76

Odp: pierwsze kroki

a jak jest z tym DMX IN
czy to tylko przez e-port?

jak się ustawia co dany adres wejściowy steruje bo jakoś tak szukam w menu w vectorze i znaleźć nie mogę sad

77

Odp: pierwsze kroki

Wejście DMX dla Vector PC to tylko przez ePort.
Konfigurowanie ePort-ów robi się programem C-Net Manager.

Widzę też że Ronenowi zadajesz pytania z tego co jest w instrukcji wink

Aby sprzęgnąć kanał z wejścia DMX do pozycji suwaka playbacka (w składni Action):
- Wciśnij DIM
- Wpisz adres (numer wejścia)/(numer kanału)
- Dotknij Input Patch To
- Wciśnij Playback
- Wpisz numer playbacka (numer strony)/(numer playbacka)
- Store

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-05-09 16:09:28)

78

Odp: pierwsze kroki

czy da się nagrać makro które będzie włączało urządzenia (lampy w głowach)
tak aby włączyły się np. 2 potem kolejne 2 potem .....
w odstępach czasowych?

w instrukcji to nagrywanie makr jest jakoś dziwacznie napisane hmm

79

Odp: pierwsze kroki

Makra nie zapamiętują czasów, a sterowanie lampą jest zwykle schowane pod parametrem "Control", który jest niedostępny dla playbacków itp. Jest to celowo tak zrobione, aby takich funkcji niechcący nie zapisać w cue.
Przycisk Lamp On można wyprowadzić na pulpit (Desktop) jakby co. Potem przechodzić po kolei po spotach poprzez next i prev. i używać tego przycisku na pulpicie.

80

Odp: pierwsze kroki

zamęczę cię tymi pytaniami smile
ale może jeszcze kilka wytrzymasz tongue

pytanko takowej maści - czasami widć dajmy na to kilka urządzeń ruchomych i zaczyna się na nich np. fala tiltem
ale - zaczyna się fala np. od lewej i kolejne urządzenia czekają w pozycji wejściowej wszystkie równo) i ruszają kolejno np. do góry i dalej już normalny sinus góra dół
jak to jest zrobione (nie wiem czy dobrze tłumaczę)
chodzi o to że urządzenia nie ruszają na start efektu do różnych pozycji na tilcie i zaczynają sinusoidę, tylko czekają na "początek fali"

a drugie bardziej od mojego kolegi - kiedy będzie instrukcja po polsku??

p.s. ta Ala przyprawia mnie o szał :[

Ostatnio edytowany przez artmajster (2010-05-30 19:39:51)

81

Odp: pierwsze kroki

artmajster napisał/a:

pytanko takowej maści - czasami widć dajmy na to kilka urządzeń ruchomych i zaczyna się na nich np. fala tiltem
ale - zaczyna się fala np. od lewej i kolejne urządzenia czekają w pozycji wejściowej wszystkie równo) i ruszają kolejno np. do góry i dalej już normalny sinus góra dół

Ja bym spróbował nadawaniem różnych czasów Delay In poszczególnym urządzeniom w kolejności jak im przebiega efekt.
Jeśli mamy np sinus na urządzeniach 1 do 10 z tempem 2 powtórzenia na sekundę, to wtedy trzeba w cue gdzie wprowadzamy efekt dodać czasy delay in.
Zakładając że na playbacku Master jest odtwarzana cue która wprowadza efekt:
Spot 1->10
Time
/ (wchodzimy w delay in)
0->0.5
Update

Nie sprawdzałem tego praktycznie, ale liczę że zadziała.

artmajster napisał/a:

a drugie bardziej od mojego kolegi - kiedy będzie instrukcja po polsku??

Została jak na razie zastrzeżona. Jest kilka powodów, i niestety dostajemy powoli tych powodów coraz więcej.

