31

Odp: Kody koloru

Ja tam nie wiem, ale jeśli już używacie kolorowych oznaczeń, to przynajmniej niech będą to jakieś ujednolicone oznaczenia. Ja tam nie mam za bardzo problemów wyciągając przewód ze skrzyni.
Mając go w rękach jestem w stanie stwierdzić ile m ma kabel. To oczywiście wynika ze sposobu w jaki były zrobione/zmierzone, ale i z kilkuletniego przyzwyczajenia wink

32

Odp: Kody koloru

no nie ale prościej po kolei

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

33

Odp: Kody koloru

oznaczenia rezystorowe sa ujednolicone wd. jakiejś tam normy więc uważam że powinno się iśc w tym kierunku wink

34

Odp: Kody koloru

Ale kabel to kabel a rezystor to rezystor...

35

Odp: Kody koloru

ale znormalizowane wartości liczbowe dla kolorów

36

Odp: Kody koloru

ale można też założyć przezroczystą osłonkę a pod tym karteczkę z liczbą metrów jaką ma kabelek...

37

Odp: Kody koloru

no pewnie że i tak można wink ale ja nawiązuję z tymi kolorami do pytania w temacie

38

Odp: Kody koloru

No tak tylko już wtedy gdy temat powstał doszliśmy do tego, że tyle ile jest firm tyle będzie sposobów, i ujednolicenie tego raczej nigdy nie wejdzie w życie...

39

Odp: Kody koloru

Mjac kable 2m, 5m, 8m, i 10m (lub więcej)  szybko nauczysz się ile co ma długości. Otwierasz kablare i widzisz  długość a,b,c id...
Dobrze posiadać 3-4 kablarki (fakt sporo miejsca przy załadunku) ale każda kablara ma swój wymiar a kabel ma swoje miejsce.

40

Odp: Kody koloru

Albo mieć kablarke np. z dwiema przegródkami na kable długie i krótkie...

41

Odp: Kody koloru

albo w każdym urządzeniu wirelesa + jedna stacja nadawacza ale by było mniej plątaniny tego zdzierstwa.
zasilanie , adresujesz urz i na konstrukcje cyk działa  next tongue... lub wbudowany aku adresujesz, zasilanie i działa next

42

Odp: Kody koloru

Hmm... Obawiam się, że szybko by się eter zapchał... a w większych miastach to już w ogóle by była masakra...

43

Odp: Kody koloru

kiju napisał/a:

Albo mieć kablarke np. z dwiema przegródkami na kable długie i krótkie...

Mam mała firmę, dwie kablarki, obie z przegrodami i słabo... Chyba skrzynki są najlepsze - pakowane przed sztuką

Michał Bystrzycki
--------------------

44

Odp: Kody koloru

Tak naprawde to każda firma wypracowuje sobie jakiś własny system. W małych firmach to faktycznie najlepiej sie dobrze spakować przed sztuką, chyba, że jest na tyle kabli w firmie, że można zabrać ile się chce.;-)

45

Odp: Kody koloru

kiju napisał/a:

Tak naprawde to każda firma wypracowuje sobie jakiś własny system. W małych firmach to faktycznie najlepiej sie dobrze spakować przed sztuką, chyba, że jest na tyle kabli w firmie, że można zabrać ile się chce.;-)

Tylko po co wypracowywać jeśli można usłyszeć i podpatrzeć gotowe rozwiązania..

Michał Bystrzycki
--------------------