31

Odp: PC Q Wing & PHS-280

bart_krk napisał/a:

ehhh.. wszystkie twoje problemy znikną gdy zrobisz sobie  jeden program zerowy , taką pamięć , zrób tak  kolor biały , strobo otwarte , goba , pryzmy na zero , iris na full ,  dimer na zero, focus na jakiś tam poziom który Cie interesuje , może być też jakaś pozycja , zrób taki jeden program dla wszystkich urządzeń jakie masz ,, teraz zapisz sobie gdzieś w PLAYBACK  , nie na suwakach , by nie zajmować miejsca ..
zapisujesz ,dajesz CLEAR    wciskasz  ,,   od teraz  o ile nie masz czegoś tam  pozmieniane w setupie   , twoje programy na suwakach po wyłączeniu ich będą wracać do tych wartości zapisanych w pamięci  ,, oczywiście jeśli gdzieś nie będziesz miał czegoś włączonego ... unikasz w ten sposób przykrych niespodzianek że strobo ci napierdala po oczach zaskoczonych ludzi ( i samego siebie smile )wtedy gdy tego nie chcesz , wyłączając suwak , strobo wraca do wartości zapisanej w twoim programie można to też zrobić w setupie inaczej ale po co jak można prościej smile

Chyba czaję. Z Twojej wypowiedzi wynika, że mogę mieć tzw program zerowy czyli działający wtedy gdy zjadę suwakami na dół. Ja zapisywanie playbacków znam tylko w taki sposób że daję je na suwak. Przyznaję że nie wiem gdzie mam nagrać ten program zerowy. Jeśli możesz dokładniej napisać gdzie mam z tym powędrować to będę wdzięczny. Jeśli w odpowiedzi napiszesz mi o instrukcji to ... dzięki z góry. Wertowałem ją już spory czas.

32

Odp: PC Q Wing & PHS-280

człowieku - ogarnij się i poczytaj instrukcję - ze zrozumieniem

to naprawdę rozjaśnia sposób pracy ze stołem
nie chodzi o to aby nauczyć się jak zapisać coś pod suwak i już
a jak coś będziesz musiał poprawić?
http://download.magicq.co.uk/download_f … p;type=doc
to nie będzie bolało smile
naprawdę

Ostatnio edytowany przez artmajster (2011-11-22 08:47:45)

33

Odp: PC Q Wing & PHS-280

artmajster napisał/a:

człowieku - ogarnij się i poczytaj instrukcję - ze zrozumieniem

to naprawdę rozjaśnia sposób pracy ze stołem
nie chodzi o to aby nauczyć się jak zapisać coś pod suwak i już
a jak coś będziesz musiał poprawić?
http://download.magicq.co.uk/download_f … p;type=doc
to nie będzie bolało smile
naprawdę

Za linka dzięki, mam ją już dawno. Widzę że ty też nie umiesz czytać ze zrozumieniem co napisałem wcześniej.

34

Odp: PC Q Wing & PHS-280

pawcio203 nie denerwuj się
od strony 97 masz naprawdę ładnie opisane co i jak

10.7 Recording to a specific Cue Id
To Record to a specific Cue Id in a Cue Stack, enter the Cue Id number on the keypad before you press
RECORD and select the Playback S button.
It is also possible when the Setup option ?Select Heads and Palettes from keypad? is set to record Cues
using only the keypad.
Press Record + Enter to record directly to the currently selected Playback. You can record to a specific
Cue Id on the currently selected playback by entering a number and pressing Record + Enter.
You can record to a specific Cue Id and Playback by entering the Playback number followed by /,
followed by the Cue Id and pressing Record + Enter.
For example 6/2.0 ENTER records to Playback 6, Cue Id 2.0.

35

Odp: PC Q Wing & PHS-280

w prawym górnym rogu ekranu masz cztery opcje norm , touch/touch2 , simple , maxi   , daj touch ... następnie znajdż na przyciskach na ekranie  przycisk PLAYBACK  ( jest obok  STACK STORE , CUE STORE  NAD POZ smile )naciskając go pojawi się mnóstwo pustych pól  , zrób pamięc zerową i zapisz ją tam , gotowe ,,,
możesz też tam zapisać co tylko chcesz  , kolory , goba , pozycje , dodawać czasy wejścia i zejścia  i z tego okna świecić ,, można to zrobić też z okna EXEC  ( od EXECUTOR )   ale opanuj na początku PLAYBACK

36

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Chłopaki, są powody do dumy  smile
Wiem już o co biega z tymi playbackami, tzn to że zostawało mi gobo czy strobo....
Nie wiedziałem, że jak nagrywam kolor głowy i ledów i nie chcę żeby po zabawie stroboskopem zostawał mi na zapisanym heblu to muszę zaznaczyć po pierwsze PRISM OFF (wszelakie goba ruchome zostaną wyłączone), a także w zakładce gdzie mam strobo, Pulse ... mam zaznaczyć OPEN. Wtedy będę pewny że po jakiejkolwiek zabawie daję suwak i clear i mam to czego chciałem. Szkoda że tak mi długo zeszło z wyłapaniem tego błędu.

