46

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Ok, sorry - miałem starszą wersję instrukcji, w aktualnej doszło parę stron i jest to strona 53, a nie 51. Dokładnie punkt:
4.18 Selecting and recording complete window layouts.

47

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Dzięki, teraz wszystko jasne.
Mam jeszcze chyba istotną sprawę, mianowicie w trakcie operacji PATCH dodałem 24 pary led i MagicQ prawidłowo umieścił je w jednej grupie 24 PAR LED
Potem doszedłem do wniosku, że wezmę sobie 8 sztuk na inną koncepcję (jasne światło z przodu) i na takim rozłożeniu porobiłem programy (kolory...)
Co będzie jak będę chciał te 8 parów wrzucić z powrotem do 24? Próbowałem tak zrobić, ale niestety "przybysze" nie robiły tego samego co 16 parów, które były zaprogramowane. Czy w związku z każdą zmianą w grupach muszę wszystko programować od nowa?
I pytanie nr 2
Programuję schematy kolorów na jeden playback jako cue i czy mogę jakoś robić to w ten sposób aby pierwszy schemat kopiować i zmieniać tylko kolory w cue? Bo za każdym razem przy każdym schemacie muszę otwierać goba, wyłączać prism itp...

48

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Grupy działają na zasadzie wyboru konkretnych urządzeń i operowania na nich w programerze zamiast wyklikiwania każdego urządzenia z palca (względnie z linii poleceń).
Co do drugiego pytania to klikasz przycisk include, później playback który chcesz przepisać do programera, zmieniasz wartości, które chcesz i później record na inny playback.

Ewentualnie można jeszcze skopiować ten playback na jakiś inny, potem include i po zmianach update.

49

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Witajcie ponownie, nie mogę ogarnąć jak za pomocą stołu włączać żarówki w głowach, pokażę w screenie jak mam to ustawione fabrycznie:
http://zapodaj.net/images/bdbdc46f1608c.jpg
Dodam, że w głowach mam ustawione "Lamp on via dmx" i tylko raz udało mi sie włączyć zaledwie dwie glowy.
W instrukcji na stronie 214 jest wzmianka, ale nie bardzo wiem co tam trzeba wpisać w te okienka co na screenie
http://zapodaj.net/images/db80ba722a071.jpg

Ostatnio edytowany przez pawcio203 (2012-08-10 12:22:37)

50

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Makra są wpisane dobrze tzn :
nazwa (NAME)- ilość kanałów makra (CHANS)- numer kanału (C1)- liczba kroków makra (STEPS) - czas trwania pierwszego kroku (D1)- wartość tego kroku (D2)- czas 2 (D3)- i jego wartość (D4)-

Czyli u ciebie : na 13 kanale trzymaj 71 przez 10s a potem na sekunde daj 255

Chyba że źle się za to zabierasz to okienka do edycji makr a nie do włączania ich

1. Widok Macro
2. Włączyć makro

lub

1. Wybrać grupę
2. SHIFT + LOCATE

Ostatnio edytowany przez mrówa (2012-08-10 20:02:19)

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

51

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Sprawdzę w poniedziałek bo w pracy mam cały sprzęt. Co do ustawień to moim zdaniem wina może leżeć po stronie bibliotek chamsysa.
Moje głowy to futurelight phs-280, a on ma w patch phs 260. Niby wszystkie figury wykonuje, kolory zmienia prawidłowo, ale kto wie.
Jak w ogóle włączam stół i złapie on komunikację z urządzeniami to wszystkie głowy kręcą się tak samo, coś jakby pokazywały demo. Pary i inne urządzenia nie reagują dopóki nie dam polecenia.
Po włączeniu stołu muszę wybrać grupę (w tym przypadku głowy) klikam w okienku POS i dopiero jest spokój. Czy Wam też po włączeniu stołu głowy kręcą się tak samo dopóki nie dacie im polecenia?

