Temat: Grand Ma PC

Panowie prosze o fachowa pomoc. Od jakiegos czasu poszukuje stolu do 16 glow, 2 dimerow, ledow. Chcialbym by stol mial co najmniej dwie linie DMX. Niestety budzet po zakupie glowek zawsze jest maly a tak naprawde nie wiem na co sie zdecydowac. Pomyslalem o Grand Ma na pc lub cos innego na PC.  Prosze o fachowa pomoc. Moze stol konkretny lub PC z programem? Jestem w stanie zaplacic za rosadna i konstruktywna pomoc. Rowniez dziekuje za fachowa pomoc.

2

Odp: Grand Ma PC

A jaki masz przeznaczony na to budżet? Najtaniej wyjdzie Ci konwerter USB / DMX http://sklep.dab-system.com/ oraz jakiś program na PC.

3

Odp: Grand Ma PC

pomyśl o systemie 2port + elc side kick too  lub chamsys pc wing

4

Odp: Grand Ma PC

Wlasnie o to mi chodzi by mnie ktos przez to przeprowadzil(heheh).
Budzet okolo 6 tys ale moze byc mniej. Licze na to by mozna bylo cos na sztuce ukrecic tym sprzecikiem.
Czy istnieja polsrodki jak PC + program czy musi byc zewnetrzny kontroler.

Licze na co najmniej 2 linie DMX

Ostatnio edytowany przez pasacik (2011-10-20 19:19:35)

5

Odp: Grand Ma PC

Nie musi być nic na zewnątrz (poza konwerterem oczywiście), ale jak chcesz coś

6

Odp: Grand Ma PC

bart_krk już napisał, Chamsys PC Wing. Gotowe działające rozwiązanie, z suwakami, bardzo dobrym oprogramowaniem. I chyba co ważne bardzo rozwojowe z punktu widzenia użytkownika.
PC Wing posiada 2 linie DMX, i trafia w Twój budżet. Istnieją też tańsze opcje z produktów Chamsys.

http://www.chamsys.co.uk/pcwing

Jeśli będziesz zainteresowany odezwij się na prv, pomogę i wprowadzę w temat.

pzdr

EDIT: Dopisanie zdania

Ostatnio edytowany przez makon (2011-10-20 21:11:35)

7

Odp: Grand Ma PC

pasacik napisał/a:

Budzet okolo 6 tys ale moze byc mniej. Licze na to by mozna bylo cos na sztuce ukrecic tym sprzecikiem.
Czy istnieja polsrodki jak PC + program czy musi byc zewnetrzny kontroler.

Licze na co najmniej 2 linie DMX

2Port Node Pro (2x DMX) albo NSP (4x DMX) do grandMA1 onPC oraz grandMA2 onPC. Do tego ELC Sidekick Too i można działać.
Są wtedy dwa systemy do wyboru z tym samym sprzętem i darmowy wizualizer grandMA 3D do tego, ale 6 tysięcy nie wystarczy.

Gdyby wystarczała jedna linia to Vector PC wysyła za darmo jedną linię przez ArtNet.
Jest też za 6,8k brutto ePort-41 dający 4 wyjścia DMX dla Vectora (również PC). Zapowiedziano też ePort-2, ale na chwilę obecną nie mamy szczegółów.

8

Odp: Grand Ma PC

PC Winga osobiście sam używam i polecam. Do tego oczywiście jakiś komputer przemysłowy / dedykowany, zamontowalismy u mnie w firmie do tego jeszcze monitor pojemnościowy i śmiga aż miło.

9

Odp: Grand Ma PC

Rozwiazanie pc winga wydaje mi sie do przeskoczenia. Jak swietlicy na tym sprzecie?? Maja problem czy ogarniaja. Moze ktos pamieta ile kosztuje sam kontroler?

10

Odp: Grand Ma PC

2Port Node Pro (2x DMX) albo NSP (4x DMX) do grandMA1 onPC oraz grandMA2 onPC. Do tego ELC Sidekick Too i można działać.
Są wtedy dwa systemy do wyboru z tym samym sprzętem i darmowy wizualizer grandMA 3D do tego, ale 6 tysięcy nie wystarczy.

Jaki były koszt w/w zestawu tj. Grandma 1 on PC + NSP.

11

Odp: Grand Ma PC

mimo że wolę pracować na MA to przy takich pieniądzach lepiej posłuchaj propozycji makona i jego chamsys-a:)

12

Odp: Grand Ma PC

a ewentualnei pracował ktos na ON PC + te wingi behringera BCF 2000?

13

Odp: Grand Ma PC

romek napisał/a:

Jaki były koszt w/w zestawu tj. Grandma 1 on PC + NSP.

Specjalnie kupić NSP aby używać tylko z onPC może być trochę kosztowne. To jest cały komputer mogący obliczać parametry sterujące dla grandMA1. Największy "czysty" konwerter sygnałów dla grandMA to 2Port Node onPC Pro, prawie 8800 brutto. NSP to ponad 3x tyle. Ceny podstawowe bez rabatów.

Poza tym radzę od razu wziąć się za system grandMA2. ELC sideKICK too bez problemu działa z grandMA2 onPC.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2011-10-31 07:44:03)

14

Odp: Grand Ma PC

tak na marginesie , czy do NSP da się też wejść sygnałem DMX IN?

15

Odp: Grand Ma PC

Da się. NSP ma cztery fizycznie wyprowadzone linie DMX: A, B, C i D. Każdą z nich można z konsolety skonfigurować do pracy z wybraną przestrzenią DMX, a linie C i D mogą pracować jako wejścia (są dodatkowe dwa gniazda męskie dla C i D).