieje opcja ustawienia priorytetu playbacku znajdującego się na drugiej stronie nad playbackiem znajdującym się na pierwszej stronie ?? Przykład
1 playback 1 strona dimmer  spot
1 playback 2 strona eff strobo spot
Chodzi o to bym nie musiał zerować playbacku 1 by odpalić kolejny na drugiej stronie .

63

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Jeżeli w tym samym momencie mają działać obydwa cue (dimmer on a ty włączasz strobo) niema takiej opcji. Fader i przyciski do kontroli playbacku kontrolują tylko jedną stronę jeżeli chcesz tym samym playbackiem kontrolować coś na drugiej stronie musisz wyłączyć to co kontroluje na pierwszej w zamian konsola oferuje wiele innych rozwiązań twojego przykładu  np. macro, execute window, playback window ,stack store i korzystanie z tych funkcji jest równie proste co przełączenie strony i przesuwanie fadera.
Pozdrawiam

64

Odp: PC Q Wing & PHS-280

slowik666 napisał/a:

Jeżeli w tym samym momencie mają działać obydwa cue (dimmer on a ty włączasz strobo) niema takiej opcji. Fader i przyciski do kontroli playbacku kontrolują tylko jedną stronę jeżeli chcesz tym samym playbackiem kontrolować coś na drugiej stronie musisz wyłączyć to co kontroluje na pierwszej w zamian konsola oferuje wiele innych rozwiązań twojego przykładu  np. macro, execute window, playback window ,stack store i korzystanie z tych funkcji jest równie proste co przełączenie strony i przesuwanie fadera.
Pozdrawiam

Dziękuję, będę próbował,jestem na etapie konfiguracji sterownika i systemu pracy na nim by był jak najbardziej ergonomiczny dla mnie .

65

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Myślę, że dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie korzystanie z okna Execute, które możesz dowolnie skonfigurować pod swoje potrzeby.

Ostatnio edytowany przez makon (2012-10-07 20:11:02)

66

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Kolejny problem wynikający z braku wiedzy, jak poprawnie odpalić magicVic na Mac osx, robię krok po kroku jak napisane w instrukcji i zero efektu. Zaktualizowałem oprogramowanie z dodatkiem i cisza .Kolejne pytanie Jak wysłać do magicvis wcześniej utworzone show ??

Ostatnio edytowany przez rocklight (2012-10-20 18:55:44)

67

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Używasz 2 komputerów czy robisz wszystko na jednym? Jeśli dwóch to czy są powyłączane firewalle itp., rozumiem, że używasz wersji 1.5.7.2?

PS Proponuje też założyć nowy temat dotyczący pewnych zagadnień, gdyż kolejne pytania w tym wątku zaczynają odbiegać od jego tytułu.

Ostatnio edytowany przez makon (2012-10-21 14:20:27)

68

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Po dłuższej przerwie mam problem... otóż mam zapisane show z sierpnia i działa. Problem pojawia się wtedy gdy chcę NEW SHOW i po dodaniu głów etc... głowy nie reagują. Postawiłem nowy system (nie chcę przeglądać netu, aby nie nałapać syfów) i takie klocki. Pomoże ktoś?

69

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Jeśli w starym show działa wszystko a teraz z nowym nie reagują głowy to pewnie nie wychodzi sygnał dmx, zakładam, że zostały przypisane do właściwej linii DMX. W taki razie sprawdź ustawienia  wyjść DMX itp..

70

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Dzięki za odpowiedź. Sprawa wyjaśniona.
Stare show miałem na bibliotekach futurelight phs-260, a teraz dodali 280 (takie jak moje) i jak tworzyłem nowe patch na nowym oprogramowaniu pobranym z ich strony to biblioteka do phs-280 była źle napisana i po mailu do chamsysa podesłali mi działającą. Sądzę, że już zaktualizowali w nowej instalce.
Jakby ktoś potrzebował to podaję linka:
http://www.sendspace.pl/file/c3aab566b1928b981bd11d6
standardowo ustawili zapalanie żarówek podczas startu programu.

