Temat: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

Mam pytania co do skanerów Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220 :
1. Czym one się różnią.
2. Jak one sprawdzają się w akcji.
3. No i na ile wyceniacie ich możliwości.?(zł)

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Karolus (2007-02-24 09:43:02)

2

Odp: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

1. Nie znalazłem różnicy - nie znalazłem modelu 1220
2. W akcji sprawdzają się jak skanery - ruszają sie szybko ale tylko 170 stopni. są ciężkie , ale maja duże lustra...
3. 50 zł / dobę -  za tyle mógłbym je pożyczać i była by to konkurencyjna cena w stosunku do innych - nowszych urządzeń.

3

Odp: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

Mam problem bo nie moge uruchomic tego skanera na sterowniku SGM 24 scan control.

Naj proawdopodobniej jest to wina złego ustawienia w skanerze a nie w sterowniku.

Wiec prosze was o pomoc smile

Ostatnio edytowany przez Karolus (2007-02-25 14:47:36)

4

Odp: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

Roboscan 1220 to staruszek juz big_smile miło wspominam pracę na nich choć często brudziły się czujniki optyczne na tarczy kolorów co powodowalo, że urządzenia gubiły się z kolorami.
Co do urzywania tych skanerków na SGM SC to napisz czy sterownik pisałeś sam czy ściągnąłeś gotowca i co dokładnie ci nie działa.
lol jest jeszcze jedna rzecz - to stary system DMX Martina do odpalenia tych skanerów musisz mieć kabel DMX z zamienionymi pinami 2 i 3 na jednym końcu (martin miał dawniej odwrotnie i może dlatego Ci nie działa)

Ostatnio edytowany przez w-w (2007-02-26 11:32:40)

-------------------------------
od jutra rzucam palenie.....

5

Odp: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

Biegunowość kabla zamieniłem już na początku męczenia się z tym badziewiem!!!

Ale właśnie nie wiem dlaczego on nic nie reaguje na sygnał DMX.

I teraz mam jeszcze dwa pytania.
-Czy to możliwe że skaner jest uszkodzony(chodzi na sterowniku Martina [jakieś dyskotekowy])
a na SGM już nie chce??
-Z mojej wiedz(która jest narazie mała [ale już niedługo]) wynika ze nawet jak bym w sterownik coś źle wpisał to i tak urządzenie powinno reagować (błędnie bo błędnie ale powinno) i tu jest pytanie Czy mam racje???

6

Odp: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

Mam jeszcze kilka pyatań:

-Czy używanie kabli DMX jest niezbędne?? (programowałem wcześniej ROBE 150 XT  na zwykłych kablach i niemiałem problemów)

-Na jakim sterowniku ty (w-w) używałeś Matrin-ów ROBOSCAN 1220

-Jak myślisz czy są warte 1000zł na sztuke z case?(Jestem w trakcie zastanawiania się czy je kupić.)

Pozdrawiam Karolus

7

Odp: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

Jezeli biegunowość zamieniłeś to ok.
Na sterowniku Martina chodzi wiec na DMX reaguje nie jestem pewien tak do konca czy z żle wpisanym sterownikiem pójdzie, musze to sprawdzic.
Co do tego czy sa warte 1000zeta to juz twoja decyzja, ale myśle że można sie skusic pod warunkiem że masz dostęp do taniego serwisu, bo ja bym nie liczył na to że bedą pracować bezawaryjnie smile.
Ja pracowałem na nich na sterowniku NSI MLC16.
Na kablach mikrofonowych też będą działać ale pewniej na DMX (trochę inna rezystancja przewodu i inna budowa ekranu), choć dawniej nikt nie słyszał o przewodzie DMX i wszyscy z powodzeniem wykorzystywali mikrofonowy.

-------------------------------
od jutra rzucam palenie.....

8

Odp: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

Witam

Sprawdź w DIMMER PATCH  jakie są patche-e dimmerów. (ustaw  1/1 , 2/2 3/3 itd aż do 24)

Zaadresuj sobie urządzenie tak abyś mógł sterować nim z pola dimmerów (presety A i B) czyli na adress 001.

Jeśli pójdzie w ten sposób to masz źle napisany program lub sterownik urządzenia.

Trzeba w programie sgm-a oprócz scen wybrać również parametry urządzenia które maja być aktywne w programie.

Powinno pomóc.

9

Odp: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

Karolus napisał/a:

-Czy to możliwe że skaner jest uszkodzony(chodzi na sterowniku Martina [jakieś dyskotekowy])
a na SGM już nie chce??
-Z mojej wiedz(która jest narazie mała [ale już niedługo]) wynika ze nawet jak bym w sterownik coś źle wpisał to i tak urządzenie powinno reagować (błędnie bo błędnie ale powinno) i tu jest pytanie Czy mam racje???

Niema takiej możliwości żeby sterownik martina wysyłał dmx i urzadzenie działało a SGM dmx nie działał : )
Trzeba w programie sgm-a oprócz scen wybrać również parametry urządzenia które maja być aktywne w programie.

10

Odp: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

Narazie dzięki juto będę  miał dostęp do sterownika to sprawdze.

Jak coś to jeszcze będę pytał.

11

Odp: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

Pecora napisał/a:

Niema takiej możliwości żeby sterownik martina wysyłał dmx i urzadzenie działało a SGM dmx nie działał : )
Trzeba w programie sgm-a oprócz scen wybrać również parametry urządzenia które maja być aktywne w programie.

Nie sądzę żeby to pomogło.
Karolus pisze, że urządzenie nie reaguje na nic, a gdyby to była sprawa nie włączonych funkcji w programie urządzenia dawały by się sterować a nie włączone funkcje byłyby niewidoczne w programie tylko.

-------------------------------
od jutra rzucam palenie.....

12

Odp: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

Pecora napisał/a:

Witam

Sprawdź w DIMMER PATCH  jakie są patche-e dimmerów. (ustaw  1/1 , 2/2 3/3 itd aż do 24)

Zaadresuj sobie urządzenie tak abyś mógł sterować nim z pola dimmerów (presety A i B) czyli na adress 001.

Jeśli pójdzie w ten sposób to masz źle napisany program lub sterownik urządzenia.

Trzeba w programie sgm-a oprócz scen wybrać również parametry urządzenia które maja być aktywne w programie.

Powinno pomóc.

Natomiast to jest dobry pomysł.

-------------------------------
od jutra rzucam palenie.....

13

Odp: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

niech spróbuje i powie jak jest będziemy radzić dalej. metodą prób i błędów : )

14

Odp: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

w-w napisał/a:

Natomiast to jest dobry pomysł.

: )

15

Odp: Martin ROBOSCAN 1220 / Pro 1220

w-w napisał/a:
Pecora napisał/a:

Niema takiej możliwości żeby sterownik martina wysyłał dmx i urzadzenie działało a SGM dmx nie działał : )
Trzeba w programie sgm-a oprócz scen wybrać również parametry urządzenia które maja być aktywne w programie.

Nie sądzę żeby to pomogło.
Karolus pisze, że urządzenie nie reaguje na nic, a gdyby to była sprawa nie włączonych funkcji w programie urządzenia dawały by się sterować a nie włączone funkcje byłyby niewidoczne w programie tylko.

Przeczytaj kilka postów wyżej, jest tam wypowiedź w której  PECORA napisał, że albo źle zrobione programy, albo źle wpisane urządzenie...

Michał Bystrzycki
--------------------