Temat: Tanie glowy Scanic i Flash

Witam,
od pewnego czasu nosze sie z zamiarem kupna nowych glowic 575. Ponieważ fundusze nie pozwalaja mi na zakup produktu Martina ani tymbardziej Vari Lite`a rozwazam zakup tanszego aczkolwiek nowego sprzetu z 2-letnia gwarancja.
Zastanawiam sie nad wyborem pomiedzy głowami Scanic Astute 575 LCD  lub tez FLASH FL-575 SPOT. Czy ktos pracował na w/w sprzecie? jakie doswiadczenia? co wybrac? Zdaje sobie sprawe ze to chinszczyzna i nie oczekuje niewiadomo jakiej jakosci.
Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Adam

2

Odp: Tanie glowy Scanic i Flash

ja mialem do czynienia z scanerami chinskimi w jednym z klubow i masakra , jeden ponoc przestal dzialac im  po pierwszej imprezie, wogole optyka tragedia. Te glowy co chcesz kupic do czego beda Ci sluzyc?? , bo jesli do jakiegos klubu, na dyskoteki, to jeszcze nie najgorzej ale jesli w ktorym momenice pojawi sie jakis raider to mozesz miec ciezko z akceptacja tych chynczykow, takze nie wiem czy nie lepiej jakies,  dobre uzywki kupic , lub mniejsza ilosc jakiejs lepszej firmy.powodzenia

3

Odp: Tanie glowy Scanic i Flash

mialem do czynienia z fl 575....wiesz...po za tym ze to po prostu nie swieci to wszystko ok...jezeli mialbys tylko te glowy w ciemnym pomieszczeniu to spoko....ale jezeli chcesz kupic 2 glowy i powiesic je w klubie gdzie sa neony, pary, stroba....to szkoda kasy...lepiej kupic pare flowerow lub martina z serii MANIA...

4

Odp: Tanie glowy Scanic i Flash

Witam.
Jeśli nie chcesz wydać dużo pieniędzy kup sprzęt o mniejszej mocy. Za cenę FL 575 masz Martina 250!
Jakość nie ilość!

Michał Bystrzycki
--------------------

5

Odp: Tanie glowy Scanic i Flash

dokladnie a 250`tka Martina jest 100 razy lepsza od 575 nijakiej.

6

Odp: Tanie glowy Scanic i Flash

Zobacz sobie jeszcze futurelight 710, fajne siedemsetki i nie drogie a dobrze świecą.

7

Odp: Tanie glowy Scanic i Flash

Czyli MAC 250 zaświeci lepiej niz FL 575 ?
Głowy generalnie 4 szt potrzebne małych chałturek typu imprezy firmowe, bankiety itp.- Nie estrada!
A moze ktos słyszał o Explorer 575 ??

8

Odp: Tanie glowy Scanic i Flash

do takich bankietow pozatym bardziej Ci sie przydadza wash-e, lub dwa takie dwa takie

9

Odp: Tanie glowy Scanic i Flash

mac 250 zdecydowanie zaswieci Ci lepiej niz flash 575

10

Odp: Tanie glowy Scanic i Flash

a ja się wtrącę z trochę odmiennym zdaniem niż koledzy... i powiem krótko flash nie jest taki zły wiadomo, że nie mamy co tutaj porównywać do martina ale to zupełnie inna półka i cenowa i co za tym idzie jakościowa... flash sprzedaje coraz więcej produktów, sam pracuje na 12 sztukach głowic od flasha 250W i może teraz trochę narzekam bo jest przy nich dużo chodzenia... ale głowy mają 3 lata i przez 2 lata nikt koło nich nie chodził a pracują minimalnie po 20h tygodniowo i to w niezbyt przyjemnych warunkach dla nich... jeżeli chcesz kupić coś taniego kup flasha, jeżeli masz pieniądze na jakiegoś najtańszego martina weź martina big_smile

ps. w jaki sposób mac 250 zaświeci lepiej niż flash 575 ?? bo czegoś tu nie rozumiem ??

11

Odp: Tanie glowy Scanic i Flash

zobaczysz - rozumiesz....moc swiatla byc moze bedzie taka sama....250 martina swieci tak samo jak 575 flash, to na pewno...ewentualnie lepiej...entour juz moze zaswiecic mocniej niz 575 flash. Po za tym dochodzi wiele innych rzeczy....co z tego ze urzadzenie jest szybkie jak nie jest precyzyjne....optyka...nie chce uzywac brzydkich slow...2 osoby zrobily mi juz do tej pory dowcip i dostalem 575 flash i naprawde dziekuje bardzo...na dyskoteke albo na bankiet moze i sie sprawdza, dlatego nie chce zniechecac ale taka jest prawda...

12

Odp: Tanie glowy Scanic i Flash

heh widziałem i właśnie nie bardzo rozumiem... Rozumiem tylko jakieś wielkie festiwale, lub produkcje telewizyjne, tutaj nie ma co nawet mówić o flash`ach niestety najbardziej brakuje im takich ładnych kolorów jakie posiadają na przykład martiny... niedokładne ?? to nie jest reflektor prowadzący big_smile może i są mniej dokładne, ale szczerze mówiąc takie rzeczy dojrzy tylko i wyłącznie świetlik... bo na pewno nie zwykły człowiek... do nisko budżetowych koncertów czy czegoś mniejszego w zupełności wystarczą, wiadomo że jeżeli ma się pieniądz to kupuje się najlepsze co jest... ale nie rozumiem takiego podejścia że martin i tylko martin, albo tylko 10 najlepszych firm bo reszta to złom... nieprawda... da się na tym pracować i to całkiem dobrze... to jest taka rutyna jak w riderach smile pracuje sie na jednakowym sprzęcie a jak sie dostanie inny sprzęt to zamiast pokombinować że by z tego tzw. "złomu" zrobić dobrą sztukę...

13

Odp: Tanie glowy Scanic i Flash

witam
Wydaje mi sie że to kwestia tego co dla Was najważniejsze. Dla jednego ilość, dla innego jakość i tyle. Precyzja, ostrość, rozmycie.............

Michał Bystrzycki
--------------------

14

Odp: Tanie glowy Scanic i Flash

Ja jestem swietlikiem...i wypowiadam sie z punktu widzenia swietlika...i niestety dla mnie jak i dla wielu innych licza sie tylko 4 firmy. Wierz mi ze tez nieraz musialem cos ukrecic ze zlomu...pare razy wyszlo mi to bardzo dobrze...ale na jednej sztuce koledzy mozna powiedziec "przegieli ze zlomem". Nie mowie ze te urzadzenia sa zle...byc moze sa bardzo dobre...nie potepiam uzytkownikow tych urzadzen, tylko po prostu chcialbym unikac spotkan z nimi na trasach...sa to na pewno dobre urzadzenia na niskobudzetowe produkcje....maja wszystkie funkcje ktore sa potrzebne....ja osobiscie uwazam ze jest to bardzo dobry stosunek ceny do produktu, jak wszystkie urzadzenia butryma...

15

Odp: Tanie glowy Scanic i Flash

A ja wam powiem ze dla mnie nie wazne jaką ma nalepkę, tylko co potrafi i co najważniejsze żeby wszystko działało. Prawda jest taka ze również tych markowych sprzetow w stanie opłakanym u nas w kraju jest mnóstwo.

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...