52

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Sprawdziłem i niestety masz racje problem jest w samej bibliotece
phs280 włączanie lampy ma na 14 kanale
a phs260 na 13

Głowy dlatego się kręcą bo twoje głowy dostają wartość z innego kanału co powoduje włączenie jakiegoś wewnętrznego programu

potrzebna jest przede wszystkim odpowiednia biblioteka

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

53

Odp: PC Q Wing & PHS-280

A da się dorobić taką bibliotekę?

54

Odp: PC Q Wing & PHS-280

daj maila to ci wyśle

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

55

Odp: PC Q Wing & PHS-280

poszło na pw

Już mam, dzięki. Właśnie pobieram i widzę, że ma rozszerzenie *.all to trzeba jakoś zimportować w PC Q Wing?

Ostatnio edytowany przez pawcio203 (2012-08-12 12:10:18)

56

Odp: PC Q Wing & PHS-280

C:\Program Files (x86)\Chamsys Ltd\MagicQ PC\show
i podmienić

przy wyłączonym programie a potem uruchomić i sam sie zaktualizuje

Ostatnio edytowany przez mrówa (2012-08-12 12:17:28)

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

57

Odp: PC Q Wing & PHS-280

To chyba czeka mnie kolejne robienie playbacków... ale ważne, że wreszcie będzie chodzić jak bóg przykazał. Dzięki

58

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Niekoniecznie
Wystarczy tak pokolei
1.Pacz
2.Czus Hed
3.PHS-280
4.zaznaczyć stare głowy
5.Morph Head

powinno działać

a i adresy jeszcze poprawić bo zmieni sie napewno 280 ma jeden kanał więcej

Ostatnio edytowany przez mrówa (2012-08-12 12:29:20)

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

59

Odp: PC Q Wing & PHS-280

smile Spoko, a ja jako amator zrobiłem sobie na początku tak, bo nie mogłem się nauczyć które suwaczki na parach ledowych dawać do góry czy na dół i korzystałem z kalkulatora dmx:
Pokleiłem sobie numerki na parach, aby je po kolei wieszać bo w patch po kolei mam:
8 x head
24 x par led
6 x dimmer
1 x dym
czyli czeka mnie znowu przekładanie suwaczków na parach bo jak napisałem jeden kanał na głowie więcej smile

Co jeszcze zauważyłem: (może Wam się przyda chyba że macie splitter dmx)
Dimmer był ustawiony jak widzisz 3 z kolei (mam na nim jasne światło i dwa blindery). Jak włączyłem na playbacku jasne światło na dwóch pierwszych kanałach dimmera to co kilka sekund tak jakby zakłócenia wskakiwały mi na pozostałe kanały dimmera. Co prawda to był ułamek sekundy więc blinder nawet nie zdążył się zapalić. Przepiąłem kable dmx w taki sposób, że dimmer jest pierwszy od stołu (za nim reszta gratów...) i mam spokój z zakłóceniami na dimmerze.

Ostatnio edytowany przez pawcio203 (2012-08-12 12:46:28)

60

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Jesteś pewien, że w tym pliku który mi wysłałeś były phs-280? bo ja ich nie widzę
Juz mam biblioteki do tych głów. Przysłali mi panowie z chamsysa.

W końcu główki chodzą, aż miło.
Chciałem przy okazji zapytać o jedną rzecz. Mianowicie, wiadomo że phs280 do wypasiastych głów nie należą, ale dziwi mnie, że tak wolno przechodzą jak nagrywam jakieś swoje figury, które mają wykonać.
Wpadłem na pomysł, aby głowy kręciły się w ruchach kolistych (jak karuzela w pionie). Ustawiłem więc 4 pozycje (cue stack)na jednym heblu:

1- dół (rec)
2- w prawo (rec)
3- do góry (rec)
4- w lewo (rec)

Otrzymałem 4 cue stack na jednym suwaku i efekt osiągnąłem ale nie do końca. Chciałbym, aby one te 4 kroki zrobiły w 1-2 sekundy góra. Niestety one to robią 5 sekund i pomimo zmian wartości w timing one ciągle mulą. Jest jeszcze inna opcja zmiany prędkości całego schematu? Czy to wina wolnych głów?

Ostatnio edytowany przez pawcio203 (2012-08-14 19:01:49)