Temat: Warsztaty oświetlenia teatralnego

witam w  połowie sierpnia mam prowadzić warsztaty jak w temacie. Jak macie pomysły jakie tematy czy zagadnienia powinny się znaleźć na takich warsztatach to będę wdzięczny za podpowiedzi

dodam ze to to ma być dla początkujących

2

Odp: Warsztaty oświetlenia teatralnego

Skoro dla początkujących to mysle że warto byłoby poruszyć temat systemu DMX, na jakiej zasadzie pracują głowy, co można z nich uzyskać, światla żarowe itp. Tak naprawde dla osób poczatkujących jest cała masa tematów o których można opowiedzieć. Ltt kiedyś robiła takie szkolenia dla początkujących techników. Poszukaj na stronie może znajdziesz jakie były tam tematy poruszane

3

Odp: Warsztaty oświetlenia teatralnego

Lj_Seba napisał/a:

Ltt kiedyś robiła takie szkolenia dla początkujących techników.

I robi nadal jeśli da radę zebrać się dostatecznie wiele osób.
Tematy jakie u nas są wymienione są tylko najpopularniejszymi tematami z zapisami otwartymi.
Można też zgłosić potrzebny temat, a sprawdzimy czy możemy zorganizować lektorów adekwatnych do tematu - własnych lub zewnętrznych.
Były też znacznie grubsze tematy, jak na przykład Seminarium Technologii Teatralnych które organizowaliśmy zespołowo.

4

Odp: Warsztaty oświetlenia teatralnego

Temperatura barwowa ,różnice miedzy światłem żarowym i wyładowczym ,metody uzyskiwania koloru, podstawy oświetlenia scen(z której strony i dlaczego ), różnice między żarówkami itd.
Tematów jest wiele a mało lektur i miejsc gdzie chcą czegoś nauczyć wiec powodzenia:)

5

Odp: Warsztaty oświetlenia teatralnego

dzięki za podpowiedzi przydały się mam nadzieje ze udało mi się napisać w miarę ciekawy program warsztatów,  zresztą już wysłany teraz co dalej to niech się inni martwą co z tym dalej.

sam pamiętam jak zaczynałem swoją przygodę z tym zawodem i wiele pytań długo pozostawało bez podpowiedzi i pewnie wiele muszę się jeszcze nauczyć.

i tu należą się ukłony do całego środowiska które raczej chętnie pomaga młodszym kolegą.

6

Odp: Warsztaty oświetlenia teatralnego

w ramach pomocy młodszym "kolegOM" big_smile

7

Odp: Warsztaty oświetlenia teatralnego

Witam,kiedy dokładnie i gdzie będzie to szkolenie?Jestem zainteresowany. smile

8

Odp: Warsztaty oświetlenia teatralnego

To kiedy i jak to się rozwinie to nie wiem miałem tylko opracować tematy i prawdopodobnie będę to prowadził, jak wszystko się wyklaruje to na pewno wrzucę info na forum