16

Odp: Light Jockey

Skoro już tak długo pracujecie na LJ to napewno będziecie wiedzieć czy można coś zrobic żeby w wizualizacji goba nie były wyświetlane na przedniej ścianie sceny? A może macie jakąś konkretna instrukje? Bo znalazłem w necie taką ogólna jak mniej więcej tworzyc cue i seq ale nie ma opisanych bardziej zaawansowanych funkcji jak chociażby makro których jeszcze do końca nie rozkminiłem ale widziałem, że są. góry dzięki za pomoc.
PS. Jak myślicie lepiej kompa wpakować w raka czy używać laptopa?

17

Odp: Light Jockey

jak sobie skomponujesz kompa z ekranem i całą resztą dodatków i w case zapakujesz to pewnie bedzie nieźle, poręcznie i zawsze można wymienić daną cześć jeśli padnie (np klawiatura lub ekran), laptopy są ogólnie mniejsze ale przy naprawianiu u nich jest gorzej. chyba już większość ludzi bawi się w rozkłądanie kompa stacjonarnego i wymienianie jakiś kart, zasilaczy czy innych, przy laptopie jest to bardziej skomplikowane. Ja poki co mam laptopa i jest fajnie bo jest mały moge go wszędzie położyć i poki o jak mam go ze 3 lata to mi jeszcze nie padł, ale wiadomo poza LJ jest tam tylko troche muzy, kilka instrukcji i nic więcej. teraz zastanawiam się nad zakupem tableta, bo już z doświadczenia widze że to bardzo ułatwiłoby prace, ale poki co wszystko działa więc tylko się rozglądam:).

18

Odp: Light Jockey

To może ktoś ma jakąś instrukcje po Polsku? A jak nie instrukcje to chociaż się zlitujcie i napiszcie mi, czy i jak można zaprogramowac cue żeby sie sekwencje zmieniały co jakiś czas?

19

Odp: Light Jockey

jesli chodzi o visualiser to wejdz w room preferences i tam sobie przedluz scene po prostu....wjedz kamera za ta sciane i bedziesz mial elegancko smile zeby sie zmienialy co jakis czas...hmmm..pracowac sie nie chce ? smile

20

Odp: Light Jockey

No dzięki o tym nie pomyślałem. A w jakim programie można tworzy własne pomieszczenia? Widziałem projekty scen z zamontowanymi rampami i wstawionymi różnymi pierdółkami smile

21

Odp: Light Jockey

grandma 3d, wysiwyg

22

Odp: Light Jockey

Proponuję używać z wszelakimi sterownikami komputerowymi splitterów DMX żeby odseparować sygnał i zabezpieczyc sie przed uszkodzeniem sterownika:)

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

23

Odp: Light Jockey

KrzysztofKlak
]Proponuję używać z wszelakimi sterownikami komputerowymi splitterów DMX żeby odseparować sygnał i zabezpieczyc sie przed uszkodzeniem sterownika:


MOżesz rozwinąc?

24

Odp: Light Jockey

Pracowałem na różnych sterownikach komputerowych i powiem ci ze nie ma chyba nic bardziej podatnego na uszkodzenia ktore z roznych przyczyn moge pojsc po kablu dlatego zawsze polecam zastosowanie splitera ktory separuje sygnał optycznie i zabezpiecza sterownik  przed uszkodzeniem. Generalnie zawsze powinno stosować sie separatory sygnału i to nie wazne czy sterownik komputerowy czy tradycyjny, inwestycja niewielka a tylko same korzysci smile

Martin OptoSplitter lub Eurolite Split 4 np

pozdrawiam

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

25

Odp: Light Jockey

Ostatnio kumpel w firmie pojechał na sztukę z Light Jockeyem i główkami, jakiś syf poszedł po DMX-ie i spalił laptopa i całą elektronike w główkach.

26

Odp: Light Jockey

To miał fajną imprezę wink

27

Odp: Light Jockey

spoko...mi kiedyś spalili alfe...to jest dopiero wyczyn...ale nie wazne bo offtop sie robi.

28

Odp: Light Jockey

Witam ponownie. Ściągnełem jakąś wersje LJ 2_7_8 Large. Gdzieś na forum był do tego link, ale nie o to dokładnie chodzi.
Program działa. Miało to byc demo, ale niewiem czy brakuje mu jakichś opcji bo nigdy nie widziałem pełnej wersji sad Moje pytanie brzmi: czy jest to pełna wersja? Chciałbym tez dokupic jakiś konwerter USB żeby przetestowac go na sprzęcie. Wyżej jest napisane, że konwerter z DAp system działa z wersją 2.5. Jak będzie z tą wersją? Jak nie będzie działał to jaki trzeba kupic?

29

Odp: Light Jockey

Jak nie jest to pełna wersja to czego jej brakuje?

30

Odp: Light Jockey

Używałem przez pewien czas LJ.
Na laptopie, w "klubowym" i eventowym świeceniu. Dawał radę. Przypuszczam, że gdybym miał dwa monitory dotykowe :-)  to sprawdzał by się jeszcze lepiej.
Próbowałem też używać chinskich dongli USB-DMX i bywały problemy. Co kilka sekund wszystko mrugało na kilka (2-6?)%. Pojedyncze mrugnięcie, ale widoczne, więc oczywiście nie do zaakceptowania.
Po załadowaniu którejś ze starszych wersji LJ, było prawie w porządku.
W starszej załadowanej wersji, brakowało w bibliotece kilku urządzeń, a importowanie do biblioteki tychże- powodowało wysypanie sie LJ.
Zapewne dało by się (wszystko się da!) dopasować chińskiego dongla do odpowiedniej wersji LJ, tak aby wszystko poprawnie działało.
Reasumując: moim zdaniem LJ jest dobrym narzędziem, z intuicyjnym menu, i mającym spore możliwości, z tym, że oczywiście nie jest to rozwiązanie uniwersalne.

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)