16

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

Pytałem o Windows roll

Michał Bystrzycki
--------------------

17

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

u mnie windows "gwizdany"  wink XP Sp3 pl

Congo najnowsze aktualnie możliwe - 5.1.0

Ostatnio edytowany przez artmajster (2009-12-30 07:02:56)

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

Na laptopie mam Vistę i mam podobny błąd do tomcia.
Na PCcie mam XP i działa poprawnie.
W ciągu tygodnia sprawdzę na siódemce.

19

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

Ja mam win7 orginał. Na XP nie próbowałem, no ale skoro działa - przetestuje smile

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

No tylko sobie właśnie uświadomiłem że na XP instalowałem congo ładnych kilka miesięcy temu zarzucając je na rzecz GrandMA. Mogła więc to być starsza wersja, a problemy ma obecna. Na siódemce możesz uruchomić program w trybie zgodności z XP i z Vistą jeśli nie poszło normalnie. Przetestujesz tak wszystkie windy od XP z pierwszym Service Packiem począwszy.

21

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

Na XP mam ten sam błąd.
A jakich "dodatków" w systemie potrzebuje ETC Congo żeby poprawnie pracować?? Może mi czegoś brakuje ??

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

22

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

Sun Jan 03 13:08:15 2010
Software Version: V5.0.1
IsHASPDriverPresent returned: 0 0 -100 0

Sun Jan 03 13:08:33 2010
Software Version: V5.0.1
IsHASPDriverPresent returned: 0 0 -100 0

Sun Jan 03 13:08:34 2010
Software Version: V5.1.0
Exception code: e06d7363
Exception address: 7c812aeb
Flags: 1

Sun Jan 03 13:08:36 2010
Software Version: V5.1.0
DebugTab log
13:08:19.171    UI::Locator::dataReceived(), New peer Congo found
13:08:19.171    UI::Locator::dataReceived(), Peer Congo information lost or reordered (last received was 0 and new is 2)
13:08:33.500    SetServer: 1 1 0
13:08:34.578    AL::ConsoleManager::getObject(), Getting object 'SystemProperties' without context
13:08:34.578    AL::Listener::publication(), Created ContextInfo publication, context 3bde1a0
13:08:34.578    AL::Listener::publication(), Created MasterStatus publication, context 0
13:08:34.578    AL::Listener::publication(), Created DisplayStatus publication, context 3bde1a0
13:08:34.578    AL::Listener::publication(), Created MasterDisplayStatus publication, context 3bde1a0
13:08:35.140    UI::Locator::dataReceived(), Peer Congo modified
13:08:35.140    UI::Locator::dataReceived(), Peer Congo modified
---------------

coś takiego wyrzuca w logach po nieudanych uruchomieniu

do ustawień można wejść i edytować je i zapisuje je bez problemu

tylko jak się kliknie na Sart OffLine
chwileczkę pomięli
ruszy napędem dyskietek i BŁĄD

tomcio czy masz winde z SP3??

może tutaj jest problem sad

Ostatnio edytowany przez artmajster (2010-01-03 13:09:11)

23

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

HA HA HA smile big_smile

znalazłem rozwiązanie

wygląda na o że problemem jest Microsoft .NET (słyszałem że to straszne dziadostwo)
biblioteki te są potrzebne do pomocy online.
jeżeli dodamy do skrótu uruchamiającego program /nohelp to u mnie pomogło (wyłączamy pomoc)

tak więc w skrócie do Congo zmieniamy na C:\congo\congo.exe /nohelp

i działa smile

POZDRAWIAM

Źródło: koleś pytał o nieco inną rzecz, ale pomogło
http://www.etceurope.com/Community/foru … /8412.aspx

24

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

Dzięki smile Faktycznie działa smile
Microsoft NET faktycznie jest porażką. Ale w tej chwili Congo pracuje poprawnie na WIN7 smile

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

25

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

u mnie działa na XP SP3

a pytanko skąd ściągnąć/zainstalować biblioteki urządzeń?

u mnie jest tylko jakiś scroller i scroller speed&fun i nic poza tym sad

Edit:
utknąłem na dziwnym problemie znalazłem już więcej urządzeń, chociaż ich tworzenie jest nadal tajemnicą bo nie ma tam czegoś takiego jak create ????

ale problem jest w tym że w instrukcji jest motyw że aby urządzenie poruszyć, trzeba wcisnąc przycisk [parameter] ale w skrótach klawiszowych nie mam czegoś takiego i lipa

jak się ustawia wartości pozycji, goba itd dla inteligentnych?

