Temat: Efekty jak stworzyć ?

Witam. Od ok. 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem SmartFade-a ML, obsługę konsoli poznałem za pomocą filmów i metody prób i błędów. I z tego powodu mam kilka pytań dotyczące efektów:

1. Czy jest możliwość wykorzystania jednego efektu ruchów np. na 8 głów w taki sposób aby każda miała ten efekt ale ze spóźnionymi ruchami. Bo najczęściej wszystkie mają takie same ruchy.

2. Porada jak to zrobić... Ostatnio na sztucę oświetleniowiec kapeli który nie znał konsoli prosił abym ja świecił, wymyślił efekt w którym głowy miały z dolnego punktu powoli przemieścić się w górę i tak samoczynnie co kilka sekund. Czy wiecie jak można zrobić taki efekt?
Myślałem o zapisie dwóch scen ale niestety nie powiódł się pomysł.

3. http://www.youtube.com/watch?v=IvM2TxVg … ure=fvwrel  | Efekt od 1:36 czy taki efekt ruchu głów dał bym radę zrobić za pomocą wbudowanych efektów w "smerfetce" ? Czy bym musiał robić sceny? i w całość. Liczę na podpowiedź bo bardzo mi zależy na stworzeniu takiego efektu.

4. Chciałem stworzyć efekt że np. 8 głów jest koloru czerwonego i np. 1 i 8 głowa jest biała i tak przeskakuje biały z głowy na głowę lecz bo zrobieniu scen i zrobieniu całości kolory nie przeskakują gwałtownie, tylko robi sie delikatny czerwień i już kolejna zmiana... Wiecie może w czym robię błąd. (Głowy LED-owe więc nie powinno być problemu z szybką zmianą koloru)

Dodam że pytania mogą śmieszyć lecz nie mam gdzie tego podłączyć i przećwiczyć zapoznać się z dodatkowymi funkcjami.
Liczę na pozytywne odpowiedzi które pomogą mi w sobotnim koncercie.
Pozdrawiam...

Ostatnio edytowany przez maly4008 (2011-10-26 20:35:27)

2

Odp: Efekty jak stworzyć ?

Aby nie efekt był wykonywany z opóźnieniem jest opcja shape offset

3

Odp: Efekty jak stworzyć ?

Co do punkt 1 odpowiedz napisana wyżej.

Ad 2. Robisz na zasadzie dwóch scen. 1 scene zapisjesz z ustawieniem głów świecących w dóch. 2 z ustawieniem w pozycji górne. Z tego co pamietam to klikasz "rec seq" czy coś takiego. Wybierasz klawisz pod którym ma być zapisana sekwencja (świecą sie słomkowy kolor) po wybraniu klawisza automatycznie pokazują się chyba na czerwone sceny które zapisałeś. Klikasz na klawisze z zapisanymi scenami i potem jeszcze raz "rec seq" i zapisane. Pamiętaj o ustawieniu czasu IN i OUT.

Ad3 . Nigdy takiego czegoś nie robiłem ale możesz spróbować na zasadzie wrzucenia efektu koła a potem metodą prób i błędów kombinować z efektami dla intensity.

AD 4 tak samo jak w punkcie 2. Zapisujesz każdą scenę potem tworzysz z tych scen sekwencję ustawiasz czas np na 0.1 IN i OUT i jak to mówi jedna osoba "powinno banglać" smile

4

Odp: Efekty jak stworzyć ?

Dzięki wielkie wszystkie 4 punkty dzisiaj sprawdziłem wszystko świeci aż miło.

I drobne pytanie czy jest możliwość przerobienia dema które nam daje ETC? (Demoshow-SmartFadeML)

5

Odp: Efekty jak stworzyć ?

bardzo ciekawe pytanie... Przyznam że sam jestem bardzo ciekaw czy jest możliwość przeróbki więc czekamy na odpowiedź naszych "braci" oświetleniowców  lol

a co do punktu 3. to kilka ciekawostek:

- wybieramy głowy
- efekt Circle (1)
- zależy od głów ale w niektórych musimy nieźle podkręcić speed, depht i trochę rotation, aspect nie ruszamy
- klikamy na magiczny przycisk "FAN" później "EFFECT" i pokaże się napis Edit shape effect czy cos takiego i potem wybieramy (drugi ekranik) EVENLY lub 1:3

Powinny juz się kręcić tak jak na filmiku!

Wygasanie głów:

- klikamy na EFFECT
- wybieramy wolny effect w przyciskach od 13-24
- potem będą nam migać na zielono funkcję intensity, pan, tilt itp.
- klikamy na  INTENSITY (1 suwak w 1 panoramie...)
- wybieramy effect (9) czyli Saw
- Ustawiamy Depht na 100 i prędkość jaką chcemy

I powinno śmigać jak w filmiku wink
Jeżeli gdzieś popełniłem  błąd to przepraszam ale z głowy pisane   smile Ale sam używam tego efektu więc raczej błędu nie powinno być...
Pozdrawiam