71

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Mam jedno pytanko. Teraz już chyba nie powinniście mnie kierować do instrukcji.
Chcę ustawić macro (np pozycja iris+zoom)
na początku ustawiłem to i zapisałem tymczasowo na tłumiku, następnie nie chciałem blokować tłumika, których jest i tak mało i postanowiłem zapisać tą pozycję zoom i iris na jakimś klawiszu laptopa, jak wyczytałem to robię kolejno:
- macro
- zaznaczam puste pole, start macro
- wszystko co teraz zrobię będzie zapisane
- daję fader do góry (z zapisaną pozycją iris+zoom)
- stop macro
- programuję klawisz
Problem w tym, że to wszystko dzieje się czasowo (taki sam czas jaki ja przesuwam tłumik i stopuję macro), czego nie chcę.
Jak najlepiej przypisywać za pomocą macro jakąś funkcję do klawisza? np dym etc...
Bo zapisywanie tymczasowe na playbackach to chyba przesada. I druga sprawa każdorazowe grzebanie w funkcjach Winga podczas zapisywania macro też się zapamiętuje.

72

Odp: PC Q Wing & PHS-280

jeżeli to ma być makro to tak
W widoku makro kliknąć na [SET TIMING] i tam wybrać [immediate] czyli bezzwłoczne
Stworzyć siatkę EXECUTE I tam zapisać stworzoną scene (poz + zoom + iris) a nie na fejderze
No i tak samo Start potem kliknąć na executa i Stop macro

Następnie Assign macro itd...

Testowałem to i jest to za#@$y patent na zrobienie sobie EXECUTOR BUTONÓW smile z klawiatury

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

73

Odp: PC Q Wing & PHS-280

To ja podpowiem, że w Setup-->Mode jest opcja wyłączenia wszystkich makr. Makra staną się nieaktywne. Opcja czasami przydatna, np. jak ktoś przypisze makro pod ważne przyciski a nie wie jak to wyłączyć.

74

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Dzięki chłopaki, jutro sprawdzę. Mam kilka executerów i to jest fajna rzecz, jednak ma swoje wady (chyba że jak coś pomijam) Chcąc dostać się szybko do execute muszę klikać mychą wychodząc przy tym z palet. Nie bawi mnie to za bardzo bo potem znowu muszę wychodzić z exec jak chcę zmienić np POS w paletach, albo gobo, wiadomo nieraz liczy się czas.
Zrobiłem sobie ostatnio efekt wałkowany przeze mnie na początku tej strony czyli jak mi doradziliście "circle" niestety nie jest on pożądanym przeze mnie efektem bo pomimo kręcenia opcjami głowa dziwnie się zachowuje... chyba za wolna jest (za taką $ nie dziwię się)
Do czego zmierzam:
zrobiłem sobie efekt w inny sposób, otóż:
1 pos "dół"
2 pos "w prawo"
3 pos "góra"
4 pos "w lewo"
no i oczywiście pętla i w taki sposób uzyskałem tzw kółka. Muszą być zapisane jako chase, aby zmieniały się po sobie POS. Wszystko super, tylko że ten efekt zajmie mi aż jeden playback, a chciałbym jeszcze wrzucić kila na jeden fejder. Jest jakiś złoty środek na robienie tego typu efektów? Wiem, że można zapisać jako FX, ale wtedy głowa nie robi to co przed eksportem, albo ja źle zapisuję, ale opcji raczej tam nie ma na skopanie tego wink .

Ostatnio edytowany przez pawcio203 (2012-10-30 21:16:29)

75

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Zrób z tego chasea FX i po dodaniu dla danej grupy urządzeń zmień opcje normal na absolute (Norm->ABS) wtedy wartości maksymalne i minimalne będą dokładnie takie jak w chasesie. Innym pomysłem dla ciebie może być okno exec napisałeś ze nie bawi ci przełączanie między oknami wiec z kopiuj sobie palety do okna exec robi się to łatwo i przyjemnie, zaznaczasz palety klikasz copy i klikasz siatkę  exec w miejscu gdzie chcesz mieć swoje palety robisz tak samo z grupami i w ten sposób masz po ręką palety i możesz zapisywać chasey pod wirtualne przyciski.