Temat: Clay Paky Alpha spot HPE 300

jakie znacie plusy i minusy tej główki?

2

Odp: Clay Paky Alpha spot HPE 300

ja miałem kilka razy do czynienia i bardzo polecam ,bardzo dobra optyka , miałem wrażenie że to glowa na żarówce 700 ..
ale szybkość cmy nie jest najlepsza

3

Odp: Clay Paky Alpha spot HPE 300

czy wiecie może jakie firmy w polsce mają te głowki? ps. czy wiecie też może kto ma Robe robin 300?

4

Odp: Clay Paky Alpha spot HPE 300

Alpha Spoty 300 ma Toya Studios, Amfiteatr w Ostrowcu Robe 300 tez juz ma pare firm ale niepamietam z glowy jakich

5

Odp: Clay Paky Alpha spot HPE 300

Dla mnie prawie idealne. Wada: 300W, reszta minusów za parę miesięcy (jeśli będą smile

Michał Bystrzycki
--------------------

6

Odp: Clay Paky Alpha spot HPE 300

mżesz rozwinąć myśl?

7

Odp: Clay Paky Alpha spot HPE 300

My mamy 2 sztuki kiedys kiedys nabyte droga kupna. Generalnie tak jak powiedziano wyzej troche wolniejsze cmy ale i tak mega przyzwoite w porownaniu do innych marek. Mega cicha, pieknie sie rusza shuter porzadny no i optyka bardzo bardzo dobra jak na wlochow przystalo. moc swiecenia na na pewno mocniejsza ad urzadzen 575.

8

Odp: Clay Paky Alpha spot HPE 300

Tak.
Maja prawie wszystko czego można chcieć od reflektora: irys, zoom, cmy, frost, 2xgobo, CTO, pryzmat, maja baterię! (praca z menu bez zasilania), są bardzo ciche SV, lekkie, bardzo szybkie.

Co do minusów to mogłyby być mocniejsze. Temperatura barwowa ( 8600/9300) za wysoka - trochę jak w Andach.
Używamy ich od kilku tygodni więc co do wytrzymałości na czynnik ludzki, temperaturę, transport itp. na razie się nie wypowiem.

Michał Bystrzycki
--------------------

9

Odp: Clay Paky Alpha spot HPE 300

Ja bardzo czesto pracuje na 700 HPE i generalnie produkt bezawaryjny. O jakichs awariach w Toyowych alphach 300 tez nie slyszalem

10

Odp: Clay Paky Alpha spot HPE 300

Pracowalem kilka razy. Wszystko OK, ale jest jedno ale:)
Nie mogą wisieć wyżej niz na 5m bo najzwyczajniej z tą mocą giną. Doskonale się sprawdzają w Teatrze Och w Warszawie.
Natomiast przy wysokości w Wytwórni Filmów w Łodzi to jest jakiś dramat. Tak samo na plenerach jak zestawisz z jakimś Washem 700W lub Washem LED też widać je tylko na biało i żółto.

Dla mnie lampa dobra ale do konkretnych miejsc a nie jako tańsza alternatywa dla firm na plener.

11

Odp: Clay Paky Alpha spot HPE 300

Makon ale to nie alternatywa to poprostu urzadzenie do innych zastosowan niz 700 czy 1500. analogicznie mozna powiedziec ze 700 jest ok ale moze wisiec do 8m;-) i jak ja zestawisz z alphawashami 1500 i sharpy to jest slaba

12

Odp: Clay Paky Alpha spot HPE 300

Dla Ciebie nie alternatywa dla innych tak. Zaraz się znajdą tacy co zobaczą, że ma zoom, iris, CMY kosztuje mniej niż 700 czy 1200 wniosek: kupmy to, każdy na tym zagra. A później będą pretensje, że świetlik marudzi a lampa ma wszystko co mocniejsze. Tylko w tej "alternatywie" zapomną właśnie o tej mocy. Nie wiem jak inni ale ja zauważam taki trend w PL - wiele osób myśli, że można kupić bardzo dobre i tanie urządzenie do wszystkiego, 100% uniwersalne. Jak nie wszyscy wiedzą tak się nie da. Do czego innego jest Sharpy do czego innego VL3500 w innym miejscu użyjemy CP Alpha Spot 300.
Stąd był mój domysł, że niektórzy będą w tym szukać alternatywy dla mocniejszych lamp.

13

Odp: Clay Paky Alpha spot HPE 300

Zdazaja sie ludzie ktorzy tak kabinuja, ale to nie ma racji bytu. KAZDA oprawa ma swoje zastosowanie i tyle

14

Odp: Clay Paky Alpha spot HPE 300

takkk, ridery - riderami a gwiazda, czy gwiazdeczka i tak zagra, poszyje się z tego co jest, a jak nie ma - to nie ma i będzie to co jest, trochę gorzej z muzą ale bez przesady. To takie moje spostrzeżenie na przestrzeni x wykonów. Chyba że

Bogdan

HD

15

Odp: Clay Paky Alpha spot HPE 300

kiju napisał/a:

Zdazaja sie ludzie ktorzy tak kabinuja, ale to nie ma racji bytu. KAZDA oprawa ma swoje zastosowanie i tyle

kabinowanie - to słowo określające urządzanie kabin w jachtach?  roll  tongue

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg