Temat: Proszę o pomoc w doborze sprzetu

Witam! Mam małą firmę nagłośnieniową i praktycznie w ogóle nie znam się na oświetleniu, ale na potrzeby przede wszystkim pewnego klubu chce zakupić trochę oświetlenia na imprezy do ok 200 osób. Wiele nie jest mi potrzeba, zwłaszcza że sprzęt będzie miał pracować w małych klubach, a chciałbym żeby to było z sensem.
Widzę to tak, że kupie 3-4 metry kratownicy, do tego zrobię lub kupie statywy. na kratownicy umieszczę po bokach dwie ruchome głowy, na środku stroboskop i jeszcze 2 lub 4 panele led lub pary led. Do tego jeszcze dymiarka, sterownik dmx i multicore.
O ile stroboskop i dymiarkę już mam upatrzone, panele lub pary led też coś sobie znajdę, to zupełnie nie wiem jakie wybrać głowy i sterownik do obsługi całości. Mój budżet to 10.000 zł ale gdyby udało się zamknąć w 7-8k to byłoby super.


Co polecacie?

Ostatnio edytowany przez cielski (2011-06-17 16:15:51)

2

Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzetu

Na sam początek jedno pytanie czy czytałeś na tym forum tematy podobne do tego który teraz założyłeś ?

3-4 metry kratownicy to zbytnio nie będzie to z sensem wyglądało.
Jeśli chcesz robić sam statywy pod krate to niech mnie Bóg strzeże bym nigdy do tego klubu w którym to będzie stało nie trafił. Jeśli nie chcesz odpowiadać za to że komuś ta cała konstrukcja je**** na głowe to lepiej wydaj te 2 tyś więcej na normalne statywy.

Jeśli chodzi o głowy to biorąc pod uwagę budżet to sprawdź sobie głowy showteca 250 lub futurelight 250 koszt około 2 tys za sztuke.

Zastanawia mnie tylko po co CI multicore. Chyba nie chcesz każdej głowy i każdego panelu podpinać osobnym kablem ???

3

Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzetu

Ok, dzięki za cenne uwagi i rady.
Mój teść projektuje i spawa konstrukcje stalowe więc sądzę, że jego statywy powinny być ok, w każdym razie pewniejsze niż coś budżetowego ze sklepu, chyba że chodzi o atest.
Odnośnie multicora to nie mam zamiaru podpinać każdej głowy osobnym kablem, ale w sumie tych kabli może wyjść kilka więc 8 kanałowy multicore może się przydać, czy to nie ma sensu?
Odnośnie głów to dzięki za propozycje, już będę czaił jak to działa.

I tak jak mówiłem nie znam się na światłach, dopiero się uczę czytając i próbując rozmawiać np. na forum. Więc jeśli ktoś chciałby coś od siebie dodać, pomimo że takie rozmowy były już na tym forum to będę wdzięczny - szybciej będę mógł się czegoś nauczyć. Bo czytam i czytam to forum i literaturę, ale nie ma jak rozmowa wink

Ostatnio edytowany przez cielski (2011-06-18 09:46:00)

4

Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzetu

Nie obraź sie ale jak dla mnie to powinny być ostre konsekwencje prawne za to że na imprezie stoją konstrukcje, wyciągarki lub statywy własnej roboty bez żadnych atestów. Jeśli coś wieszasz to bierzesz za to pełną odpowiedzialność. A jak dojdzie do tragedi to nie będzie tłumaczenia że krata nie miała atestu bo teść zgodził się to zrobić za butelke wódki.
Myśle że każdy na tym forum zgodzi się ze mną że na bezpieczeństwie pod żadnym pozorem nie można oszczędzać !!! Możesz mieć cała konstrukcje z atestami ale wystarczy że jedna wyciągarka nie będzie miała atestu i już za to bekniesz.

Odnośnie multicora to nie widze sesu kupowania dla dwóch głów kilku ledów i dymiarku. Wywalenie kasy w błoto.
Mam nadzieje że znasz zasady opinania całego światła pod linie DMX ? BO z tego co piszesz to zaczynam w to powątpiewać.

Znając życie to pewnie za niedługi czas powstanie temat na forum pt. " jak zapisać program na sterowniku firmy X pod dwie głowy, dwa panele ledowe i dym" smile

Dodany ostatni akapit

Ostatnio edytowany przez Lj_Seba (2011-06-18 11:08:21)

5

Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzetu

Masz racje odnośnie tych konstrukcji, więc kupie z atestem.

a odnośnie opinania to bez ściemy nie znam big_smile tyle co zaczynam czytać jakieś publikacje czy instrukcje, ale myślę że jak już będę miał sprzęt to zacznę rozkminiać, ponoć wielkiej filozofii nie ma, a póki co zbieram informacje.

6

Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzetu

cielski napisał/a:

Masz racje odnośnie tych konstrukcji, więc kupie z atestem.

a odnośnie opinania to bez ściemy nie znam big_smile tyle co zaczynam czytać jakieś publikacje czy instrukcje, ale myślę że jak już będę miał sprzęt to zacznę rozkminiać, ponoć wielkiej filozofii nie ma, a póki co zbieram informacje.

Więc tak: statywy TYLKO Z ATESTEM!!!! A sygnał do oświetlenia prowadzisz 1 3-żyłowym kablem DMX ( podobny do mikrofonowych symetrycznych, tyle że ma inną impedancję falową ok 120 Ohm). Poczytaj o DMXie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/DMX512

A to tak obrazowo i prosto tłumacząc:
http://www.dmx512-online.com/gifs/dmxphy2.gif

Dawno mnie tu na forum nie było smile Fajnie znów sobie popisać... HA! Idę po browara!

7

Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzetu

o wielkie dzięki!

a jakie sterowniki polecacie do tego zestawu? - czyli: 2 głowy, stroboskop, kilka paneli led i dymiarka.
Zastanawiałem się nad czymś takim:

http://allegro.pl/pro-showtec-scanmaste … 09694.html

http://allegro.pl/pro-elation-dmx-opera … 70614.html

Ostatnio edytowany przez cielski (2011-06-22 12:20:58)

8

Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzetu

Może martin freekie lub program PC.

9

Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzetu

Zamiast kupować takie chińskie sterowniki wolałbym kupić jakiś konwerter USB->DMX i sterować poprzez darmowe oprogramowanie np Freestyler DMX
http://users.telenet.be/freestylerdmx/

10

Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzetu

polecam enttec dmx usb pro.
Dodatkowo splitter (nie konieczny) ale dobry.

Ostatnio edytowany przez Bartek_16 (2011-06-23 08:29:49)

11

Odp: Proszę o pomoc w doborze sprzetu

Witam zastanawiam się czy w tym budżecie kupował bym głowy, zwłaszcza ze dwie głowy i to tanie szału nie będzie ja zainwestował bym w skanery. Za te pieniądze co dwie tanie głowy kupisz spokojnie 4 skanery i to średniej półki