1

Temat: VectorPc (win7) + Arkaos (Mac)

Witam.
Tak jak w temacie. Czy jest możliwe połączenie laptopa z VectorPc i mac'a z Arkaosem przez Ethernet (artnet), plus do tego później to wszystko podłączyć do enttec'a?
Nie mam w tej chwili dostępu do mac'a (mogę pożyczyć), pytam się czy jest w ogóle taka możliwość i czy jest to warte zachodu?

Jeśli jest to możliwe to proszę o jakaś pomoc konfiguracyjna do mac'a smile

2

Odp: VectorPc (win7) + Arkaos (Mac)

Jest możliwość. Goły Vector PC za darmo może wysyłać ArtNet-em pierwszą linię DMX. Temat o łączeniu Vector PC z interfejsem Open USB-DMX już był wcześniej wink
Dokładniej to był temat o darmowym Congo, ale wyszło na to że zadziała Vector PC.
http://www.forum-oswietlenia.pl/viewtopic.php?id=578

3

Odp: VectorPc (win7) + Arkaos (Mac)

Chyba źle sprecyzowałem pytanie i się nie zrozumieliśmy smile
Chce połączyć laptopa na którym jest VectorPc z jakimś MacBookiem na którym jest MediaMaster Pro, czy jest to możliwe?
..albo czy można połączyć konsoletę Vector z Macintosh'em na którym jest MediaMaster Pro? smile

Samo łączenie VectorPc i interfejsem Open USB-DMX czy Open DMX-Ethernet mam opanowane smile

Ostatnio edytowany przez forpi (2011-06-20 16:47:24)

4

Odp: VectorPc (win7) + Arkaos (Mac)

Powtarzam:
Goły Vector PC (czyli bez żadnych dodatków, bez dodatkowych interfejsów, sam laptop z windows) może wysyłać pierwszą przestrzeń DMX przez ArtNet.
Podpowiedź:
Jeśli Arkaos potrafi odbierać Artnet (z tego co pamiętam to potrafi), to można połączyć je oraz sprawić że Vector będzie sterował Arkaosem.

[+edit]
Niestety nie pamiętam wiele z Mac OS, kiedyś połączyłem Catalysta z Vectorem i tyle mojej znajomości z Mac było.
Użycie skrętki krosowanej generalnie działa, ale lepiej użyć najprostszego switcha niezarządzanego, bo będzie buforował pakiety. Autodetekcja krosowanego połączenia lubi rozrabiać w nowych sieciówkach jak się łączy bez switcha.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2011-06-21 12:03:11)

5

Odp: VectorPc (win7) + Arkaos (Mac)

Aha wink czyli ogólnie jest to możliwe, tak myślałem ze switch będzie lepszy od krosowanej skrętki.
Dzisiaj pożyczę Mac'a i będę z tym walczył, jak coś to dam znać jakie były tego skutki.. wink

Edit:
No i wszystko ładnie działa smile miałem male problemy z mac'iem i jego konfiguracja sieci ale się udało.
VectorPc (lub Vector) + MediaMaster Pro (na Mac) + switch + konwerter ArtNet DMX (jeśli sterowanie jest z VectorPc)

Ostatnio edytowany przez forpi (2011-06-23 15:30:34)

6

Odp: VectorPc (win7) + Arkaos (Mac)

Znam goscia, ktory ogarnia polaczenie Maca z Vectorem Pc. Jest swietlikiem w Teatrze Nowym w Warszawie.
Pozdr.

7

Odp: VectorPc (win7) + Arkaos (Mac)

A jak się ma wersja PC do podpinania e-porta ile linii obsłuży

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

8

Odp: VectorPc (win7) + Arkaos (Mac)

Vector PC bez rozszerzeń wysyła tylko jedna linie ArtNet-em, ale przez VC (rozumiany przez ePort) może wysłać wszystkie.