Temat: GrandMa 1 sceny

Czy w grandMa 1 da się stworzyć kompletne sceny tak jak ma to miejsce np. w Wholehog III?
chodzi mi o stworzenie gotowych presetów np. niebieskie wash, spoty wąski+cyrkiel+magenta itp.
Chodzi mi o stworzenie łatwych do przywołania kombinacji, które można użyć np. przy świeceniu z ręki materiału który nie znamy
Jeśli tak to w jaki sposób to można zrobić?

2

Odp: GrandMa 1 sceny

Nie wiem czy o to konkretnie Tobie chodzi ale spróbuj coś takiego. Zaznaczasz sobie głowy wrzucasz jakiś kolor, klikasz STORE potem EX BTN a następnie wybierasz Buttona na którm chcesz zapisać scenę, tak samo jest z pozycjami, gobosami, iris itp itd

3

Odp: GrandMa 1 sceny

nie do końca. oczywiście tego typu zabieg z wykorzystaniem ext buttonów znam. chodzi mi czy jest jakiś sposób aby zapisać tego typu presety na ekranie tj. w formie presetów takich jak na przykład kolory, pozycje itp.

4

Odp: GrandMa 1 sceny

Ok chyba już wiem o co chodzi smile
Opisze Ci jak to wygląda ze strony onPC a więc:

Po prawej stronie tego ekranu masz 6 pionowych prostokątnych "przycisków" klikając na jeden z nich prawym w myszy pojawia Ci się okienko "Viewbutton Assign Options" klikasz "View" i wybierasz 3 pozycję "p/t" Następnie klikasz kolejny przycisk w ten sam sposób tylko że teraz po wciśnięciu "View" wybierasz pozycję 9 cyzli "b/f/c/s/a" I znowu wybierasz trzeci przycisk robiąc wszystko tak samo jak wcześniej tylko że wybierasz jeszcze pozycję 14 "color gobo"

I teraz jeśli chcesz zapisać sobie jakieś pozycje głów robisz po prostu coś takeigo. Kliknij na przycisk pod którym przypisałeś "p/t"
Wybierasz urządzenia ustawiasz sobie pozycje Pan/Tilt, klikasz STORE i potem klikasz na dowolnie wybrany szary kwadracik.
Identycznie robisz jak chcesz zapisać kolory lub gobosy czyli:
Wybierasz głowy --> wrzucasz żółty kolor --> klikasz na przycisk z napisem "color gobo" i zapisujesz poprzez STORE w ramce z napisem kolor.

W ten sam sposób robisz też goba, beam, focus itd.

Mam nadzieję że teraz pomogłem smile

Ostatnio edytowany przez Lj_Seba (2011-03-13 14:56:13)

5

Odp: GrandMa 1 sceny

Maryjusz napisał/a:

nie do końca. oczywiście tego typu zabieg z wykorzystaniem ext buttonów znam. chodzi mi czy jest jakiś sposób aby zapisać tego typu presety na ekranie tj. w formie presetów takich jak na przykład kolory, pozycje itp.

To na Screen wybierz All i tam możesz zapisać Presety na takiej samej zasadzie jak Buttonsy czyli wrzucasz color. klikasz store i wybierasz wolną komórkę.
Możesz również zamiast All zrobić okienko Color z kolorami, potem oknieko Gobo z gobosami, i na każde z tych okienek z Presetami możesz dać inny kolor. przykład mojego ustawienia masz poniżej - trochę nie wyraźne

Post's attachments

DSC06324.JPG
DSC06324.JPG 103.03 kb, 8 downloads since 2011-03-13 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Polska Strona Programu FreeStyler
http://freestylerdmx.cba.pl
http://www.jwlight.pl

6

Odp: GrandMa 1 sceny

Ja zupełnie nie rozumiem problemu. W presecie mogą być zapamiętane dane dowolnych parametrów.

Dwukrotne dotknięcie presetu wywołuje jego zawartość na wyjściu. Można sterować czasem wejścia treści presetu używając suwaka ustawienia "Preset time".
Popularniejszą metodą jest jednak użycie executorów przyciskowych, z racji większego poczucia pewności co do wciśnięcia. W tym przypadku podobnie możemy sterować czasem wejścia, ale używamy suwaka do sterowania ustawienia "Exec time".

7

Odp: GrandMa 1 sceny

Wydaje mi się ze presety z palca są szybszym dostępem do żądanego efektu do tego czas przejścia miedzy presetami przydaje się idealnie do tego co robisz... nie trzeba biegać po stronach szukając żądanego presetu zapisanego na buttonach..
Buttony masz wtedy wolne na wszelkie inne rzeczy które są bardzo przydatne przy świeceniu live (efekty, fleshe itd itp.)

Jedyny minus jak masz więcej jak 3 rodzaje urządzeń np. spot, wash i beam przy zaznaczeniu wszystkich urządzeń presety są o jednakowym kolorze (żółte) to delikatnie plączę plany fajnie by było chyba ze nie wiem jak to zrobić by każde urządzenie posiadało swój własny kolor do presetów - do jednego urządzenia wiem jak zmienić kolor.

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-03-13 15:30:36)

8

Odp: GrandMa 1 sceny

Można zrobić presety dla danych urządzeń, ale jak masz załóżmy te 3 rodzaje urządzeń to trochę tego będzie...

Polska Strona Programu FreeStyler
http://freestylerdmx.cba.pl
http://www.jwlight.pl

9

Odp: GrandMa 1 sceny

Kolory presetów mnie interesują a nie presety.
Jak masz 2 inne urządzenia masz żółty i zielony a przy 3 fixturach same żółte

10

Odp: GrandMa 1 sceny

hmm ja mimo ze mam kilka innych urządzeń mam zielony aż miło

11

Odp: GrandMa 1 sceny

Jak zaznaczysz jeden rodzaj fixtur masz 1 kolor jak 2 rodzaje masz 2 kolory lub całość na żółto.

12

Odp: GrandMa 1 sceny

zaznaczam przykładowo robe 250 , do  tego pary led  mam jak byk zielone !!  żółte są to fakt  ale ja przynajmniej nie umiem ustawić pozycji na parach led ze stołu smile

Post's attachments

rzutGMA.jpg 143.21 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

13

Odp: GrandMa 1 sceny

Heh.. kurde jaz chciałem na twoim, obrazku odznaczyć urządzenia Clirem... sad czasem już JPEGi próbuje obracać jak w wygu... to choroba?

jak zaznaczysz jeden rodzaj urządzenia

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-03-13 18:54:04)

Post's attachments

1.JPG
1.JPG 122.78 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

14

Odp: GrandMa 1 sceny

możesz kolorować ale całe presety. Nie ma możliwości dzielenia na fixtury tylko pokazuje dany preset jako całość.

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-03-13 18:53:25)

Post's attachments

2.JPG
2.JPG 119.35 kb, 1 downloads since 2011-03-13 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

15

Odp: GrandMa 1 sceny

hmm pogubiłem się , jeszcze raz  to co chcesz uzyskać...