Ostatnio edytowany przez artmajster (2010-01-03 14:57:57)

26

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

Oj czuje że zaraz tu napiszemy całą instrukcje obsługi "od strony użytkownika"  big_smile

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

27

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

artmajster napisał/a:

u mnie działa na XP SP3

a pytanko skąd ściągnąć/zainstalować biblioteki urządzeń?

u mnie jest tylko jakiś scroller i scroller speed&fun i nic poza tym sad

Edit:
utknąłem na dziwnym problemie znalazłem już więcej urządzeń, chociaż ich tworzenie jest nadal tajemnicą bo nie ma tam czegoś takiego jak create ????

ale problem jest w tym że w instrukcji jest motyw że aby urządzenie poruszyć, trzeba wcisnąc przycisk [parameter] ale w skrótach klawiszowych nie mam czegoś takiego i lipa

jak się ustawia wartości pozycji, goba itd dla inteligentnych?

Biblioteki urządzeń w Congo nazywane są Templates.
Aby wgrać bibliotekę/Template danego urządzenia należy :

wejść w Browser/Patching/Import Template Wizard.
Wybrać Czy biblioteka z której czerpiemy Template ma być standardowa czy rozszerzona,
Wybrać producenta urządzenia, Wybrać jakie urządzenie i nacisnąć przycisk Execute.

Po wgraniu Template/Sterownika do Show jest on widoczny w Browser/Patching/ Settings and Tools/Templates.

Aby sprawdezić zakresy/rangi w jakich działają parametry urządzenia (np. gobo, shutter), poprawić je, czy dostosować do własnych potrzeb/widzimisię należy:

w Browser/Patching/ Settings and Tools/Templates , wybrać (klikając) dany Templates/Sterownik. Po kliknięciu na Templates otworzy nam się czytelna tabelka z którą każdy sobie poradzi....

Michał Bystrzycki
--------------------

28

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

no to "to" jest już jasne smile - przetestowane smile

a teraz pytanko o sterowanie urządzeniami
jak zmienić ich parametry ?
dimmer wiadomo kliknąć w "LIVE" i scroll myszki ale jak ustawić inne rzeczy? colory goba itd?
w instrukcji stoi że trzeba wcisnąć przycisk [parameter] ale nie ma takowego skrótu klawiszowego w rozpisce do Pc offline

help please - bo dalej nie ruszę sad

29

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

Browser/General Settings/Dock Areas i tu w oknie dialogowym w top area wybierasz "moving lights" - pozwoli to na otwarcie w "top area" pierwszego monitora, panelu dla świateł automatycznych.

Nie pozostaje nic innego jak zaznaczyć kanał, który jest urządzeniem i w panelu świateł automatycznym wybierać i zmieniać parametry smile

Michał Bystrzycki
--------------------

30

Odp: Instrukcja pl i kilka pytań

fajnie i coraz fajniej ale coraz więcej pytań smile

więc stworzyłem urządzenie ale:
- gdzie ono się zapisało? po ponownym uruchomieniu nie mogę go znaleźć (jak wziąłem nową czystą sztukę) - jak przypisać je jakiejś fabryce?
- jak poprawnie stworzyć LED para (butrym) 4 kanały [RGB+ dimmer (0-183) i strobo (183-255) ]
zrobić jakby 4 kanały - dać dimmer na 4 kanale w zakresie 0-183 i strobo na 4 kanale w zakresie 184-255
- jak zrobić żeby dimmer był LPT ?? bo automatycznie ustawia się na HTP i nie można tego zmienić sad