Temat: led do świecenia architektury

Witam kolegów,
Wiem że temat był już poruszany, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Poszukuje ledów ( nie ukrywam bez szaleństwa finansowego ) do swiecenia arcjitektury, ściany na eventach, horyzonty itp. jednak musi to być led dający naparwde mocne i co ważne jednolite i identyczne światło na każdym ledzie. Mam w firmie 50 pixelbarów xeosa, są słabe jak cholera, każdy świeci inną mocą nie wspominając już o karygodnych kolorach które w każdym ledzie są inne. Proszę zatem o propozycję dobrych wallwasherów do 1000,00. z góry dzięki za propozycje.

2

Odp: led do świecenia architektury

Nie ma. Ja poprosze o propozycje dobrego ferrari do 10 000zl.

3

Odp: led do świecenia architektury

nie mówię że mają to być ledy jak pulsary, ale te pixelbary są słabe jak cholera, może chauvet, albo stripledy

4

Odp: led do świecenia architektury

Sluchaj do 1000 zl nic superswiecego nie ma. Jezeli potrzebujesz typowego oswietlacza to nie potrzebujesz podzialu na wiele pixeli. Z produktow dostepnych na rynku do kwoty 1000zl wszystkie sa produkowane w chinach, z nastawieniem na sztuki a nie na jakosc. Generalnie albo sie zdecydujecie na pozadne i drogie markowe ledy, albo na tanie chinskie. Generalnie ja mimo wszystko z tanich ledow lubie te xeosy. Jezeli chcesz swiecic sciany to produkty fl 672 i wszystkie pochodne sa jeszcze slabsze, jeszcze dodatkowo coponiektore maja liniowo ustawione ledy co wogole jest zbrodnia przy mieszaniu kolorow. Generalnie ja mimo, ze usilnie szukalem tego typu produktu stwierdzam ze takowego poprostu nie ma.

5

Odp: led do świecenia architektury

Po prostu NIE MA.
Podejrzewam że 1000 zł nie wystarczyłoby nawet na materiały i to nie licząc kosztów samych źródeł LED. Gdyby chodziło o byle jaki naświetlacze które nie trzymają kolorów to może starczy, ale nie wtedy jak ma być kalibracja.
A gdzie koszty samych selekcji źródeł, produkcji naświetlacza, procesu kalibracji?
Ceny rzędu 1000 zł to raczej naświetlacze zupełnie architektoniczne halogenowe lub metalohalogenowe, a i to nie każdy.

Naprawdę nie bez powodu ceny dobrych konstrukcji to rząd 10 tysięcy. Oczywiście są konstrukcje o połowę tańsze, ale zwykle mając tą samą wagę dają 3-4 razy mniej światła... a koszty transportu lecą.

Czemu ludzie ciągle myślą w kategoriach samej ceny zakupu nie patrząc na całkowity koszty użycia oraz proporcję możliwości do ceny?

6

Odp: led do świecenia architektury

ja mysle w kategorii jakości, a szefostwo kosztów

7

Odp: led do świecenia architektury

Ja też mówię o kosztach.
Jednak nie mówię o pierwszej fakturze do zapłacenia przy zakupie, ale o fakturach za paliwo oraz słaby popyt na faktury za wypożyczenie. wink

8

Odp: led do świecenia architektury

pxm.pl px222
Montowałem do oświetlenia architektury 25szt i świecą rewelacyjnie cena za 1m to ponad 2,6k pln
Philips (jakaś firma odłam od nich robiącą architektury w miastach ) też używa właśnie produktów pxm i sporo tego już zrobili

9

Odp: led do świecenia architektury

Generalnie jezeli mowimy o kosztach to owszem chinczyki sa tansze, ale swieca slabiej czyli do pokrycia takiej samej powierzchni swiatlem zuzyjemy ich wiecej. Ponadtochinczyki zawsze padaja, przestaja swiecic pojedyncze diody, cale sekcje, przestaja dzialac moduly DMX`a, padaja zasilacze, systemy ustawiania adresu, procesory itp. Wtedy wysylamy taki ledline do serwisu co powoduje koszta przesylki, koszta zwiazane z brakiem panelu w firmie ( niezarabianie i ew. rental urzadzenia zastepczego), oraz po okresie gwarancji koszta serwisu. Kolejnym problemem jest kompletowanie paneli w zakupione w jednym czasie, bo te z maja swieca inaczej niz te z sierpnia. Chcac zapewnic nalezyta obsluge trzeba wozic duzo backupow co powoduje ze trzeba zakupic wiecej sztuk tych paneli.  Pozniej nalezy rozwazyc koszta logistyczne czyli mamy pokryc kolorem sciane dlugosci 20m i wysokosci 7m. W przypadku dobrze swiecacych paneli polozymy je tylko pod sciana i bedzie ok. W przypadku chinskiej tandety do uzyskania takie samego efektu trzeba panele montowac gora dol co rowna sie dwukrotnie wieksza ilosc paneli+20m kraty+ 4 wciagarki+ wiekszy transport + wiecej ludzi do montazu. Liczac ze firma A chcac zakupic 24 sztuki paneli LEd kupi je za gotowke - 24 000zl i pozniej comiesiac bedzie dokladala pieniadze do tego co napisalem powyzej, a firma B wezmie leasing przy wplacie wlasnej 24 000zl i splacie comiesiecznej raty to po kilku latach okaze sie, ze firma A swoje panele juz dawno wyrzucila bo koszt aserwisowania przerosly wartosc sprzetu i ew zyski. Przy tym firma B dalej ma swoje panele ktore generuja jej zyski. Wezmy pod uwage ze srednio zrodlo LED markowego producenta posiadajace kontrole jakosci swieci 50 000 h.
Liczac, ze firma zrobi 3 imprezy w tygodniu i beda te panele swiecic 12h to w tygodniu zaswieca 36h, w roku 1872h czyli to ok 93 lata swiecenia. Z praktyki wiem, ze chinskie panele, rozpadaja sie maksymalnie po 2-4 latach.

Moze warto sie zastawnowic co sie naprawde bardziej oplaca