Temat: Warsztaty ze światłem

Może czytając temat niektórzy pomyślą że chodzi o jakieś warsztaty z wykorzystaniem najnowszej zdobyczy techniki ale tak jednak nie jest smile
W niedługim czasie będe brał udział w przygotowaniu warsztatów teatralnych dla dzieciaków. Głównym założeniem jest pokazanie im jakie rzeczy można zrobić za pomocą światła. Coś w rodzaju teatru cieni z wykorzystaniem kilku źródeł, mieszanie barw RGB, rozszczepienie wiązki lasera poprzez krysztal, może użycie w dymie jakiegoś lasera.
Pisze to dlatego że budżet na te warsztaty jest ograniczony. Nie możemy sobie niestety pozwolić na zakup jakiś drogich urządzeń.
Miejsce w którym warsztaty będą się odbywały dysponuje około 16 szt Tempo pc650 plus, 6 ParLed i Compulite Dlite Compact.

Jest możliwość dokupienia jakiś małych parów lub efektów typu flower, jakieś filtry. Nigdy jakoś nie zastanawiałem się jak zrobić światło tak żeby zainteresować nim małe dzieciaki. Wiadomo dzieci są najbardziej wymagającymi widzami.

Może macie jakieś pomysły co można zrobić fajnego tak żeby dzieciaki zainteresować ? Za każdy pomysł albo sugestie będe niezmiernie wdzięczny smile

2

Odp: Warsztaty ze światłem

Kiedy to się ma odbywać i gdzie?

3

Odp: Warsztaty ze światłem

Końcówka kwietnia, a miejsce to okolice Starej Prochowni

4

Odp: Warsztaty ze światłem

Weź MAC 250. W zeszłorocznym dniu dziecka było szaleństwo jak przedszkolaki zakumały ze to się rusza smile Najlepsza była zabawa jak goniły gobo po ścianie. Jest też Bubble Machine maszynka do baniek z mydła. Z laserem byłbym ostrożny. Fajna opcją mógł by być LED BAR i zabawa z pixelami smile Jest tego troszkę w naszej branży by przyciągnąć uwagę dzieci lecz trzeba być ostrożnym!

5

Odp: Warsztaty ze światłem

TylkO że kupno MAC 250 nie wchodzi w grę. A jeśli pożyczać to mając ją przez dwa tygodnie to przy dwóch sztukach ładna sumka się zrobi. Odnośnie tego lasera to chodziło mi o jakiś zielony. Max 30mW skierowany nad głowy dzieciaków.

6

Odp: Warsztaty ze światłem

To może warto byłoby porozmawiać z kimś kto zatwierdza budżet i nieco go zwiększyc? Efekt przy użyciu  MAC 250 byłby zdecydowanie najlepszy i również zachęcam do takiej opcji.

7

Odp: Warsztaty ze światłem

Może jeszcze mieszanie kolorów CMY wink

8

Odp: Warsztaty ze światłem

Wtrącę 3 grosze jak można.

Pogadaj z jakimś lokalnym guru (hurtownia, dystrybutor, diler, ktoś kto dysponuje sprzętem)
Zrób mu reklamę z gobo na VIP-ie
i jak będziesz opowiadał wspominaj o firmie.
Wszyscy zachwyceni, sprzęt gratis - tylko do ogarnięcia.
A na drugi rok nie opędzisz się od opowiadania o świetle  tongue

Bogdan

HD