16

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Marchw napisał/a:

Programer ma priorytet nad playbackami. Jeśli w playbacku nie masz informacji o tym, że urządzenie świeci, a jedynie o jego np. kolorze i ustawiasz parametr intesity z programera, to po wciśnięciu clear urządzenie zgaśnie.

Ok, nagrywam takie coś:
head = yellow+gobo+pos (int 100%)
par led - identycznie
Wciskam "rec" z shift i wybieram, ze ma nagrać int+col+pos po czym klikam na któryś hebel z kolei. Następnie clear i wszystko gaśnie. Zaczynam się bawic dowolnie głowami po czym jadę hablem do góry a tutaj klops... kolory zostają jakie były przed chwilą. sad

17

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Jeśli dobrze Cię rozumiem, to wszystko się zgadza i działa tak jak powinno. Programujesz sobie scene na jakimś faderze, i mając wzystkie fadery opuszczone klikasz clear czyszcząc programer - wszystko gaśnie i tak ma być. Potem zaczynasz się bawić głowami znowu w programerze, więc nic dziwnego, że jak podnosisz fader to niektóre parametry masz nadpisane z programera.

18

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Marchw napisał/a:

Jeśli dobrze Cię rozumiem, to wszystko się zgadza i działa tak jak powinno. Programujesz sobie scene na jakimś faderze, i mając wzystkie fadery opuszczone klikasz clear czyszcząc programer - wszystko gaśnie i tak ma być. Potem zaczynasz się bawić głowami znowu w programerze, więc nic dziwnego, że jak podnosisz fader to niektóre parametry masz nadpisane z programera.

Niestety dobrze mnie rozumiesz smile Czyli nie ma opcji ustawienia priorytetu...
Że tak zapytam... jak Wy to robicie na imprezach... macie gotowe kolory zapisane i tylko z nich korzystacie czy lecicie "live" i zmieniacie parametry poszczególnych urządzeń pomiędzy scenami? Uciążliwa jest niestety ta ciemność na scenie po wciśnięciu CLEAR

19

Odp: PC Q Wing & PHS-280

pawcio203 napisał/a:
Marchw napisał/a:

Programer ma priorytet nad playbackami. Jeśli w playbacku nie masz informacji o tym, że urządzenie świeci, a jedynie o jego np. kolorze i ustawiasz parametr intesity z programera, to po wciśnięciu clear urządzenie zgaśnie.

Ok, nagrywam takie coś:
head = yellow+gobo+pos (int 100%)
par led - identycznie
Wciskam "rec" z shift i wybieram, ze ma nagrać int+col+pos po czym klikam na któryś hebel z kolei. Następnie clear i wszystko gaśnie. Zaczynam się bawic dowolnie głowami po czym jadę hablem do góry a tutaj klops... kolory zostają jakie były przed chwilą. sad

Jeśli dobrze rozumiem "Zaczynam się bawic dowolnie głowami" - tzn zmieniasz ich paramtery w programatorze to wszystko się zgadza, ciągle kwestia priority na playback-u. Ustawia się to w opcjach CueStack-a. Więcej na ten temat znajdziesz w instrukcji rozdział 15, strony od 127. Tylko szczerze to nie do końca jestem przekonany co do przyjętej przez Ciebie metody pracy z konsoletą oświetleniową, ale to są indywidualne kwestie i mogę się mylić.

20

Odp: PC Q Wing & PHS-280

pawcio203 napisał/a:

Niestety dobrze mnie rozumiesz smile Czyli nie ma opcji ustawienia priorytetu...
Że tak zapytam... jak Wy to robicie na imprezach... macie gotowe kolory zapisane i tylko z nich korzystacie czy lecicie "live" i zmieniacie parametry poszczególnych urządzeń pomiędzy scenami? Uciążliwa jest niestety ta ciemność na scenie po wciśnięciu CLEAR

Możesz sobie zapisać scenę np. z pos i int i jakimś kolorem który Ci pasuje. Wtedy odpalasz tą scenę, zaznaczasz urządzenia którym chcesz zmienić kolor i możesz szaleć z palet. Wtedy jak naciśniesz clear to programator się wyczyści, ale nadal masz odpaloną scenę którą zapisałeś, więc wszystko powinno wrócić do ustawień zapisanych w scenie.

21

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Mam kolejny problem. Pogodziłem się z wiadomością o priorytetach, ale nagrywam sobie dwie scenki (oczywiście na dwóch osobnych suwakach):
1. head yellow, par green
2. head red, par white.
Nie bawię się w zaznaczanie podczas REC (poa, color itd...) nagrywam obie sceny wciskając po prostu rec i wędruję ma suwak.
Sprawa jest dziwna gdy przechodzę z jednej sceny na drugą, otóż zmienia się kolor parów, ale kolor głów pozostaje taki jak na poprzednim suwaku.

