1

(26 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie LED)

Czy RGBW, tudzież RGBWA, tudzież WA da światło białe WYSTARCZAJĄCEJ jakości? Ile tego trzeba dla odpowiednika 1kilowata?

Tak, wiem, dla jednych wystarczająco to dla drugich zupełne badziewie, ale wyłączając wrażliwość barwową świetlików i patrząc na rzecz z poziomu typowego widza, na co dzień zajmującego się innymi rzeczami niż pomiary pasma światła widzialnego - czy (i jakie!) LEDy dadzą radę zaświecić na biało?
KacperP sugeruje, że RBWA dobrej jakości pozwala na takie wykorzystanie (dzięki za konkretną odpowiedź). Zapytam jeszcze, czy widzisz takie RBWA w rozsądnym budżecie.
pzdr.

2

(26 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie LED)

Hmm...
ile trzeba tych lightMAXX'ów, żeby, ustawiając światło białe (takie białe jakie można z nich wyciągnąć) było porównywalnie jasno do jednej, niefiltrowanej żarówy 1000W. Zakładamy tę samą scenę, tę samą przestrzeń do oświetlenia.
Dwie wystarczą?
Cztery?

EDIT: taka ciekawostka, z 2005. http://www.in4.pl/komentarze.htm?kbt=N&news_id=8078

3

(26 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie LED)

FreeStyler_DMX napisał/a:

Ja mam ShowTec LED PAR 64 24x1W i LightMAXX LED PAR 64 36x3W i nie narzekam... Jak chcesz zobaczyć jak to świeci to masz tu fotki z realizacji : http://jwlight.pl/JW-LIGHT/Realizacje/Realizacje.html

Jeśli chodzi o jasność - ilu trzeba takich LightMAXX, żeby uzyskać odpowiednik jednego kilowata żarówki?
Pozdro.

4

(26 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie LED)

Ok, a co widzicie najlepszego w tym budżecie?

5

(26 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie LED)

Spoko spoko

Jeśli za piątaka nie mogę mieć odpowiednika 4 kilo który spełnia założenia - trudno, będę miał odpowiednik 2 kilo i przez chwilę sobie dopopożyczam w zależności od potrzeb i środków na uzupełnienie.

Ważna rzecz, o której nie chciałbym, żebyśmy zapomnieli - to nie ma być najwyższa możliwa jakość, bo mnie na nią nie stać, w życiu się nie zwróci i będzie przestrzelonym rozwiązaniem (Nie robię w telewizji :-) ). To ma być solidny grat z rozsądnym stosunkiem ceny do jakości, coś czym można zaświecić na małych imprezach i się nie wstydzić, że biały jest prosektoryjny, kolor mruga i jest w ogóle skaszaniony a łagodne przejście z blackoutu do światła jest niewykonalne.
LED, bo bywa, że nie mam na miejscu odpowiedniego prądu.
Pytanie, czy w celu uzyskania sensownej bieli na LED potrzebuję RGBA, RGBW, RGBWA, WA, czy można już zrobić rzecz na jakimś RGB po prostu (i którym!).
Które RGB mają wystarczającą jakość, żebym się nie modlił na sztuce ze strachu, że zaraz coś pierdzielnie. Żeby nie migotało bez sensu i w ogóle, żebym nie płakał potem, że mogłem dopłacić parę złotych i mieć coś, co mnie nie wkurza.
itd etc. :-)


Nooo, takie tam :-)

dzięki i pzdr.

6

(26 odpowiedzi, napisanych Oświetlenie LED)

Bardzo dzięki za odpowiedź. Czekam na jeszcze kolejne ;-)
Co do Ad 1. - w sumie chcę mieć odpowiednik 2 kilowatów (źle zadałem pytanie). Pytanie ilu LED PAR trzeba w tym celu użyć. W zasadzie to się po czesku machnąłem przy tym pytaniu - 2 kilo na stronę, czyli odpowiednik 4 kilowatów żarówki. Najlepiej jak najmniejszą liczbą urządzeń.
Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi.
pzdr

Witam.
Szukałem i znalazłem tylko strzępki informacji. Trochę tu, trochę tam - kompletny bajzel bez żadnego usystematyzowania. Toteż pytam tutaj.

Do rzeczy:
Jestem na kupnie oświetlenia na potrzeby małych imprez - występy kabaretu dla ~ 100 osób, gadająca głowa, koncert kameralny - to chyba wszystko. Ze względu na możliwości, niski pobór prądu i stosunkowo niską wagę (mobilność!) skupiłem się na urządzeniach w technologii LED. Myślę o PAR 64. Czego potrzebuję:
1) odpowiednika 2kW tradycyjnych żarówek.
2) przynajmniej dwóch PARów z ładnym białym kolorem (RGBW?);
3) wszystkie urządzenia MUSZĄ być niezawodne;
4) wszystkie urządzenia powinny oddawać ładne, w miarę naturalne kolory;
4) bardzo źle widziane migotania, czy skoki jasności (np. gwałtowne wygaszenie/załaczenie przy 15%).

To nie będą mega-produkcje telewizyjne ani nie zamierzam konkurować z ATM'em. Poszukuję konfiguracji i urządzeń, za które nie będzie wstydu na małych, kameralnych sytuacjach z umiarkowanym budżetem.

Również pomysł z wyłącznie LED'ami, choć może być dobry, to - na pewno wiem mniej w tym temacie i mam mniejsze doświadczenie niż część użytkowników, z chęcią przeczytam alternatywne rozwiązania.

No i budżet :-)
Absolutnie nie chcę tu wytaniać kosztem któregokolwiek z wymienionych wyżej punktów. Ale nie chcę też przestrzelić.
Budżet oscyluje w granicach 5000PLN brutto ze sterownikiem. Jeśli to wystarczy jedynie na część urządzeń - to kupię część, ważne, by była ona kompletna, działająca i wymagała jedynie uzupełnienia pożyczonym lub dokupionym później elementem.

Z góry dzięki.