Temat: rozdzielczość telebimu

Witam

czy koledy moga podpowiedziec jakas powinien miec rozdzielczość telebim na małą scene ?? chcialbym wyswietlac raczej proste animacje a czasem moze jakies video

Michał

2

Odp: rozdzielczość telebimu

Kolego możesz zrobić "telebim" z 3 parów RGB i będziesz mógł na tym wyświetlać animacje o rozdzielczości 9 pixeli. A wiadomo czym więcej tym lepiej w zależności co z tym chcesz robić. Nie można odpowiedzieć jaką powinien mieć.

3

Odp: rozdzielczość telebimu

fafruk, jak z 3 parów zrobić matryce o rozdzielczości 9 pixeli? hmm

4

Odp: rozdzielczość telebimu

'Telebimu', czyli ekranu LED? Jak duży miałby być? Z jakiej odległości miałby być obserwowany?

5

Odp: rozdzielczość telebimu

są 3 wyjścia matryca, "dioda" lub strip....
chcesz robić efekty bitmapowe to matryca
potrzebujesz dobry obraz video na malej malej przestrzeni to ciężka dioda (od 16 do 9) chyba ze grasz na duży teren z oddaleniem od ekranu to możesz pow 16 pixeli ale nadal duża waga... i RGB
chcesz lekką konstrukcje modułową o dobrej rozdzielczości najlepiej SMD RGB in 1 od 20 do 10 pixeli.
chyba ze pytasz o plazmy bezszwowe...

6

Odp: rozdzielczość telebimu

albo projektor:D

7

Odp: rozdzielczość telebimu

witam
dzieki za pomoc ale wciaz nie dowiedziałem sie o jakiej rozdzielczości powinienem szukać
wiem ze rozmiar ekranu zalezy od odleglosci z jakiej sie go oglada a co za tym idzie wielkości pixeli itd ten temat znam juz dobrze ale jaka minimalna rozdzielczosc powinien miec ekran zeby obraz byl wystarczajaco dobrej jakości to wyświetlenia prostej grafiki jakiego zdjęcia ??
albo moze jakiej rozdzielczosci maja koledzy ??
co do projektora to juz mam ale troche kiepsko spisuje się przed zmrokiem smile

8

Odp: rozdzielczość telebimu

rozumiem ze telebim - ekran led.
tak w skrocie na plener przy 20 m kwadratowych conajmniej px16, mniejsze sciany i indoor px min 9 najlepiej cos w okolicy 7/6

9

Odp: rozdzielczość telebimu

Może małe sprecyzowanie o co dokładnie chodzi?
Wielkość ekranu? Ilość pikseli? Czy rozdzielczość (odstęp między pikselami)?

10

Odp: rozdzielczość telebimu

rozdzielczość wyświetlanego obrazu czyli ilość pixeli

11

Odp: rozdzielczość telebimu

hmm 640x480 lub mniej chyba ze masz w hu... dobry sprzęt to możesz więcej... o to ci chodzi ?

12

Odp: rozdzielczość telebimu

witam
dzieki za pomoc ale wciaz nie dowiedziałem sie o jakiej rozdzielczości powinienem szukać
wiem ze rozmiar ekranu zalezy od odleglosci z jakiej sie go oglada a co za tym idzie wielkości pixeli itd ten temat znam juz dobrze ale jaka minimalna rozdzielczosc powinien miec ekran zeby obraz byl wystarczajaco dobrej jakości to wyświetlenia prostej grafiki jakiego zdjęcia ??
albo moze jakiej rozdzielczosci maja koledzy ??
co do projektora to juz mam ale troche kiepsko spisuje się przed zmrokiem smile

Najlepiej jest dążyć do natywnej rozdzielczości materiału który chcesz wyświetlić, w większości przypadków jest to obrazek PAL 4:3 (720x576).

13

Odp: rozdzielczość telebimu

SpiN napisał/a:

witam
dzieki za pomoc ale wciaz nie dowiedziałem sie o jakiej rozdzielczości powinienem szukać
wiem ze rozmiar ekranu zalezy od odleglosci z jakiej sie go oglada a co za tym idzie wielkości pixeli itd ten temat znam juz dobrze ale jaka minimalna rozdzielczosc powinien miec ekran zeby obraz byl wystarczajaco dobrej jakości to wyświetlenia prostej grafiki jakiego zdjęcia ??
albo moze jakiej rozdzielczosci maja koledzy ??
co do projektora to juz mam ale troche kiepsko spisuje się przed zmrokiem smile

Najlepiej jest dążyć do natywnej rozdzielczości materiału który chcesz wyświetlić, w większości przypadków jest to obrazek PAL 4:3 (720x576).


PAL 16:9 też ma rozdzielczość 720x576 wink tylko inaczej aspect ratio pikseli ustawiony wink

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

14

Odp: rozdzielczość telebimu

o to mi chodziło dzięki za pomoc smile

a tak przy okazji czy któryś kolega ma doświadczenie z projektorami na scenie ?? chodzi mi dokładnie o przesyłane obrazu, chciałbym widzieć co się dzieje na scenie ale to się wiąże z tym że jestem około 20-30 metrów od projektora wiec kable VGA czy DVI odpadają czego najlepiej użyć ??

15

Odp: rozdzielczość telebimu

losmichal napisał/a:

o to mi chodziło dzięki za pomoc smile

a tak przy okazji czy któryś kolega ma doświadczenie z projektorami na scenie ?? chodzi mi dokładnie o przesyłane obrazu, chciałbym widzieć co się dzieje na scenie ale to się wiąże z tym że jestem około 20-30 metrów od projektora wiec kable VGA czy DVI odpadają czego najlepiej użyć ??

Dlaczego odpadają ? Hmm ?

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg