1

Temat: Light Jockey

Chciałbym sie dowiedziec jak się pracuje na tej aplikacji? A mianowicie czy uzywa sie dodatkowej konsoli (np. do oświetlenia konwencjonalnego)? Nie miałem okazji pracowac na żadnym programie do obsługi oswietlenia. Słyszałem, że to wcale nie jest wygodne a na pewno o wiele mniej jak praca na zwykłym sterowniku. Co o tym sądzicie?

2

Odp: Light Jockey

dimmer można ustawi jako dodatkowe urządzenie w LJ, ale wygodniej jest mieć pary pod suwakami. Ale do inteligentów jest bardzo wygodny,przede wszystim do ledów, można zaznczyć kilka urządzeń i ustawić an nih ten sam kolor, lub jak ma sie kilka głów różnych rodzajów i też razem nimi sterować. poza tym wszystko widać na ekranie (jest to dostępne dopiero w droższych stołach), każde urządzenie i każdą zmiane, można w prosty sposób stworzyć proste i przejrzyste sterowniki. Działam na LJ już od jakiś 2-3 lat jest naprawde bardzo wygodny i jak się mu dobierze dobrego laptopa lub kompa (i elementy do osługi np trakball lub tablet) to może być długo działąjącym i nie tworzącym problemów stołem.

3

Odp: Light Jockey

a ja mam takie zapytanie, ponieważ LJ widziałem kiedyś(zbiegiem okoliczności obsługiwanego też przez kobietę big_smile) ale nie miałem okazji się nim pobawić i chciałem zapytać czy ktoś pracował na LJ a także na Light Magic firmy revolution tech ?? chciałbym usłyszeć jakieś porównanie tych 2 sterowników... LM miałem okazje zobaczyć w akcji na targach i w połączeniu z ekranem dotykowym nie jest zły, właśnie przymierzam się do zakupu czegoś takiego i myślę który z nich jest lepszy... wiem że to nie to samo co praca na typowej konsolecie ale na pewno jest wygodne... z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

4

Odp: Light Jockey

Witam

Na stronie www.dab-system.com można kupić konwerter USB-DMX512 który współpracuje z LJ ver.2.5 za niecałe 100zł.
Tak że można przetestować LJ za nieduże pieniądze.

AB

5

Odp: Light Jockey

mam ten konwerter big_smile tyle ze nie udało mi się znaleźć żadnego działającego LJ w necie hmm żeby sobie zobaczyć jak to działa... niestety reszta programów dostępnych testowo lub za darmo nie nadaje się do niczego hmm

6

Odp: Light Jockey

Ponieważ należy podmienić niektóre pliki w sterowniku, jeżeli kupowałeś u nich konwerter to wystarczy napisać do firmy to podeślą co trzeba.
A tak na marginesie to konwerter ten  działa z "Congo Offline Editor" opis jest tutaj http://www.muzyka-tech.pl/porady_i_wska … etleniowa_

7

Odp: Light Jockey

LJ jest najlepszy z tych wszystkich wynalazkow...nie ma co porownywac

8

Odp: Light Jockey

heh ale ja chcę jeszcze usłyszec dlaczego i w czym jest taki lepszy ?? to ze jest to wynalazek martina nie mówi mi wiele... z tego co widziałam LM ma bardzo wiele opcji i chciałbym usłyszeć na przykład o błędach LJ... czego mu brakuje itp...

9

Odp: Light Jockey

nie jestem w stanie porownac tych dwoch systemow, poniewaz od zawsze pracuje na LJ...ale to co Ci moge powiedziec na pewno to "prostota" pracy LJ jest bardzo istotna, wszystko jest bardzo przejzyste...wiele rzeczy mozesz zrobic juz na pierwszy rzut oka. Nie musisz byc informatykiem zeby ogarnac ten program. 2 edytory efektow...jeden osobny do ruchow, drugi do reszty bardzo rozbudowany, nawet bardziej niz w niejednym stole powyzej 20000zl. Masz dwa wyjscia dmx, z mozliwoscia zamiany jednego z nich na wejscie...co daje Ci mozliwosc sterowaniem scenami wczesniej zaprogramowanymi na LJ z czegokolwiek co posiada suwaki, lub podlaczenie jakiejkolwiek konsolety do LJ i wczesniejsze zaprogramowanie sie do koncertu w visualiserze. Biblioteki wlasciwie do wszystkich urzadzen z wyjatkami typu flash butrym...a szkoda, bo w Polsce sie czesto spotyka. Czasy...takie rzeczy robi sie w kilka sekund bardzo prostym sposobem...mozliwosc zaprogramowania show w timecodzie. Hotkeys czyli mozesz na klawiaturze komputera miec zapisane np w jednym rzadku kolory, ruchy, gobo itd...dobre do pracy LIVE. Dodatkowo masz program LJ TOUCH, czyli ekran dzielisz sobie na kwadraciki, pod kazdy z nich mozesz sobie przypisac dowolne cue, sequence...cokolwiek. Mozesz nawet kolorowac te kwadraty, opisywac je, powstawiac sobie w nie dane goba ITD...Ja pracuje juz 7 lat na tym programie, zabieram go wszedzie, jest bezawaryjny, wygoda pracy jest bardzo duza...no ale sam zdecydujesz co wybrac smile pozdrawiam.

10

Odp: Light Jockey

no właśnie o taką odpowiedź mi chodziło... wielkie dzięki i raczej wybiorę LJ... co do bibliotek to chyba można je samemu tworzyć ??

11

Odp: Light Jockey

oczywiscie mozna je tworzyc samemu...masz tesz gotowe palety kolorow...sam dobierasz goba...majac instrukcje do urzadzenia mozna sobie w pol godziny samemu zmontowac taka biblioteke.

12

Odp: Light Jockey

A nigdy nie zdarzyła się wam zawieszka komputera w czasie imprezy?

13

Odp: Light Jockey

I jakich używacie kompów? Chodzi mi o parametry.

14

Odp: Light Jockey

ja mam laptopa IBM'a R50...1.4Ghz, 504 ramu i smiga jak szalony...na samym poczatku pracowalem na windows 98 i tez ani razu mi nie zawisl..

15

Odp: Light Jockey

a jezeli masz komputer tylko do LJ, tzn bez gier, neta itp, to wogule nie masz sie o co martwic.