Temat: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

Witam panów zawodowców.
Cieszę się, że trafiłem na Wasze forum.
Mam straszliwy mętlik w głowie - przez zacnych handlowców oczywiście...

Nie wiem dlaczego post był urwany sad
Chciałem tylko zapytać, co mam kupić?
Mam do wydania ok 200tyś. Sala 25x15x5
Chciałbym posiadać możliwie uniwersalny zestaw - aby LJ od zespołów nie marudzili.
Sztuki będą różne: od przeglądów kapel po imprezy z DJ'ami
Wybór między wyładowczymi i LEDami - również kwestia prądu
Czy mniej sprzętu, ale rider'owy?
Czy może więcej źródeł ale tańszych.


przepraszam, że zdenerwowałem niektórych...

Ostatnio edytowany przez gregier (2011-06-14 22:53:55)

2

Odp: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

uwielbiam takie posty

3

Odp: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

stary ogarnij się z tymi postami bo za chwile nikt Ci w niczym nie pomoże jak zasyfisz forum

4

Odp: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

gregier napisał/a:

ludzie z

o ludzie tam będą ale dziwna rasa Z ...

5

Odp: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

Niedługo na stronach głównych  portali informacyjnych typu WP, Onet itd. będzie link do tego tematu....

Do you speak English?
Yes, I don't

6

Odp: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

"baranów ci u nas dostatek" ktoś mądry powiedział

7

Odp: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

Naprawdę nie wiem, czym Was tak strasznie uraziłem??
Kiedyś udzielałem się na forum VJ - nie było problemu z podpowiedzią komukolwiek, jeżeli miałem coś w temacie do powiedzenia.
Zadałem pytanie na tym forum, bo nie mam dostatecznej wiedzy, aby wybrać sprzęt - a muszę sad
Jeśli ktoś byłby skłonny do pomocy, będę wdzięczny

8

Odp: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

zadaj jedno - nie trzy takie same - prędzej czy później ktoś odpisze.

9

Odp: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

a masz jakąś koncepcję?
bo wydaje mi się że od tego trzeba zacząć

200 tyś netto/brutto
czy jest na czym sprzęt zawiesić
czy w kwocie ma być stół/sterowanie?

10

Odp: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

A może na stronie głównej powinna pojawić się kategoria "Jaki sprzęt kupić i dlaczego?" i wcale nie mówię tego złośliwie. Kolego Gregier za pierwszym razem też każdy pomógł coś od siebie, za drugim i jeszcze paroma kolejnymi też wszyscy się udzielali, ale jak widzę to pytanie po raz kolejny to wysiadam. Wystarczy przeszukać forum, znajdziesz informacje których potrzebujesz łącznie ze sterownikiem, jakim, dlaczego, i dlaczego nie innym. Na prawdę jest tu dużo odpowiedzi na twoje pytania. Kolega Midams zadał ich sam z 10 wink

11

Odp: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

artmajster napisał/a:

a masz jakąś koncepcję?
bo wydaje mi się że od tego trzeba zacząć

200 tyś netto/brutto
czy jest na czym sprzęt zawiesić
czy w kwocie ma być stół/sterowanie?

scena jest 12x4. Nad scena umieściliśmy kratownicę do której można przyłączyć słupy - w dowolnym miejcu (wiszące lub sięgające do podłogi sceny) na tych słupach ma być umieszczana scenografia, ekrany, światło - zależnie od event'u.
Na suficie, równolegle do sceny, co 5m są zawieszone trawersy po 6mb.
Sporo będzie monitorów 50" (ok 20-30) + projektory z tylną projekcją czy projekcją obustronną (wiszące panele)
Można je będzie zestawiać w jeden duży ekran (np 4x4, 1x8, etc) lub "rozrzucać" po scenografii - jak panele led'owe (z tym, że rozdzielczość  wielokrotnie większa i dla oka światło (plazmy) łaskawsze.
Do tego parę beam'ów i... dalej nie wiem;(
Stół, aby rider mógł być spełniony (nie wiem czy pilot da radę..)
Kasa netto i nie obejmuje video - tylko światło.
Kwestia mgły - czy ktoś ma zdanie na temat hazer'ów z kompresoerm lub na co2?

