91

Odp: pierwsze kroki

Jak jest włączone "Look Ahead", a tarcza kolorów jest zapisana w masce tej funkcji, to gdy dimmer urządzenia jest na zero, a w następnej cue dimmer ma być wyższy od zera, a tarcza ma być w innej pozycji niż zapisano dla bieżącej cue, to ta tarcza sama się przestawi do pozycji z następnej cue. Nie sprawdzałem jak to się ma z użyciem submaster do wyzerowania dimmerów smile

Jest coś takiego jak "Force Black Cue". Jak zapiszesz gdzieś taką, to ona automatycznie obserwuje sąsiednie cue i wymusza zgaszenie dimmera i przestawienie parametrów, w których jest zmiana między cue poprzedzającą oraz następującą po Force Black. Następująca cue przywraca dimmer do wcześniejszej wartości. Tej cue nie należy edytować, ona sama się edytuje. Co najwyżej można zmieniać czas, jeśli trwa np. za krótko aby zmiany parametrów zdążyły się dokonać.
Takiej funkcjonalności "z ręki" w edytorze nie ma.

92

Odp: pierwsze kroki

nie rozumiem tych "snaps"

one powinny przechowywać ustawienia winga tak?
to czemu nie zapisuje się to że dany suwak jest "X-fade in"
jak zapiszę i załaduję snap to wszystko jest "master intensity"
a górne przyciski po załadowaniu snap są zawsze "go" mimo iż ustawiam je z uporem maniaka "go/relase"

w helpie snapy są cienko opisane sad

93

Odp: pierwsze kroki

Snap przechowuje wszystkie informacje o playbackach.
Całe konfiguracje playbacków, ustawienia klawiszy, suwaków, pozycje suwaków, aktualnie załadowane qlisty, aktualnie odtwarzane cue.

Problemem pewnie jest ustawiony sposób automatycznej aktualizacji snapa. Domyślnie jest on "On new assignments only".
Jest jeszcze sposób "Never", w którym tylko ręcznie się aktualizuje, albo "Always" gdy każda zmiana (nawet niechcąca) jest zapisywana.
"On new assignments" automatycznie zapisuje tylko zmiany polegające na załadowaniu czegoś do pustego playbacka.
Aby zapisać cały bieżący stan do snapa trzeba samemu wpisać np. Snap # Store.
To domyślne ustawienie ma tą zaletę że można świadomie zapisać stan jaki uważamy za prawidłowy.

Jak już zmienisz ustawienia klawiszy, to po prostu Snap # Store (Action), lub Store Snap # Enter (Enter), lub Store i przycisk ekranowy snapa.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-06-21 07:31:30)

94

Odp: pierwsze kroki

a jak skasować czas w parametr time przypisany do jednego kanału?

95

Odp: pierwsze kroki

Rozumiem że chodzi o skasowanie czasu dla parametru, w tym przypadku po prostu jednokanałowego urządzenia.

Przy używaniu składni Action trzeba wybrać pamięć gdzie ten czas występuje, czyli:
Qlist # Cue # (albo samo Cue #, jeśli jest w QList na playbacku Master)
Następnie trzeba wybrać urządzenie, dodatkowo opcjonalnie parametry do których się chcemy ograniczyć.
Potem wciskamy Time. Potem wciskamy Release Store (jak opisano w instrukcji)

W składni Enter po wybraniu urządzeń i parametrów wciskamy Release Time Update Enter.

96

Odp: pierwsze kroki

no to sobie powakacjowałem ale czas dalej się uczyć
no więc wymyśliłem sobie taki problem:

mamy 6 ledów palą się sobie na zielono
i chciałbym aby jakoś tak sobie "losowo" błyskały białym (RGB)

i niestety ni jak nie mogę sobie obkumać jak to zrobić

efektem się nie da bo on ściąga wartości na "zn" i nie pali się wówczas zielony tylko biały błyska
a nie wiem jak napisać Qlist żeby było dobrze
jakbym nie próbował to zawsze jest źle
bo albo wartości są ściągane do "zn" albo odpalają się wszystkie lampki po kolej

poradźcie jak to zrobić hmm

Ostatnio edytowany przez artmajster (2010-08-16 18:23:55)

97

Odp: pierwsze kroki

A co tam w Iławie?

