Temat: bezprzewodowy dmx

witam mam zamiar naciagnac firme na bezprzewodowny dmx , znam kilka firm , te wszystkie charakterystyki , ale chodzi mi o wasze doswiadczenia z takim sprzetem jakich uzywacie , jakie polecacie , czy mieliscie jakiekolwiek problemy i np w jakich warunkach ( np  jakies pomieszczenia, nakladanie sie sygnalu z innnymi zrodlami itp ) no i mniej wiecej o ceny poszczegolnych urzadzen . pozdrawiam

2

Odp: bezprzewodowy dmx

jest ok.... aleanteny które są w zestawie sa do bani...
drugi problem to delikatne gniazdo antenowe.

(robilem ralizacje koncertu przez Motławę w Gdańsku... W tym celu zaostaly zakupione anteny kierunkowe i panelowe. Były zrobione 2 linie zapchane na MAX-a jedna okolo 500 kanałów i druga 450 bez żadnych przerw. Dodatkowo była też zrobiona 3-cia linia jako backup. Ciekawą niespodzianką okazał sie płynący statek który byl o wiele wyższy niż poziom na którym były ustawione anteny... System sie sprawdził)

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

3

Odp: bezprzewodowy dmx

a jakiej firmy byl ten system ???? stosowales go w pomieszczeniach np w nastepnej sali ??

4

Odp: bezprzewodowy dmx

hmyyy to jest temet z prolighte...

Edmx czy jakoś tak.

Stosowałem.. i zawiodłem sie na małych antenkach nawet w odległości 20 m ... i dla tego mowie ze ta antenki to sie nadaja ale jako ....XYZ

ale gdy zapinam anteny ktore sa dokupione nie mam problemu...

Polecam anyeny PANELOWA ok 10 db  lub jesli daleko to kierunki i tam jest mega wybór ... nawet z opcja czaszy od satki

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

5

Odp: bezprzewodowy dmx

Uzywalem bezprzewodowki firmy DTS, w roznych warunkach i w roznych konfiguracjach (od stolu do urzadzeń, od urzadzen do urzadzen, tylko nadajnik, tylko odbiornik)i nie mialem nigdy zadnych kłopotów. Sprawdzil mi się idealnie np. na akademii muzycznej gdzie nadajnik byl w auli a odbiornik 3 piętra wyżej na dachu i wszystko działało.

A Krzyzakowi pewnie chodzi o W-DMX wirelessdmx.com

W SGM Synthesis oraz Palco 5 jest bezprzewodowka i tez sie sprawdza i nie mialem nigdy problemów i z tego co pamietam to SGM wykorzystuje W-DMX własnie

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

6

Odp: bezprzewodowy dmx

dokladnie... W-DMX sad

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

7

Odp: bezprzewodowy dmx

Używałem W-DMXa w pomieszczeniach oddalonych od siebie o ok. 20-30m.
Nadajniki i odbiornik oczywiście się "nie widziały", wyposażone były w (tak mi się wydaje) standardowe antenki.
Oczywiście sporo betonu, cegieł, i ogromna płachta ze stali po drodze.
Moc sygnału ok. 85-90%, bez jakichkolwiek problemów.

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

8

Odp: bezprzewodowy dmx

Wireless Solutions W-DMX. Używam. Się sprawdza znakomicie

Michał Bystrzycki
--------------------

9

Odp: bezprzewodowy dmx

w rzeczy samej: Wireless Solutions W-DMX.

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

10

Odp: bezprzewodowy dmx

Wireless Solutions mają chyba patent na bezprzewodowy DMX..

Gdyby tylko zrobili bezprzewodowo zasilanie...:)

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

11

Odp: bezprzewodowy dmx

Bardzo fajnie spisuje się to użądzonko podwarunkiem że ma zmienione antenki.

12

Odp: bezprzewodowy dmx

W sumie to dziwia mnie niektore wypowiedzi. Bo czego spodziewac sie po standardowych antenkach? Wiadomo ze nie sa one zbyt mocne to samo w komputerach karty sieciowe i dostarczone do nich antenki sie poprostu nie nadaja i to zadna tajemnica. Wiecej mozna nawet osiagnac kombinujac jakimis domowymi sposobami lutujac jakies proste antenki. Kazda niestandardowa antenka jest mocniejsza od tych dostarczanych w komplecie z urzadzeniem

13

Odp: bezprzewodowy dmx

Co nie zmienia faktu że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Ja na przykład nie pomyślałbym o tym w pierwszej chwili i tutaj ukłon w stronę Dawida za zwrócenie na to uwagi.

14

Odp: bezprzewodowy dmx

To nie antenki maja byc mocne ale transmisja( to taka misja ktora idzie odseparowanym sygnalem..)
..No ale bez zartow:
Bo: Bezprzewody- przydatne, bezkolizyjne,i! zadna racica, zaden barwiony kozak "First lady of audience", nie udepcze radiowego sygnalu, tak jak cienkiego kabelka pod fotelikiem, lub kamyczkiem-...obcas.
Show must go on, i wszyscy chca miec poczocie bezpiecznej pracy.
Na to jest opcja z Wireless Solutions W-DMX- jak naj ba r dzie j.
Pozdrawiam DMXsowych antenowiczow.

Vari-Czub.Chirurgia oświetlenia scenicznego wraz z dyslekcją i czystym strumieniem świadomości,wraz z fizycznością pracy,i ochota do tworzenia.Wraz ze wszystkim co związane ze światłem..,i jeszcze pewne przemyślenia.

15

Odp: bezprzewodowy dmx

Wireless Solutions W-DMX - wczoraj używałem zestawu jeden TX i 2 RX. Odbiorniki oddalone od nadajnika o około 70 m. Jeden odbiornik bez anteny bo zapomniałem hmm Poziom sygnału - około 75% na odbiorniku bez anteny. Nadajnik z niestandardową antenką +8dBi zapiętą przez przejściówkę N -> SMA-RP czyli sumaryczne wzmocnienie to jakieś 6,5 dBi. Środowisko praktycznie zupełnie bez szumów zewnętrznych - 6 poziom kopalni soli Bochnia, czyli około 260 metrów pod powierzchnią.

Innym razem - jeden TX i jeden RX na standardowych antenkach +2dBi w otwartej przestrzeni. Teren kopalni węgla KWK Katowice - czyli praktycznie centrum Katowic. Mega śmietnik radiowy. Szczególnie w okolicach 2,4 Ghz - a w tym paśmie pracuje ten system. Zasięg około 400 metrów. Sygnał na odbiorniku na poziomie 50%.

Powiedziałbym, że system jest naprawdę godny polecenia każdemu.

Piotrek

Ostatnio edytowany przez sledzik1984 (2008-10-10 10:42:31)