16

Odp: pierwsze kroki

Nie można zrobić losowo. Opcje "Pattern type" nie działają jeszcze. "Loop count" i "Fixture Grouping" też są intencjami na przyszłość.
Niestety nie ma też opcji do przetasowania kolejności już wykonanego wyboru, bo wtedy byłoby łatwiej z losowym przebiegiem efektu.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-01-28 14:39:39)

17

Odp: pierwsze kroki

ale jak wybiorę nie po kolej to będzie jakby losowo smile

dobre i to :]

18

Odp: pierwsze kroki

Jeszcze zobaczę co można wykombinować z dodaniem do tego odrobiny "Fan" na szybkości efektu.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-01-28 19:27:19)

19

Odp: pierwsze kroki

więc muszę stworzyć głowę której nie ma w bibliotece i w sumie nie jest o jakieś ogromnie trudne podpatrując sobie biblioteki innych urządzeń smile
jednak nie wiem jak wstawić kanał "control" nie ma takiej ikonki do wyboru a jakoś lampę trzeba odpalić smile

jak to uczynić?

Kacper - jak z tą kontrolą przez wejście DMX na laptopa? da się?

20

Odp: pierwsze kroki

Trochę mi się śpieszy, więc skrótowo:

Funkcja "Control" nie jest w liście kanałów, ale pod nią. Kliknij na prostokącie nad napisem "Control".
Tam trzeba zaznaczyć "Use Control", w "Offset" wpisać numer kanału DMX na którym są te funkcje kontrolne włączania/wyłączania lampy i inne. Do "Return Value" wpisujemy neutralną wartość DMX dla kanału sterowania (to zależy od urządzenia co konkretnie).
Z lewej strony jest lista funkcji z nazwą, wartością DMX do jej aktywacji, oraz czasem (w sekundach) przez jaki ma być dana wartość trzymana (po tym wraca do wartości "Return Value")

Zobacz jak to jest w innych gotowych urządzeniach.

Wejście DMX do Vector PC? Tak, ale potrzebny jest ePort.

21

Odp: pierwsze kroki

a jak to jest z tym wingiem?

wrzucam zrobione 3 Qlisty po jednej do każdego

jak ustawić aby po podniesieniu dowolnego, parametry zachowywały się LPT ?

na suwaku daję All Parameters ale Intensive się wtedy nie podnosi sad

22

Odp: pierwsze kroki

Podejrzewam że spodziewałeś się po "All Params" zachowania, które ma "X-Fader".

23

Odp: pierwsze kroki

kurczę zapisuję Que np dimmer FL i green na FL
i zapisuję np. do submastera 5
zmienię sobie żeby submaster był Xfade(in)
ale nadal nie działa

podejżewa m że przyczyną tego jest to że w podglądzie Playback - Wing1
w rubryce Fader/Level mam zn

nie bardzo wiem jak to zmienić sad

24

Odp: pierwsze kroki

Raczej nie "submastera", ale playbacka. Czepiam się pozornie nieistotnej różnicy, bo jednak to nie będzie to samo. Submaster w Vector to jeszcze coś innego.
Co do poziomu zr, przed zmianą funkcji suwaka na X-Fade (in) podnieś go do góry gdy jest jeszcze jako Intensity Master. Zapomniałem wspomnieć, bo zwykle testowałem cue zanim przestawiałem suwaki na X-Fade.

Możesz sobie również zrobić playback z dwóch suwaków (do pięciu suwaków można, o ile z prawej ma dość sąsiadów).
W oknie gdzie zmienia się funkcje suwaków i przycisków możesz sobie dodać dalsze suwaki do tego playbacka wciskając odpowiedni kwadrat pod ich rysunkami.

Skoro wspomniałem o submaster...
Wybiera się urządzenia, wciska klawisz "Submaster" a potem na "Select" wybranego playbacka suwakowego.
Wybrany suwak zaczyna działać jako submaster grupy urządzeń jakie wybraliśmy.

25

Odp: pierwsze kroki

a powiedz mi czy jest szansa obsłużenia Winga przez wejście MIDI ??

26

Odp: pierwsze kroki

Przez MIDI można, między innymi, "wciskać" dowolne klawisze jakie konsoleta ma na wierzchu, zarówno części edytora oraz części playback. W instrukcji jest spis komend midi i odpowiadających klawiszy. Trzeba włączyć też opcję "MIDI Keys" w ustawieniach systemowych konsolety pod "MIDI/SMPTE"
Sterowanie pozycją suwaków playbacków jest możliwe wejściem DMX.

27

Odp: pierwsze kroki

witka

da się zrobić bibliotekę do led para 64 flash'a

tak żeby na jeden kanał były dwie rolki?
na jednej dimmer od 0 d0 171
na drugiej strobo od 172 do 255

wszystko na kanale 1

da się?

Ostatnio edytowany przez artmajster (2010-02-08 20:11:34)

28

Odp: pierwsze kroki

Da się.
Na pierwszy kanał wrzucasz parametr dimmera i robisz w nim te zakresy wartości DMX.
Potem wrzucasz strobo też na pierwszy kanał. Przy numerze kanału pokaże się strzałeczka do rozwijania listy pozostałych parametrów na tym kanale. Wybierasz w ten sposób drugi parametr. Jak "wyjdzie" na wierzch to klikasz i wpisujesz mu jego zakres wartości.

Podobnie to wygląda w plikach ruchomych głów gdzie sterowanie lampą jest współdzielone np. z kanałem strobo.

29

Odp: pierwsze kroki

działa pięknie smile

czy wiesz może na jakim minimalnie sprzęcie da się odpalić vectora?

http://allegro.pl/item904881332_rugged_ … ekran.html
da radę?

Ostatnio edytowany przez artmajster (2010-02-09 20:28:32)

30

Odp: pierwsze kroki

Pojęcia nie mam.
W pomarańczowym Vectorze jest Pentium 4, chyba 2,4 GHz, ale on wg testów daje radę 8 liniom DMX i Compulite gwarantuje dla niego 4 wyjścia DMX.
Biorąc na proporcje, to te P3 800 MHz na jedną linię zdaje się wystarczać, ale to tylko czysta teoria.
Jestem prawie pewien że bez większej ilości pamięci może się nie udać.
Nie wierzę też w Vistę na czymś takim.