Temat: chamSyS i Open DMX

Witam

czy ktoś próbował połączyć magicQ i konwerterkiem np z dabsystem ??

chciałem troche po testować program ale nie wiem za bardzo jak to ugryź w ustawieniach jest tylko serial port a konwerter dabsystem nie zgłasza się w systemie jako port szeregowy

2

Odp: chamSyS i Open DMX

My posiadamy ten konwerter z seb-system i śmiga aż miło, ale i tak pc winga zamówiliśmy.

W ustawieniach magicq na porcie open usb.

3

Odp: chamSyS i Open DMX

A jakie ceny winga , i czy po dabie można kilka lini , np przez 2 konwertery?

4

Odp: chamSyS i Open DMX

Ograniczenie darmowej wersji (tj. bez jakiegokolwiek winga Chamsysa) jest właśnie takie, że tylko jedna linia wyjściowa jest dostępna, a w przypadku skrzydeł tyle ile oferuje sprzęt.

Cena pc winga to bodajże 7-8 tys. brutto.

Ostatnio edytowany przez spinty (2011-04-21 20:55:21)

5

Odp: chamSyS i Open DMX

Witajcie
Obecnie dystrybutorem Chamsysa na terenie Polski jest firma TEATR, a nie Mediam. Wiec podany cennik tak naprawdę nie może być traktowany jako oficjalny cennik produktów Chamsysa.

Wszelkie informacje o Chamsysie można znaleźć w polskiej broszurze tutaj:

http://teatr.com.pl/Downloads/Chamsys%2 … e%20PL.pdf

Wtedy najlepiej zapytać o ceny indywidualnie.

pozdrawiam

6

Odp: chamSyS i Open DMX

a czy kolega @spinty może dokładniej powiedzieć gdzie znaleźć ta opcje bo jakoś widzę tylko port COM i nie wiem jak włączyć USB sad

7

Odp: chamSyS i Open DMX

Przycisk "Setup" --> następnie zakładka "VIEW DMX I/O" --> dla pierwszego wyjścia ustawić "Enabled" oraz w "Out Type" wybrać odpowiednie urządzenie.

Edit: literowka

Ostatnio edytowany przez makon (2011-04-22 13:41:20)

8

Odp: chamSyS i Open DMX

Ta sama zasada dotyczy MAXI WING'a ?

9

Odp: chamSyS i Open DMX

Nie. Dla przystawek typu PC (MINI, PC, MAXI), należy wybrać zakładkę "VIEW SYSTEM" tam wybrać odpowiednie urządzenie, a następnie odpowiednio skonfigurować wyjścia DMX (w zakładce "VIEW DMX I/O")
pzdr

10

Odp: chamSyS i Open DMX

teraz śmiga big_smile dzięki @makon
a masz może jakąś instrukcje PL??
albo może ktoś podpowie jak stworzyć nowe urządzenie którego nie ma w bibliotekach

Ostatnio edytowany przez losmichal (2011-04-22 18:07:04)

11

Odp: chamSyS i Open DMX

@losmichal

Instrukcji polskiej nie mam. Niestety trzeba zaznajomić się z angielską, która w mojej opinii jest napisana przystępnie, instrukcja oczywiście dostępna na stronie producenta. Już kilka rzeczy zrobiłem na Chamsysie i tylko raz musiałem robić bibliotekę, konsola posiada ponad 2000 bibliotek, trafiłem nawet do taniej chińszczyzny i działały wbudowane presety .
Tak na szybko nowe urządzenie robi się w "patch"-->"edit head"--> "new head". Przyjrzyj sie jak jest zrobiona biblioteka do urządzenia, które znasz i z pomocą instrukcji poradzisz sobie z każdym nowym. Jak coś pytaj.
pzdr

12

Odp: chamSyS i Open DMX

Chamsys jest genialnie prostym sterownikiem, a instrukcja tak jak makon napisał jest bardzo przystępna. Niedługo wrzucimy zdjęcia naszego sterownika, DIY - dotykowy monitor + pc wing w casie.

13

Odp: chamSyS i Open DMX

Czy ktoś podpinał do nowej wersji softu (1.5.7.0 lub 1.5.7.3 ) konwerter dadsystem, jeśli tak to daje znać czy u was zadziałało, ponieważ próbowałem u siebie i jakoś nie śmiga brakuje mi do wyboru open dmx

Ostatnio edytowany przez prekus (2013-02-25 14:42:05)

14

Odp: chamSyS i Open DMX

ponawiam pytanie odnośnie podłączenia konwertera dadsystem do nowszych wersji softu  neutral

15

Odp: chamSyS i Open DMX

Też miałem ten problem, nie znalazłem rozwiązania.