82

Odp: pierwsze kroki

z efektem sprawdzę przy najbliższej okazji

a jeżeli chodzi o instrukcje to szkoda bo polska instrukcja rozpropagował by ten stolik na nieco szerszą a rzeszę ludzi
dla mnie stolik coraz bardziej i bardziej przypada do gustu

mam nadzieję że kiedyś będzie mnie stać na np. Fioletowego smile

pozdrówka

Ostatnio edytowany przez artmajster (2010-06-01 09:06:29)

83

Odp: pierwsze kroki

Ala jest potrzebna

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

84

Odp: pierwsze kroki

No i znowu mam dwa pytanka

1. chciałem obczaić te makra i zacząłem "teach macro" i teraz ciągle ten przycisk miga i nie wiem jak to wyłączyć sad

2. czy można "nabić tempo" tak jak w alfie dla zrobionego efektu albo chasera ?

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez artmajster (2010-06-08 14:05:23)

85

Odp: pierwsze kroki

1. Od momentu włączenia "Teach Macro" zaczyna się zapamiętywanie wszystkich wciśnięć klawisza. Aby zakończyć to, trzeba powtórzyć to "Teach Macro". Wtedy w linii komend wyświetli się (END). Teraz trzeba Store i wcisnąć przycisk wyboru makra, albo Macro # Store (składnia Action), lub Store Macro # Enter (składnia Enter). Makro zostaje zapisane we wskazanym miejscu.
2. Nie ma. W przypadku chasera jedyną improwizacją jaka mi przychodzi na myśl to ręczna regulacja, ale tak aby tempo nie było szybsze od potrzebnego, a potem od czasu do czasu wyrównywanie synchronizacji wciśnięciem GO.

86

Odp: pierwsze kroki

1. ok dzięki smile

2. tego się obawiałem
a od czego jest przycisk "beat" (obok "rate" w głównym panelu) ??
nie znalazłem tego w helpie - to na przyszłość??

Ostatnio edytowany przez artmajster (2010-06-09 17:28:05)

87

Odp: pierwsze kroki

"Beat" jeszcze nie ma funkcji.

88

Odp: pierwsze kroki

a czy da się zmniejszyć priorytet edytora?
chodzi o co

żeby np. zrobić sobie submaster dimmera głów
w momencie gdy ściągniemy go do dołu
można sobie zładować do fadera jakiś efekt np. fly-in (który wykorzystuje dimmer) ale widownia tego nie zobaczy

da się coś takiego uczynić?

89

Odp: pierwsze kroki

Troszkę nie rozumiem o co chodzi, ale spróbuję na wyrywki się odnieść do poszczególnych haseł.

Edytor (edytory) jest/są nadrzędne nad wszystkie playbacki. Jest za to funkcjonalność "Editor fade" (pasek przycisków narzędziowych), dzięki której można w edytorze tworzyć stany pośrednie między aktualnym stanem edytora a jakąś zaprogramowaną wcześniej cue na kilka różnych sposobów. Jest też tam opcja "Clear on PB Go" oraz "Clear on Master Go". Powodują one że wydanie komendy Go w dowolnym playbacku, albo samym playbacku Master powoduje przenikanie z aktualnego stanu edytora do cue wywołanej komendą GO, co między innymi kasuje zawartość edytora.

Submaster urządzeń? Wybierasz urządzenia, wciskasz "Submaster", a potem "Select" suwaka. Mamy submaster na tym suwaku dla tych urządzeń od 0-100%. Taki dodatkowy mnożnik od 0 do 1 wartości objętych funkcją "Intensity Master" (najczęściej sam dimmer).

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-06-14 12:02:19)

90

Odp: pierwsze kroki

sprytne to "Editor fade" smile

a ja oczywiście źle zrobiłem submastera smile
jak użyłem przycisku submaster to działa tak jak chciałem smile

czy dobrze rozumiem helpa
"look ahead mask" dział na takiej zasadzie że jak zaznaczę tarczę kolorów
i w następnym que mam inny kolor
to jak dam dimmer na "zr"
to stolik przesunie tarczę kolorów i jak dam "go" to już tylko dimmer się podniesie ładnie

nie ma takiej opcji że jak mam odpalone dimmery na FL
daję zmianę kolorów np z biblioteki kolorów
to stolik daje dimmer na zr, przesuwa tarczę i podnosi dimmery?

p.s. Ala znowu głodna smile

Ostatnio edytowany przez artmajster (2010-06-14 18:08:41)