Temat: Oświetlnenie teatralne [Pomoc]

Witam rodzinę oświetleniową. Jak w temacie potrzebuje pomocy na temat oświetlenia teatralnego. W bieżących tygodniach będę zastępował kolegę na stanowisku realizatora oświetlenia. Na scenie w plenerze z 30 razy już robiłem światło lecz nie miałem przyjemności wejść w głębię światła teatralnego. I dlatego potrzebował bym jakiś poradników, filmów i innych źródeł z których mógł bym czerpać wiedzę na temat światła teatralnego. Wiem że człowiek poradnikiem itp. nie nauczy się zbyt wiele że najlepiej jest się uczyć na metodzie prób i błędów lecz chciałbym bym się dowiedzieć na czym to najbardziej polega i inne ciekawostki a zarazem porady.

Liczę na pomoc. Pozdrawiam Kamil

2

Odp: Oświetlnenie teatralne [Pomoc]

wszystko kolego zależy o tego co to za sztuka jakich używasz urządzeń itp w wielkim skrócie to wygląda tak dowiadujesz się gdzie co i jak ma być zaświecone wbijasz na drabinę i pozycjonujesz sobie reflektory zakładasz filtry itp zaznaczasz na podłodze gdzie mają stać aktorzy i po wszystkim siadasz do konsolety i wedle uznania sobie ją programujesz jak tam ci wygodnie podczas spektaklu trzymasz się sztywno scenariusza i  wytycznych reżysera i wszystko będzie dobrze to tak po łebkach

na co zwrócić uwagę

na filtry w lampach czy są takie same czy nie są przypalone wyblakłe z ludźmi z którymi ja pracuje są naprawdę na to wrażliwi     

sprawdź czy nie rzuca ci jakiś reflektor refleksów czy światło nie wystaje po za okno sceny

jak pozycjonujesz reflektory na konkretną osobę czy przedmiot  zaznacz na scenie taśmą gdzie ta osoba czy przedmiot ma stać bo jak ci stanie obok to ty oberwiesz ze nie było widać

poznaj reflektory na których będziesz pracował i jakie masz do nich akcesoria


nie wiem co jeszcze temat jest rozległy poradniki czy poradników nie widziałem jak by co to sam coś takiego bym chętnie dorwał

powodzenia

3

Odp: Oświetlnenie teatralne [Pomoc]

zabrakło mi liter na klawiaturze,....

Bogdan

HD

4

Odp: Oświetlnenie teatralne [Pomoc]

Marqgraff napisał/a:

poradniki czy poradników nie widziałem jak by co to sam coś takiego bym chętnie dorwał

Jeśli angielski Ci nie straszny to poszukaj na Amazon. Do mnie właśnie dotarły trzy książki, a wybór jest tam bardzo duży.

5

Odp: Oświetlnenie teatralne [Pomoc]

Napisz czym będziesz świecił i na czym.