1

Temat: wing po dmx in (2port)

Mam 2porta robię 2 wyjścia po 512 jakieś 800 kanałów zajęte ... a teraz potrzebuje wejście...
zastanawiam się nad dab system kontroler z in i out
ktoś konfigurował już pod ten wynalazek?

z tego co wyczytałem działa w 2 strony, przerabia dmx na art net i art net na dmx
ktoś ma jakieś pomysły

http://www.dab-system.com/konwerter_usb_dmx_plus.html

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-04-17 20:37:30)

2

Odp: wing po dmx in (2port)

Z góry mówię że nie mam zielonego pojęcia czy to zadziała, nie próbowałem... przymierzam się do zakupów (Laptop, 2port,side kick too).

W każdym bądź razie teoretyzując sprawę...skoro konwertuje DMX<->Artnet powinno działać ... side kick too też po USB nie nadaje artnet tylko program w komputerze dopiero robi konwersję danych tak aby były odczytywane dla onpc.

Do you speak English?
Yes, I don't

3

Odp: wing po dmx in (2port)

tak tu do konwersji jest artnet show gate mam pożyczony konwerter
ustawienia artnetu ip 2.0.0.1 255.0.0.0 subnet f
nie pamiętam czy artnet działa tylko z urz. Ma

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-04-17 21:16:38)

4

Odp: wing po dmx in (2port)

Jakiego winga właściwie chcecie użyć przez wejście DMX?

Gwoli wyjaśnienia z wyprzedzeniem, aby nie było przerostu formy nad treścią - Sidekick too można łączyć z onPC i onPC2 przez USB, są specjalne sterowniki do tego. Bawiłem się na onPC2 + Sidekick Too, więc nie teoretyzuję, działa także przełączanie stron.

5

Odp: wing po dmx in (2port)

Artnet chyba z wszystkim działa, to jest wolny protokół jak DMX512... Manet z tego co wiem jest ulepszony, czy przerobiony pod konsolety Ma.

Gwoli wyjaśnienia z wyprzedzeniem, aby nie było przerostu formy nad treścią - Sidekick too można łączyć z onPC i onPC2 przez USB, są specjalne sterowniki do tego. Bawiłem się na onPC2 + Sidekick Too, więc nie teoretyzuję, działa także przełączanie stron.

Teoretyzowałem na temat działania tego konwertera...to że Side kick too działa przez USB  jest chyba ogólnie wiadome gdyż jest często  (czyt. prawie zawsze) polecany jako wing do onPC.

Ostatnio edytowany przez robeq (2011-04-17 21:30:22)

Do you speak English?
Yes, I don't

6

Odp: wing po dmx in (2port)

co side to pamiętam były sterowniki i w wingu trzeba było przełączyć na on pc.

wingiem będzie perła ona poleci po dmx do konwertera a on połączy się z Ma teoretycznie smile
po on pc działa ale kradnie mi 1 gniazdo out

co do blokady to nie pamiętam ale chyba chodziło o out czy było coś blokowane

sprawdzę czy poleci po artnet out

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-04-17 21:38:20)

7

Odp: wing po dmx in (2port)

vandj napisał/a:

co side to pamiętam były sterowniki i w wingu trzeba było przełączyć na on pc.

To było w Sidekick Fader10, poprzednia wersja. Mówię o Sidekick Too, inna konstrukcja i inne sterowniki.

Rozumiem zatem że ta Perła nie ma artnet?

8

Odp: wing po dmx in (2port)

tak perła nie ma artnetu. smile
co moze byc nie tak??? ip sie zgadza 2.x.x.x brama 255.0.0.0 on pc nie wykrywa artnetu

mode mogę zmieniać na in out i in out

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-04-17 21:48:03)

Post's attachments

Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg 122.75 kb, 2 downloads since 2011-04-17 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

9

Odp: wing po dmx in (2port)

Wiele rzeczy może być nie tak.
Co ten program właściwie robi? "Konwertuje" i dodatkowe eufemizmy się nie liczą jako odpowiedź wink
Tworzy on własną wirtualną kartę sieciową? A jak jest ustawione onPC co do adresów? Czy przypadkiem nie jest onPC 'zapatrzone' w 2PortNode na innej przestrzeni adresowej?

