16

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

ja bym Ci raczej polecił chroma batten 200 ( zaświecisz nim znacznie większą powierzchnie )

17

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

DOMINIK napisał/a:

Mam pytanie odnośnie tych urządzeń, ile potrzeba ChromaFlood 200 Tricolor na oświetlenie ściany o szerokości 25 m i wysokości 6 m.

A to zależy jak mocno potrzeba oświetlić smile
Zgaduję że będzie trzeba ok 50lx na nienachalny nastrój a ok 200lx na naprawdę wyraźne oświetlenie.
50lx to natężenie oświetlenia jakie nieczęsto w mieszkaniach jest osiągany.
200lx to poziom jak np. na podłodze w korytarzach w pomieszczeniach biurowych lub korytarzach, przejściach w galeriach handlowych.
Ściany powinny mieć jednak większe współczynniki odbicia od podłogi więc... wink
Jeszcze dla porównania dodam że nocne oświetlenie chodników, dróg rowerowych itp. w najwyższej klasie ważności to 6lx minimum w dowolnym miejscu i minimum 15lx średnia.

25m x 6m daje 150m2 ściany
Jeden ChromaFlood200 RGB daje około 3000lm w świeceniu na biało.
To daje nam ok 3 sztuki dla 50lx i 10 sztuk dla 200lx.
Pozostaje sobie dobierać miejsca z których możesz świecić i odpowiednią optykę zakładać.

kajmar888 napisał/a:

ja bym Ci raczej polecił chroma batten 200 ( zaświecisz nim znacznie większą powierzchnie )

W ChromaFlood200 możesz zmieniać optykę. Widziałeś jak świeci na ścianę z soczewkami 10°x90°? tongue

18

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

szczerze mówiąc nie tongue , a są w stanie ogarnąć taki obszar  jak batteny? Jest jeszcze jedna ważna rzecz, mianowicie pamiętaj Dominik że pulsar jest czołową marką jeżeli idzie o oświetlenie ledowe, a co za tym idzie jedno takie urządzenie o jakim pisał KacperP kosztuje pow. 10 000 zł.

19

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

Domyślam się że cena jest duża big_smile  ale zależy mi na naprawdę profesjonalnym oświetleniu a za takie trzeba zapłacic nie małe pieniądze, a w ChromaFlood200 soczewki są dołączone do urządzenia? Dziękuje serdecznie za odpowiedzi smile

20

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

raczej są opcjonalne, pomyśl jeszcze o jakichś ruchomych urządzeniach np. dts seria delta

21

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

No i żarowe.
Jestem wielkim fanem światła żarowego, i jeśli się dobrze pokombinuje, to P64 nawet w połączeniu z LEDami potrafi wyglądać przepysznie.
Ociepla (temperaturą barwową) i "uprzytulnia" wnętrze.
Trzeba jedynie uważać, żeby o kicz nie zawadzić, bo dość łatwo o to.
Powodzenia!

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

22

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

Dziękuje bardzo wszystkim forumowiczom za odpowiedzi!!
Przeglądałem trochę stron w sieci i muszę przyznac że urządzenia firmy Pulsar posiadają ogromny potencjał i możliwości. Produky najwyższej klasy jeśli chodzi i technologię LED. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich, wielkie dzięki

23

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

daj znać na zakup jakich urządzeń się zdecydowałeś. pozdrawiam, Powodzenia

24

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

nie ma problemu, jak coś kupie to cie pochwale  big_smile  lecz jeszcze muszę się zastanowic bo to jednak poważna inwestycja pozdrawiam

25

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

Jak kupisz chińskie ledy to będzie widać że ścianę oświetlają ledy. Jak oświetlą chromafloody, to nie będzie to takie oczywiste dla każdego.
Jak będziesz coś oświetlać tylko na biało, to lepiej raczej PARy użyć, o ile temperatura i podczerwień nie będą problemem.

26

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

a czym chcesz sterować całym zestawem?

27

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

Zastanawiałem się nad grand MA on PC z 2 Port Node Flush?mounted 2xDMX, cena nie jest duża a możliwości całkiem spore., PAR-y też będą wzięte pod uwagę jeśli chodzi o zakup  big_smile

28

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

DOMINIK napisał/a:

Zastanawiałem się nad grand MA on PC z 2 Port Node Flush?mounted 2xDMX, cena nie jest duża a możliwości całkiem spore.

2PortNode "Flush Mounted" to wersja naścienna która NIE MA LICENCJI DLA onPC.
Tak więc uprzedzam: Potrzebny jest 2Port Node w wersji onPC albo onPC Pro.
Instrukcja do 2Port Node wyjaśnia co i jak, polecam się z nią zapoznać.

29

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

Przepraszam nie doczytałem dokładnie, zapoznam się konkretniej z 2PortNode big_smile pozdrawiam serdecznie

30

Odp: zestaw oświetlenia hali widowiskowo sportowej

Witam, a co sądzicie o tym urządzeniu? Pracowaliście na tym urządzeniu?



http://de.prg.com/en/cms.php?cont=2779& … detail.tpl

Ostatnio edytowany przez DOMINIK (2010-06-28 20:57:42)