Temat: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

Chodzi mi np. o to jak ustawić prędkość rotacji lub np. strobowania pod faderem. IM bardziej podniesiony tym większa prędkość rotacji goba lub częstotliwość strobowania.

2

Odp: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

hmmm nie pracuje na avo  ale wydaje mi się że trzeba to zrobić tak , mieć włączoną jakąś pamięć na innym suwaku , np gobo rotacyjne zatrzymane , na naszym suwaku ustawiamy maksymalną prędkości rotacji jaką chcemy uzyskać i zapisujemy to przez MODE 2 , wtedy im wyżej suwak tym gobo nam szybciej się kręci

3

Odp: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

niestety nie bangla

4

Odp: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

Nacisnij przed zapisem na fader klawisz 2 i tyle

5

Odp: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

klawisz 2 lub na MODE potem klawisz 2 musi działać smile

6

Odp: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

słuchajcie. Pracuje na avo już 5 rok i za cholerę po skrócie przez dwa czy też ustawieniu w edit times ( TITAN ) tej funkcji to nie działa. a robie to tak: zaznaczam urządzenia, włączam funkcję spin na gobosie i clearuje stół żeby mi nie zapisało pamięci z konkretnym gobo. potem ustawiam maksymalną prędkość rotacji jaką chciałbym uzyskać na tym faderze potem memory > 2 i gówno. nie działa

7

Odp: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

Jak będę na magazynie to dam ci cynka jak to zrobić.

Bo sam już nie jestem pewien.

Ale spróbuj przez generator efektów tam gdzie się ustawia preferencje suwaka.

8

Odp: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

niestety wszystkie opcje mi znane powodują tylko włączenie rotacji na full który ustawiłem, nie ma płynnej regulacji

9

Odp: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

nawet jak ustawiasz ustawienia suwaka na kontrolowanie size? ja tak robiłem i działało.

10

Odp: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

ni uja, moze dlatego, że ja mam soft titan.

11

Odp: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

Raczej tego nie zrobisz na avo, tylko włączysz i wyłączysz efekt.
Ja robiłem paletę z danym gobo i zaznaczając urządzenie wchodziłeś np w roto i masz pod "enkoderem" lub paletę z roto.

12

Odp: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

te wszystkie myki znam, ale tak banalna rzecz jak płynna regulacja roto to podstawa. nie wierzę że nie można tego zrobic w Avo

13

Odp: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

kajmar888 napisał/a:

nie wierzę że nie można tego zrobić w Avo

hmmm w ma robisz to np. w tempach a w avo zabij a nie wiem. to styl świecenia opracowany przed nasza erą... w tołczuh możesz sobie dokładać z palet roto lub pryzmat na gobo.

14

Odp: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

Musisz zmienić w Patchu ustawienie rotacji na fade.
-> Zaznacz wszystkie urządzenia, w których chcesz zmienić ustawienia kanałów.
-> wchodzisz w Patch
-> przycisk F - Patch Utilities
-> przycisk B - Set/Reset Instant Mode
-> w banku atrybutów wybierz przycisk Gobo Function
-> naciśnij jeden raz przycisk chyba E  - ten przy którym jest rotacja
-> rotacja wybranych urządzeń jest już w pozycji Fade, czyli tej, która Cię interesuje
Zmiany będziesz widział tylko przy podłączonym monitorze, gdyż na ekraniku stół tego nie pokazuje. Przełączasz między Instant i Fade. Z biblioteki automatycznie dostajesz Instant dlatego Roto pod suwakiem dostaje od razu wartość ustawioną, a nie zmienia się pod wpływem ruchu suwaka.
Ważna rzecz, żeby po zapisaniu na suwak rotacją wrócić do zera i jeszcze raz clear

15

Odp: jak ustawić dany atrybut pod faderem?

zobaczę czy faktycznie zadziała, jeśli tak dziękuje bardzo za pomoc!!!! smile