Temat: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

wady i zalety konstrukcji, ew. doświadczenia

2

Odp: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

Pracowalem na CP 300 i uwazam ze sa bardzo fajne, jedyna wada jak we wszystkich CP jest mieszanie kolorow i kolory jak wychodza z CMY.

VariLite pokaze we Frankfurcie nowe urzadzenie typu Spot oparte na zarowce 400W FF, male, lekkie, cmy, szklane gobo, zoom 15-35, szklany dimmer itp

Zapowiada sie ciekawa propozycja w tej klasie mocy:)

Bedzie tez maly VLX3 z trzema zrodlami LED VLX RGBW o mocy 360W i zoom 15-60.

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

3

Odp: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

no tak Krzysiu, ale produkty Vari są bardzo drogie, boje sie ze VLX nie bedzie w stanie konkurowac cena z A7

4

Odp: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

Ehh, legendy z tymi cenami:)

VLX pracuje na innej zasadzie z racji tego ze mieszanie kolorow odbywa sie w w specjalnym ukladzie a nastepnie przechodzi w soczewke i dostajesz gotowy miks koloru wiec porownywanie z A7 i innymi tego typu lampami nie ma sensu.

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

5

Odp: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

porównywałem wyłącznie przez pryzmat ceny, teraz w firmie nosimy się z zamiarem kupna washy, na razie jesteśmy ukierunkowani na a7/301   jeśli ten vlx byłby w podobnej cenie warto by się nad nim zastanowić

6

Odp: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

Jak dla mnie VLX w żaden sposób nie może zastąpić A7. Niezgodziłbym się na taka podmiankę przy swoich projektach.

7

Odp: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

Skoro już taki off-topic się zrobił...
Te nowe głowy VL440 i VLX3 zapewnie będą dobre, ale będą trochę za późno.
VLX3 wchodzi w zajęty teren, a VL440 w klasę która może być wkrótce przekreślona.

8

Odp: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

kiju napisał/a:

Jak dla mnie VLX w żaden sposób nie może zastąpić A7. Niezgodziłbym się na taka podmiankę przy swoich projektach.


VLX3 jeszcze nie widziales a juz mowisz ze nie moze zastapic A7

Moje gratulacje za podejście do tematu:)

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

9

Odp: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

KacperP napisał/a:

Skoro już taki off-topic się zrobił...
Te nowe głowy VL440 i VLX3 zapewnie będą dobre, ale będą trochę za późno.
VLX3 wchodzi w zajęty teren, a VL440 w klasę która może być wkrótce przekreślona.

Dlaczego uważasz że za późno, nigdy nie jest za późno na fajne urządzenie, poczekajmy aż pokażą i wtedy oceniajmy.

VLX3 wchodzi na zajęty teren? Tzn? Która lampa z obecnych na rynku ma system led taki jak VLX?

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

10

Odp: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

KrzysztofKlak napisał/a:

VLX3 wchodzi na zajęty teren? Tzn? Która lampa z obecnych na rynku ma system led taki jak VLX?

Jest już wiele głów o podobnej mocy świecenia. Mieszanie barw przed opuszczeniem soczewek też nie jest rzadkością. Washe LED innych firm często mają też efekty dodatkowe.
VLX3 ma przewagę jeśli komuś chodzi o bardziej konserwatywny wygląd, ale GLP swoim Impression Meisterstuck zaraz podbije stawkę w tej kategorii. Vari-Lite akurat nie przespał tej gałęzi postępu technicznego, ale nie będzie miał zbyt łatwo w washach ledowych, bo trochę podążył za trendem a nie wyznaczył go.

VL440 nie będzie miał za bardzo konkurencji w swojej klasie, ale GLP może wkrótce wypuścić swoje Spot One który ją przekreśli.

11

Odp: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

niestety alpha spoty odpadły z racji ceny. teraz nasuwa się pytanie czy robiny 300 e spoty mogą je zastąpić, bez straty jakości.

12

Odp: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

Kajmar a do czego to ma być lampa?

13

Odp: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

Widać kto co sprzedaje, ja stawiam na VL.

14

Odp: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

Kiju już Ci odpowiadam. potrzebuje główek które będą sprawniejsze i mniejsze niż 700, nie raz wchodzi się do klubu, czy innych niskich pomieszczeń i stawianie/wieszanie  tam 700 mija się z celem. Nawet nie mają się gdzie rozpędzić, już nie mówiąc o gabarytach. małych główek będe używał w zasadzie do wszystkiego, eventy, koncerty itd. jednak chcę mieć urządzenia na które nie będzie krzywił mi się realizator ewentualnego zespołu czyli musi być zoom i cmy ( nawet iris ). bo jak przyjedzie sobie taki Feel tongue to jak powiem że mam 250 entoury to się rozłączysz, a jak powiem Ci że mam małe główki ale ze wszystkim co posiada porządna 700 to chyba mi się nie skrzywisz.

15

Odp: Robe robin 300 e spot vs. CP alpha spot hpe

Jak nie maja się gdzie rozpędzić wystarczy zoom uruchomić i na zoomach obskoczyć show. plama będzie większa na małej odległości..
Obskoczysz hotel nawet na lampie 1200  a efekt będzie dość ciekawy:)