22

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Sprawdź czy w Twojej drugiej pamięci zapisana jest informacja o tarczy kolorów od głowic. Jeśli nie, tu już wiemy skąd problem, jeśli jest to sprawdzić należy:
1. Jakie są opcje ustawione dla suwaka tzn czy kontroluje kanały HTP czy też LTP oraz czy ustawione jest, że podniesienie suwaka aktywuje pamięć.
2. Jak jest zdefiniowany kanał koloru w bibliotece urządzenia jako HTP czy LTP (powinien być jako LTP)

23

Odp: PC Q Wing & PHS-280

makon nie wiem jaki jest poziom zaawansowania kolegow pytajacych ale wydaje mi sie, że przydalo by sie wyjasnic czym sa kanaly HTP i LTP

24

Odp: PC Q Wing & PHS-280

kiju napisał/a:

makon nie wiem jaki jest poziom zaawansowania kolegow pytajacych ale wydaje mi sie, że przydalo by sie wyjasnic czym sa kanaly HTP i LTP

Tutaj jest to pięknie wyjaśnione: http://www.youtube.com/watch?v=apOIpRtzKg0

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

25

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Jakbyście jeszcze napisali gdzie znaleźć te opcje to byłoby spoko. sad

26

Odp: PC Q Wing & PHS-280

kiju - pewnie masz rację tylko,że
mamy tutaj podobno "Forum Oświetlenia Scenicznego" więc zakładam, że osoby pytające i odpowiadające znają lub chcą poznać zagadnienia oświetlenia. Czyli potrafią trochę wyszukać w google, instrukcjach obsługi itp.. Pomagajmy sobie wzajemnie, rozwiązujmy problemy ale nie obniżajmy jeszcze bardziej poziomu tego forum...;) To jest forum specjalistyczne.
Czasami mam wrażenie, że część osób uważa forum za instrukcję obsługi, poprowadzenie za rączkę, podanie wszystkiego na talerzu.
Takie jest moje zdanie

A teraz w odpowiedzi na sugestię kija wycinek z instrukcji Chamsysa str 21:

"The console supports two types of channels, highest takes precedence (HTP) and latest takes precedence (LTP).
Generally HTP channels are used for channels controlling dimmers and for the dimmer channel of intelligent
heads. LTP channels are used for the attributes of intelligent heads such as pan, tilt, colour, gobo etc?"

27

Odp: PC Q Wing & PHS-280

OK, generalnie już działa mi zmiana kolorów w ledach i parach, ale mam kolejny problem, na który kolega Makon podpowiedział mi połowicznie.
Chodzi o gob'a.
Na jednym playbacku mam kolory (bez goba)
Na drugim inne kolory tym razem z gobami.
Problem w tym, że jak zjeżdżam suwakiem z drugiego na pierwszy to goba pozostają.
W setup/Prog w opcji Unused chans return to defaults zaznaczyłem Yes i w połowie problem rozwiązany bo oczywiście gobo znika z suwaka, na którym nie powinno go być, ale wtedy po zjechaniu wszystkimi suwakami głowy szaleją czyli zachowują się jak przy pierwszym uruchomieniu.
Przed zmianą Unused chans return to defaults w zakładce OUT po zjechaniu suwakiem z gobem cyferki z kolumnie gobo pozostawały.

28

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Jeśli masz wszystkie pamięci wyłączone (w tym suwaki w dole) to urządzenia nie mają prawa szaleć. Określenie "szaleją czyli zachowują się jak przy pierwszym uruchomieniu" budzi sporo wątpliwości co do tych urządzeń. Ale najprawdopodobniej teraz szaleją ponieważ konsoleta wysyła do nich na określone kanały DMX sygnał który generuje takie zachowanie urządzeń. Zobacz w Patch --> Edit head (wybierz właściwie urządzenie, najechaniem kursorem na urządzenie i przytrzymanie przycisku SHIFT powoduje, że pokaże się przycisk Edit Cur Head) jakie wartości na których kanałach są ustawione jako "DEFAULT" i skoryguj to z instrukcją obsługi Twoich urządzeń. Przypuszczam, że w tym jest problem.

Ostatnio edytowany przez makon (2011-11-18 21:28:32)

29

Odp: PC Q Wing & PHS-280

Wiecie może jak ustawić stroboskop w head'ach i parach na playbacku? Tak aby działał z każdym innym playbackiem (kolorem). Ja próbowałem zrobić to tak:
- wybieram głowy i pary w palecie
- wchodzę w gobo i po lewej na górze można ustawić strobo, pulse itp...
- wciskam rec z shiftem i wybieram, że ma nagrać tylko beam.
No i potem on pozostaje na każdym playbacku mimo, że jest

30

Odp: PC Q Wing & PHS-280

ehhh.. wszystkie twoje problemy znikną gdy zrobisz sobie  jeden program zerowy , taką pamięć , zrób tak  kolor biały , strobo otwarte , goba , pryzmy na zero , iris na full ,  dimer na zero, focus na jakiś tam poziom który Cie interesuje , może być też jakaś pozycja , zrób taki jeden program dla wszystkich urządzeń jakie masz ,, teraz zapisz sobie gdzieś w PLAYBACK  , nie na suwakach , by nie zajmować miejsca ..
zapisujesz ,dajesz CLEAR    wciskasz  ,,   od teraz  o ile nie masz czegoś tam  pozmieniane w setupie   , twoje programy na suwakach po wyłączeniu ich będą wracać do tych wartości zapisanych w pamięci  ,, oczywiście jeśli gdzieś nie będziesz miał czegoś włączonego ... unikasz w ten sposób przykrych niespodzianek że strobo ci napierdala po oczach zaskoczonych ludzi ( i samego siebie smile )wtedy gdy tego nie chcesz , wyłączając suwak , strobo wraca do wartości zapisanej w twoim programie można to też zrobić w setupie inaczej ale po co jak można prościej smile