37

Odp: PC Q Wing & PHS-280

ogolnie zrób sobie palety  dla wszystkich urządzeń .. kolory , goba , stroba , pryzmy , pozycje itp    potem programujesz coś i nie musisz za każdym razem kręcić kółkami o wyłączać wszystkigo

38

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Witajcie, mam mały problem z jedną rzeczą:
Mam na jednym suwaku palety kolorów (zdefiniowane głowy i pary led np: red+white)
Problem pojawia się gdy chcę dołożyć na innym suwaku efekt FX gdzie głowy świecą tylko wtedy gdy "idą do góry"
Efekt działa w połowie, bo głowy obracają się do góry i na dół, ale świecą non stop (a miały tylko do góry)
Wszystko przez to że na innym suwaku, który jest również podniesiony do góry mam zdefiniowane kolory z zapisaną intensywnością...
Wszystko super jak sam FX jest do góry, ale używać ten sam efekt ze zdefiniowanymi kolorami jest niemożliwe.
Nie wiem czy wiecie o co mi kaman, określę to tak:
Jak nadać priorytet jednego suwaka nad drugim? (pomimo, że na pierwszym jest określona INT, a drugi ma to "olać")

Ostatnio edytowany przez pawcio203 (2012-02-20 19:38:44)

39

Odp: PC Q Wing & PHS-280

W CUE STACK w którym jest efekt w zakładce VIEW OPTIONS jest zakładka ADVANCED tam zaznacz "All chans controlled LTP" na Yes i powinno działać"

Ostatnio edytowany przez zakoslaw (2012-02-20 23:24:13)

40

Odp: PC Q Wing & PHS-280

zakoslaw napisał/a:

W CUE STACK w którym jest efekt w zakładce VIEW OPTIONS jest zakładka ADVANCED tam zaznacz "All chans controlled LTP" na Yes i powinno działać"

Dzięki, pomogło. smile
Mam jeszcze taką sprawę, pisze w instrukcji że można włączać żarówki w głowach za pomocą stołu. Oczywiście dogrzebałem się do tych opcji, ale nie mogę ich zapalić (Lamp ON). U Was działa ta czynność?

41

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Działa pod warunkiem że masz w głowach włączoną opcje sterowania za pomocą DMX-a

42

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Chłopaki, męczę się dwa dni i nie wiem jak to przywrócić.
Mianowicie jak wciskałem Layount 1 to miałem cztery pola (beam, col, pos, group). Gdzieś mi to znikło i jak wciskam Layount 1 to nic się nie dzieje, albo komunikat (no selected head)

43

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Wciskasz Ctrl i w prawym górnym rogu ekranu pojawia Ci się palettes - klikasz i masz palety. Jeśli Ci to nie działa to musisz sobie taki widok zrobić i zapisać - instrukcja strona 51.

44

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Po raz kolejny napiszę INSTRUKCJA!!!

45

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Zapisywanie palet
Jeśli chcesz zapisać wybraną kombinację atrybutów jako paletę (np. obracający się trójkąt z pryzmatem dla MAC500).
Wpierw zmodyfikuj wartości atrybutów, które chcesz zapisać. Następnie wciśnij [RECORD] i wskaż paletę którą
chcesz zapisać. W domyślnych ustawieniach tylko wybrane urządzenia zostaną zapisane w palecie. Można to zmienić
naciskając [SETUP] ?VIEW SETTINGS ? Prog ? Recording to Palettes i wybrać odpowiednie ustawienie.
Domyślnie tylko odpowiednie atrybuty są zapisywane do palet - na przykład tylko atrybuty pozycji są zapisywane w
paletach pozycji. Można to zmodyfikować za pomocą kombinacji SHIFT +[RECORD] i zaznaczenie wymaganych
atrybutów. W prawym górnym rogu palety widzimy, które atrybuty są zapisane w palecie (IPCB).

Nadal nie wiem jak zapisać pod guzik layount1 te 4 ramki (beam, pos, group. col)