16

Odp: MAC 301 - jakie opinie

Martin Professional and JB-lighting sign cooperative agreement

Denmark - Intelligent lighting manufacturers Martin Professional and JB-lighting have entered into an agreement that allows Martin Professional to market JB-lighting's JBLED A7 moving head fixture in a MAC 301 Wash version.
The mutually beneficial agreement gives Martin the right to market the LED moving head through its extensive global distributor network while JB-lighting gains the benefit of greater international exposure in a fast growing segment of the market.
The JBLED A7 has been well-received in the market since its introduction last fall, including several positive product reviews by both German and international trade magazines. Martin will launch the MAC 301 Wash version at the Pro Light + Sound exhibition in Frankfurt in early April.
Peter Skytte, moving heads product manager at Martin, commented,

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

17

Odp: MAC 301 - jakie opinie

Bardzo fajna lampka z dużymi możliwościami, moim zdaniem pomału wchodzi era LED`ó do ruchomych głow i bardzo dobrze bo VaryLed A7 sprawdza się bardzo dobrze... a i z serwisem nie ma większego kłopotu:)

18

Odp: MAC 301 - jakie opinie

Witam kolegów po sylwestrze. Stanęliśmy w firmie przed wyborem mac 301 czy też JB vary led A7. Tak na prawdę są to identyczne urządzenia...jaki macie pogląd na sprawę?

19

Odp: MAC 301 - jakie opinie

Co tańsze bo to jest ten sam produkt, z tej samej fabryki tylko z innym logiem...

20

Odp: MAC 301 - jakie opinie

Jak są identyczne to po co przepłacać?? smile cena martina to 18 brutto a Vari to 14 brutto (dane z sieci). Co daje nam na 3szt martina 4 szt VL...

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-01-03 20:53:39)

21

Odp: MAC 301 - jakie opinie

Wiec generalnie 301 i A7 to to samo. Ja na waszym miejscu zastanowiłbym się nad krokiem naprzód i zakupem 401 / 600LW
Co do cen:
A7 -                 18 287 PLN
301 -               18 081 PLN
Robin 600 LW - 18 327PLN
MAC 401 -        28 413 PLN

Generalnie różnica między tymi gatunkami lamp jest duża szczególnie że robin 600 LW jest w cenie A7/301 a otrzymujemy dużo bardziej zaawansowane urządzenie.

22

Odp: MAC 301 - jakie opinie

tylko mam mieszane uczucia co do tych robinów...mam nie ciekawe wspomnienia z urządzeniami marki Robe

23

Odp: MAC 301 - jakie opinie

kiju przesadziłeś smile
http://show-tech.pl/jb-lighting-varyled … i,806.html
lub
http://www.prosklep.com/product/index/id/m4a190226eeb94
a nawet bez polskiej gwarancji...
http://allegro.pl/nowe-jb-varyled-a7-zo … 98041.html

Ostatnio edytowany przez vandj (2011-01-03 21:00:46)

24

Odp: MAC 301 - jakie opinie

Co do ceny to spadly jednak VL`e a co do Robe to ta firma naprawde zrobila krok w przód, jeżeli natomiast nie lubisz robe kup Martina 401. Poprostu jest to nastepny krok w technice więc wydaje mi się, że lepiej zainwestować w tamte, a jeżeli chce urządzenia tpu 301/A7 to A7 jest tansze wiec skoro nie widac roznicy....

25

Odp: MAC 301 - jakie opinie

staram się nie szufladkowć żadnych firm, jednak miałem sporo problemów  z 1200 AT, 700 EAT były już dużo lepsze, natomiast częste awarie, powyginana od temp. tarcza animacji i wiecznie wyskakujące errory doprowadzały do szału. niestety nie widziałem tych 600 led washy na prezentacji w Warszawie, żałuje strasznie. Tak naprawde mam obawy co do dwóch rzeczy ( jakość wykonania-awaryjnosć) oraz kąt świecenia który w 301 jest ekstremalnie wąski co mnie osobiście cieszy, natomiast w 600 LW zaczyna się od. 15 stopni.

26

Odp: MAC 301 - jakie opinie

Wiesz co co do Robe 1200 to były to ich pierwsze wynalazki i faktycznie badziew. 700 EAT miały pare bubli min. ta tarcza ale czesi sie nauczyli i kupili sobie swoja maszynke i teraz sami te tarcze robia (wtedy robili to podwykonawcy, ktorzy robili z dupy) i jak gobosy sie nie wyginały tak tarcza ktora była duża sie krzywiła. Generalnie Robe jest firmą naprawde rozwojową, robią coraz lepsze rzeczy, ja pamiętam ich wynalazki, zpoczatków działalności i to co jest teraz. Generalnie każda jedna lampa ma swoje wady i nie ma użądzeń bezawaryjnych MAC 700 czy VL 2500 też sprawiają problemy.

Co do Robinów to widziałem je w Wawie po czym zabrałem je do Krakowa i naprawde super sie na nich pracuje. Miałem okazje sprawdzić je własnoręcznie i byłem naprawde miło zaskoczony. Świetnie mieszają kolory, i przede wszystkim są dzielone na sekcje czyli można się nimi pobawić jako urządzeniem efektowym. Ponadto to urządzenie RGB W i własnie to W powoduje, że można uzyskać naprawde łądny różnoodcienisty biały.

CO do Zoom`a to faktycznie nie są tak wąskie jak A7/301, ale nie ma też dramatu. Ogólnie moim zdaniem lepsze.

27

Odp: MAC 301 - jakie opinie

dzięki Kiju, właśnie chodziło mi o to jak wygląda praca z 600LW w praktyce, nie tylko na kartkach ze specyfikacjami

28

Odp: MAC 301 - jakie opinie

Bardzo prosze, ogólnie lampa z systemem mieszania w jednym punkcie i podziałem na sekcje ma zdecydowanie większe możliwosci.

29

Odp: MAC 301 - jakie opinie

słyszałem głosy że po pewnym czasie coś się wysypuje w JB A7 lub Macu 301. Słyszeliście coś o tym?

30

Odp: MAC 301 - jakie opinie

Rozmawiałem z Tesiakami i czasem pan i tilt potrafi się wysypać w pozycji stojącej działa w wiszącej ma problemy