16

Odp: Podłączanko!!

koledzy jest tez jeszcze jedna sprawa...
Opóźnienie to jedno a 2 to możne wynikać z ilości urządzeń podłączonych bez splitera... (jakość DMX)

(170 szt PAR LED 3 kan/szt , każdy na innym adresie)
1 Opóźnienia nie będzie jeśli ze stołu wysyła się mało informacji... nawet jesli zapniesz całą nitkę samymi PARami led i każdy na innym adresie... Do puki na wszystkich odpalisz "statyczną opcje" np jeden kolor czerwony/ zielony nawet pomieszane bedzie ok. ale tylko odpalisz elekt przejscia itp dopiero beda schody..
2 to przy  takiej instalacji zmontowanie tego bez splitera to też odważnie i może mieć to wpływ na opóźnienie (a na pewno to ma)  ( zaleca się aby nie zapinać więcej urządzeń na 1 nitkę splitera jak 24 )
3 może byc też tak że stół nie jest w stanie przeliczyć tak szybko takiej ilości informacji.
co ciekawe nawet WOLE HOG ma takie problemy tongue

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

17

Odp: Podłączanko!!

A jeszcze jedno bo z tego co zrozumiałem problem jest chyba ze strobowaniem parów ... to jest raczej wina samych parów ze strobo sie rozjeżdża .
To jest uzależnione od tego z jakiego zegara jest taktowane strobo w samym urządzeniu , czy z zegara DMX paczek  czy zegara - kwarc w samym ukaledzie

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

18

Odp: Podłączanko!!

krzyzak świeta racja z tym spliterem przeliczeniem stołu itd. ale SenseJ-L.F.napisał : 6 Martin Mac 250 i 6 Pixel bar xeos'a no to masz raptem 12 urządzeń na nitce więc moim zdaniem powinno być ok

19

Odp: Podłączanko!!

SenseJ-L.F. napisał/a:

No działać działa....tylko czasem jest tak że 1,2,3 adres chodzi równo (efek sektorami w dół) 4 zapier###a tempem stroboskopu a 5,6 też już normalnie i takie same tempo jak pierwsze 3.
Hah ale to jest myśl trzeba mi device buldiera!!

A z czym masz taki problem? Z głowami? Może masz inną szybkość ustawioną w samym urządzeniu w stosunku do pozostałych?

20

Odp: Podłączanko!!

6 Pixel barów to tak naprawę 18 urządzeń smile:) każdy pixelbar oprócz pierwszego kanału gdzie jest strobo i macra , dzieli się na 3 osobne kawałki z kolorem RGB, ale i tak razem z głowami to 24 urządzenia ,  spliter i może tu pomóc !

21

Odp: Podłączanko!!

Z tego co ja kojaże to ona mają po 13 kanałow czyli 6 urządzeń 13 kanałowych

22

Odp: Podłączanko!!

nie chodzi o to za 13 kawałków itd...

ilość fizycznie zapiętych urządzeń w szt

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

23

Odp: Podłączanko!!

a 2 w piątek wracam do domu to możemy się złapać i wtedy wam zerknę dla czego to tak działa

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

24

Odp: Podłączanko!!

A czy pixelbary mają strobo? Czytam ulotkę gdzie są rozpisane kanały i jakoś nie zauważyłem funkcji strobo.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

25

Odp: Podłączanko!!

nazwa PIXELBARY jak wiadomo w tym kraju jest używana do wielu podobnych urządzeń smile

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

26

Odp: Podłączanko!!

heheh ... a ja myślałem o konkretnym urządzeniu tongue ... no nic głupota nie boli big_smile

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

27

Odp: Podłączanko!!

te o których tu mowa , firmy Xeos maja strobo , na pierwszym kanale !!! następne kanały to kolorki smile

nie chodzi o to za 13 kawałków itd...

ilość fizycznie zapiętych urządzeń w szt   wiem wiem spokojnie smile:)

28

Odp: Podłączanko!!

A tak odsuwając podłączenia tych pixelbarów... to jeśli podłączamy max 24 urządzeń na jednej nitce to czy przy przypadku Wireless DMX jest tak samo? Że wszystkie urządzenia "za wirelasem" to max 24?

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

29

Odp: Podłączanko!!

Chyba 2 lata temu grałem w Gdańsku nad Motławą .  I z powodu pomysłu reżysera realizacja odbywała się z drugiej strony czyli z targu przez wodę. Najlepszym rozwiązaniem było zastosowanie W-DMX. Problemem było to ze byliśmy ograniczeni liniami dmx (WDMX) trzeba było się opiąć tak aby korzystać z 2 Lini i 3 jako backup .
W takiej opcji obie były zapchane w ok 98% ( wolne ok 20 kanałów na nitkę). Przy takiej instalacji widać było problemy z poprawnym obsłużeniem DMXa.
Urządzenia jako tako dawały rade ale leśli wrzucałem efekt na 30 paneli ledowych (1 panel to 8x RGB) widać było efekt przycinania się efektów ...

oczywiście nitki przy odbiornikach były ze spliterami .
Jak znajdę fotki z tej instalacji wrzucę do galerii

Jako ciekawostkę dodam ze teraz na trasie z N.Lesz korzystałem z 1 nitki WDMX i było widoczne też małe opóźnienie

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

30

Odp: Podłączanko!!

sprawa została ogarnięta!!Heh aż żal się przyznawać w czym był problem!!
Dzieki krzyzak!:-)

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png