98

Odp: pierwsze kroki

Teraz już wtorek wink
Pijemy z v_valdim na elbląskiej 15 (w innych pokojach śpi skanska - chyba każdy z nich już miał urodziny) hyhyhy telefon za oknem na długim kablu usb. Net działa  lód się roztopił w zlewie ...
Michał_wa  teraz już wiesz czemu tak długo skanska tu urzęduje ale że ag... nie ma.:P
Smocza jama oj polecam

Ostatnio edytowany przez vandj (2010-10-11 22:18:54)

99

Odp: pierwsze kroki

a jak zapisać spektakl
tak żeby zapisały się ustawienia suwaków, załadowane do nich Qlisty
i żeby te qlisty nie włączały się przy załadowywaniu spektaklu

wczoraj niby zapisałem spektakl
a po ponownym załadowaniu w wingu była kaszanka sad

100

Odp: pierwsze kroki

Cały stan playbacków, załadowane QListy, pozycje suwaków itd. jest zapamiętywane w Snapach.
Jak nam się podoba bieżące ustawienie, to należy je zapisać.
Domyślnie opcja zapisu snapów jest na "On new assignment only", czyli zapisuje tylko nowo wprowadzone qlisty na puste playbacki i qkey.
To jest o tyle dobre że w razie pomyłki można ponownie wybrać snapa i wrócić do ostatnio zapisanego stanu, ale trzeba pamiętać snapa zapisać ręcznie po dokonaniu zmian.

[edit] Wygląda na to że to setny post tego tematu tongue

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-10-21 13:46:58)

101

Odp: pierwsze kroki

poważny temat to i postów trzy cyfrowa ilość smile

trzy pytanka

czy da się odwrócić kierunek efektu podczas jego odtwarzania w wingu? (efekt zapisany w jednym Que)
jest <--> ale działa tylko dla Chasera a jak mam efekt to niestety nie sad

czy da się kontrolować np size efektu podczas jego odtwarzania w wingu (efekt zapisany w Que)

jak ustawić czas kroku chasera?
daje np timein i timeout na cut w Quliscie
ale jak ustawić i kontrolować czas krokow?

pozdrawiam

102

Odp: pierwsze kroki

Nic mi nie wiadomo o możliwości odwrócenia kierunku efektu ani zmiany rozmiaru przez funkcje odtwarzania. Pewnie w niektórych przypadkach da się coś wycudować używając dodatkowych cue z crossfaderami, aby wpływać na rozmiar wynikowego efektu, ale nie próbowałem.

Time in/out nie oddziałują na QListę w trybie chaser. Czas kroku chasera to czas "Wait". W konfiguracji QListy są od tego parametry "Rate" (procentowy mnożnik szybkości), "XFade" (procentowy wskaźnik czasu trwania przenikania względem całkowitego czasu kroku chasera), oraz "Int. Limit" (ogranicznik intensywności). Na skróty jest to dostępne poprzez wciśnięcie dużego klawisza "Rate", a potem "Select" dla playbacka z interesującym nas chaserem. Wtedy parametry chasera "wyłażą" na kółka, zmieniamy, potem "Store" (jeśli dobrze pamiętam).

Napisałem co pamiętam bez sprawdzania. Sprawdzać nie będę bo mam trochę zawałów bieżących.

103

Odp: pierwsze kroki

sam poklikam i będę widział smile

dziękować

104

Odp: pierwsze kroki

Wydaje mi się że już uprzedzałem że duży "Beat" nie ma jak dotąd funkcji. tongue

105

Odp: pierwsze kroki

wiem
napisałem na forum Compulite'a
może w końcu ktoś się tym zainteresuje smile