Jako, że sztuki będą różne (taka galeria dźwięku i multimediow:wystawy ludzi "sztuk pięknych", jam session, kabaret ale i dj grający drum and bass oraz sporo koncertów naszych rodzimych wykonawców i trochę komercji, to
całość musi być dość elastyczna.

Ja znam się nieco na multimediach, a instalacja z założenia jest dość ciekawa i rozwiązania nie są jednoznaczne - dlatego napisałem pytanie na uznanym forum.
Kolego FAFRUK, mam nadzieję że rozumiesz - nie jest to pytanie z zakresu: jaki sprzęt na wesele.
Dziękuje za pomoc

12

Odp: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

Z konsoletą radziłbym wybierać pod siebie a pod konsoletę riderową przygotować stolik. Często mając nawet grandMA2 ultra-light dowiemy się od świetlika że to za mało. Oczywiście są też świetlicy którzy z wielką radością zobaczą takiego ultra-lighta i nie będą marudzić, znam takich, pozdrawiam smile.
Jak jest rider konkretny to zwykle i tak jest też wytyczony dostawca wypożyczający sprzęt, więc warto rozważyć w którą stronę lepiej iść, jak to wyważyć.
Co do Pilota to on bywa wymieniany w riderach, ale jak dotąd widziałem w roli otwarcia "czarnej listy".

Jak są sztankiety na suficie do podwieszania sprzętu i jeśli mają dobrą obciążalność (no właśnie, jaką konkretnie mają tą obciążalność?), to można będzie zaoszczędzić miejsca na instalację kratownicy w imprezach z riderami.

Współcześnie całe światło można zrobić na LED-ach. Jeden z zacnych przykładów jakie bym proponował to Martin Mac 101. Bardzo uniwersalna zabawka, relatywnie niedroga, bardzo szybka, a z dodatkowym kapeluszem wygląda jak śliczny ruchomy PAR. Malutka, ale naprawdę silna. Wiele osób musi dopiero na żywo zobaczyć aby uwierzyć. Częsta reakcja "To 301-ka? Jakaś inna."
Inne bardzo uniwersalne, ale nieruchome zabawki to Martin Stagebar 2 oraz Pulsar ChromaFlood 200.
Bardzo ładne efekty daje też Martin Mac 401 RGB a przykład jego pracy widać TUTAJ (ten przykład ma założony też moduł CT światła białego)
Przyzwoite spoty LED też istnieją.

13

Odp: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

Panie Kacprze. Ma pan rację: konsoleta powinna być "dla siebie". Ale może można to pogodzić. Menago w klubach jestem od 15 lat i powiem szczerze, radzę sobie z wymaganiami zespołów. To nie plener, więc często /zawsze/ udaje się nam porozumieć.
Tutaj chodzi o to, aby sprzęt był uniwersalny i do tego żeby świetlik nie mógł powiedzieć, że on nie wie co może tym zrobić.
Stolik dopuszczam z rynku wtórnego: grandMA'a czy perełka. Pilotem też umieją...

Konstrukcja sceny jest stała: słupy i belki poprzeczne a na nich trawersy przesuwne (jak w teatrze) do których mocowane są słupy (między trawersem na górze a podłogą sceny), co daje możliwość postawienia scenografii w każdym miejscu sceny.
Wytrzymałość duża (nie pamiętam - robił Wamat) z przodu sceny wiszą na tym klastry linówki.

Trawersy w dalszej części sali są po to, aby uwiesić coś na potrzeby doświetlenia imprez klubowych.

Mac 101 czy nawet 301 są .. ciekawą alternatywą. 401 - cena.
Pyatnie: jak to się ma np do SGM Idea 575? (cene mam w ok 5tys)
Czy 4 czy więcej beam'ów (też np SGM)
Może rozważyć Pary LED eurolite czy flash? Taniej i więcej.
Czy użyć tradycyjnych PARów? Czy to nie ma sensu przy ledach.
Chciałem też użyć ekranów z plexi oświetlanych, now właśnie? czym? ledbarami? spotami led?