10

Odp: wing po dmx in (2port)

tak tworzy wirtualna kartę.
ale co ciekawe Ma powinno wykrywać ta wirtualna kartę przecież jest odpowiednie ip, subnety brama itd itp

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-04-17 22:10:44)

11

Odp: wing po dmx in (2port)

Nic mi nie wiadomo o 'wykrywaniu karty' przez onPC. Pamiętam ostrzeżenia z menu w grandMA1, że do wysyłania Art-Net konsoleta musi mieć stosowny adres IP. Sprawdzę jeszcze raz, może mnie pamięć zawodzi. W grandMA2 załatwiono to oddzielnym wyjściem na Art-Net.
Jednak zarówno w gma1 jak i gma2 to co można w konsolecie niekoniecznie można z onPC.

12

Odp: wing po dmx in (2port)

hmmm sprawa wygląda tak - zmieniam ip komputera w ustawieniach karty wi fi. Ma wykrywa adres  2..... podświetla na zielono
ale tego art net show gate ... za cholerę nie widzi już dziś sobie podaruje ale orana bedę walczył z tym tematem

13

Odp: wing po dmx in (2port)

Kacper jak sprawa z artnet-em? w on pc jest on odblokowany czy zablokowany?
inaczej ile 2 portów może obsłużyć on pc może w tą stronę się kierować ??
z tego co wiemy to 2 nsp ale po ma-necie?

14

Odp: wing po dmx in (2port)

Art-Net działa w onPC, ale dotyczą go limity parametrów. "Goły" onPC nie ma parametrów, to i art-net też nie wyśle. Wejście DMX po art-net powinno działać, ale trudno mi powiedzieć jak kombinować z ustawieniami komputera aby onPC widział zarówno sieć zewnętrzną oraz art-net generowany w tym samym kompie.

Co do 2Port Node, to onPC chyba nie ma jako takiego limitu, to tylko konwertery.
Jeśli chodzi o LICENCJE z 2Port Node onPC (Pro), to używana jest tylko jedna, największa licencja. Licencje do onPC się nie dodają.
W onPC1 największą licencją jest 2Port Node onPC Pro na 1024 parametry.
W onPC2 największą licencją jest MA NSP, który działa wtedy jako 4Port Node i daje licencję na 2048 parametrów.

MA-Net to nie jest "coś takiego jak Art-Net ale dla grandMA". Art-Net to protokół sieciowy do przesyłu DMX przez Ethernet. MA-Net to protokół komunikacji i synchronizacji danych w czasie rzeczywistym, który również ma możliwość przesyłu danych DMX.

Mówiąc w sposób uproszczony, NSP połączony z onPC nie działa jako konwerter, ale jako konsoleta dla której onPC robi za interfejs i winga.
Tak samo jest z NPU podłączonym do onPC2.
Limit do dwóch sztuk przy samodzielnej pracy onPC (1 i 2) jest sztuczny aby nie psuć rynku dla Replay Unit. Limit ten jest wyłączany gdy onPC pracuje z innymi konsoletami i robiąc za backup musi przejąć rolę mastera.

15

Odp: wing po dmx in (2port)

z wifi się połączyło ale z sieciowa nie chce. Jak będziemy zmieniać subnet i id uda nam się osiągnąć zielony kolor na połączeniu.
Mam podpięte 2port wiec jako tako nie jest goły.
Co do ma netu wiem na jakiej zasadzie to działa ale słyszałem z ust jednego ze starszych realizatorów ojca ma w Polsce ze on pc ma zablokowany artnet co do wysyłania i odbierania dmx-a. ale to przeczy załączonemu screnowi

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-04-22 12:20:02)

Post's attachments

ma wifi.jpg 297.93 kb, 1 downloads since 2011-04-22 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.