Chciałem też nadmienić, iż każda sztuka będzie miała własną scenografię - scena (wyposażenie) nie będzie statyczna

14

Odp: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

Co do konsolety  to polecał bym Grand-MA, WholeHOG lub Chamsys sprzężone z jakimś media serwerem skoro ma cie mieć tyle ekranów, przy niektórych koncertach i wydarzeniach przydaje się takie sprzężenie połączenia wizuali ze światłem. Co do lamp to
-Beam: Clay Paky Alpha Beam, Coemar Infinity ACL lub Robin (ewentualnie sharpy)
-washe ledowe np. JBLED A7, A8 lub A12, mac 301, 401  lub Robin 600 LEDWash
-Spoty: Alpha spot, Mac 700 , Robin Spot lub Coemar Infinity Spot

15

Odp: Błagam o pomoc - co, kurcze, mam kupić????

gregier napisał/a:

Tutaj chodzi o to, aby sprzęt był uniwersalny i do tego żeby świetlik nie mógł powiedzieć, że on nie wie co może tym zrobić. Stolik dopuszczam z rynku wtórnego: grandMA'a czy perełka. Pilotem też umieją...

W riderach przeważa grandMA, generalnie seria 1. Jak używana to może minimum ultralight? Miałby tą zaletę, że nawet jakby był za mały dla ridera wymagającego grandMA1, to mógłby posłużyć jako backup w sesji. Wersje Micro i Pico są malusie i fajniusie, ale trzeba pamiętać o ich specyfice i ograniczeniach. Tutaj mogłyby nie wystarczyć.
Jestem prawie pewny że grandMA2 ultra-light to będzie górna granica zapotrzebowań na długi czas, ale w tym budżecie będzie stanowić wyraźną część.

gregier napisał/a:

Mac 101 czy nawet 301 są .. ciekawą alternatywą. 401 - cena.

W jakości sterowania kolorem 101 i 401 radzą sobie lepiej od 301. 401 kosztuje więcej od 301, ale ma też ok. dwa razy więcej światła, wymienialne moduły i generatory efektów.

gregier napisał/a:

Pyatnie: jak to się ma np do SGM Idea 575? (cene mam w ok 5tys)
Czy 4 czy więcej beam'ów (też np SGM)

Może to zabrzmi dennie, ale trzeba samemu zobaczyć. U nas w studio mamy kilka 401 i 101 z kapeluszami na jednej kresce.
Nie mamy SGM do demonstracji porównawczej, ale to akurat nie nasze zadanie wink
Jeśli chodzi o głowy typu wash to w małych i średnich mocach inne typy jak LED chyba już zatraciły sens istnienia.
Nie wiem czy beam w takiej sali 'rozwinąłby skrzydła'.

gregier napisał/a:

Może rozważyć Pary LED eurolite czy flash? Taniej i więcej.

Na ilość sztuk na pewno, ale na ilość, jakość, powtarzalność i trwałość świateł to wcale takie 'taniej' nie będzie.
Różnice w LEDach są naprawdę spore.
Pamiętam jak na targach jedną renomowaną głową LED można było oświetlić stoisko konkurencji z chińskimi LEDami i nie było widać jak te chińskie świeciły.

gregier napisał/a:

Czy użyć tradycyjnych PARów? Czy to nie ma sensu przy ledach.

Jeśli chodzi o zwykłe białe światło sceniczne to zwykłe PAR są tanie i dobre, ale sporo ciepła i prądu się z nimi wiąże.
To też do rozpracowania. LEDy będą znacznie delikatniejsze dla klimatyzacji, rachunków za prąd, a białe LED naprawdę dobrze świecą. Początkowy koszt zakupu jednak będzie wyższy, ale i ergonomia użycia znacznie lepsza.

gregier napisał/a:

Chciałem też użyć ekranów z plexi oświetlanych, now właśnie? czym? ledbarami? spotami led?

Oświetlane czy podświetlane? Jednolite oświetlenie czy coś chcemy wyświetlać? Jakieś gobo czy kolory tylko?