16

Odp: Eurowizja

Nie zrozum mnie źle, ale nie mówię że chamsys jest najlepszy. Denerwuje mnie "kościół wyznawców grandmy" obierający ją za jedyną słuszną drogę i wychwalający za każdym razem. Śmiem wątpić w teorię, że chamsys by tego nie ogarnął...

17

Odp: Eurowizja

Strasznie jest mi przykro ale muszę obalić Twoją teorię! Chamsys ogarnia 64 universy, na eurowizji było kontrolowanych ponad 50 000 parametrów ( kanałów ). Kalkulator w dłoń i odpowiedź jest czarno na białym

18

Odp: Eurowizja

Konsola chamsys 1000 stadium ogarnia 500 uni...

19

Odp: Eurowizja

gwoli ścisłości, we frankfurcie zaprezentowany był prototyp

20

Odp: Eurowizja

Mateusz napisał/a:

Wiele stanowisk, tzn? Mówisz o łączenie kilku stołów ethernrtami do jednego ethernetowego konwertera sygnału na dmx?

Nie. Kilka stołów łączy się razem, pracuje z jednym i tym samym show, umożliwiając backup, zapasowe/dodatkowe stanowiska.

Mateusz napisał/a:

Backup? Dlaczego sądzisz, że nie ma backup'a? Od autobackupa na pamięci flash, po łączenie w trybie Master/Slave itp

To by pasowało odpowiednio do autosave oraz drugiego stołu zalogowanego na tego samego usera.

Mateusz napisał/a:

Multiuser? Chodzi Ci o profil użytkownika?

Chodzi o różnych użytkowników którzy mają własne edytory. To rozszerza się dalej na np. grandMA 3D i podglądy edytorów Blind i Preview.

Mateusz napisał/a:

Jeśli wyjaśnisz co mas na myśli przez synchronizację wyjść?

Brak "rozjazdów" między wyjściami DMX. Jak się będzie fleszować wszystkimi kanałami w konsolecie, to wszystkie wyjścia z konwerterów i procesorów MA (o ile podłączone w sesję w MA-Net), będą synchronicznie migać.

Mateusz napisał/a:

Nie zrozum mnie źle, ale nie mówię że chamsys jest najlepszy. Denerwuje mnie "kościół wyznawców grandmy" obierający ją za jedyną słuszną drogę i wychwalający za każdym razem.

Nie ma "kościoła", tutaj nie ma nic na wiarę. Ten system jest przetestowany.

Mateusz napisał/a:

Śmiem wątpić w teorię, że chamsys by tego nie ogarnął...

Sterowanie na pięć stanowisk dla pięciu pracujących razem użytkowników. Na początek.
Po co? Po to że przed sztuką nigdy nie ma dość czasu, szczególnie na największych sztukach.

Mateusz napisał/a:

Konsola chamsys 1000 stadium ogarnia 500 uni...

Z drobnym drukiem "200 lighting".

21

Odp: Eurowizja

Kacper nie mówię, że nie masz racji (z wyjątkiem backup'a i multikonsoli), co do synchronizacji wyjść to szczerze powiem, że nie mam pojęcia jak to działa (i czy działa) w ChamSysie. Myślę, że MQ 1000 st. z pewnością mogła by zastąpić grandmę, ale nie o to tu chodzi. Nie mówię o braniu na wiarę, tylko o postrzeganiu innych stołów jako gorszych, podczas gdy się ich nie zna, no co najwyżej specyfikację ze strony.
Niektórzy są tak uparci i konserwatywni, że woleli by kupić sobie swoją MA, żeby tylko nie pracować na ChamSysie bo tak słyszeli, albo przeczytali że on jest gorszy a oni są zawodowi, więc czemu mają na gorszym świecić. Co innego, że wygodnie i dobrze jest pracować na znajomym i lubianym systemie, niestety są tacy, którzy dowiedzieli się że grandma rządzi, nauczyli się jej i teraz twierdzą, że po co im inne stoły, skoro znają najlepszy i innymi gardzą. Do wzięcia udziału w dyskusji namówiła mnie twoja "pochwalna ( smile )" wypowiedź: "Dzięki grandMA 3D robią to o czym od dawna mówiłem - wizualizacja BlindEdit oraz PreviewEdit. Można programować i mieć podgląd efektów, podczas gdy światła rzeczywiste robią równocześnie co innego."

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2014-05-12 18:21:04)

22

Odp: Eurowizja

Dyskusja bezcelowa:
1. Chamsys z tego co wiem nie chce rywalizować z MA/Hog4 na polu Eurowizja, Igrzyska Olimpijskie. Mają swój rynek docelowy i się w nim spełniają. I nie są to tylko kluby/koncerty z 30 głowicami i 20 panelami LED. Dla chętnych polecam FB Chamsysa
https://www.facebook.com/chamsys
2. KacperP w tych dyskusjach przypomina kilku panów z branży politycznej, którzy zostali oświeceni i tylko ich "prawda" jest jedyna i słuszna.

Jeśli chodzi i wizualizer to MA ma lepszy od Chamsysa i koniec tematu. Ciekawe tylko ile osób stąd zna dobrze vis Chamsysa? Co, jak szybko można z nim zrobić i wydrukować ploty ale to inna sprawa. Jak potrzebuje super renderów to korzystam z płatnego niedrogiego Lightconversa.

Ostatnio edytowany przez makon (2014-05-12 18:28:21)

23

Odp: Eurowizja

Mateusz napisał/a:

Kacper nie mówię, że nie masz racji (z wyjątkiem backup'a i multikonsoli), co do synchronizacji wyjść to szczerze powiem, że nie mam pojęcia jak to działa (i czy działa) w ChamSysie.

Nie "backup i multikonsol" bo nie o tym nie mówiłem, tylko o WIELU STANOWISKACH niezależnych.

Mateusz napisał/a:

Nie mówię o braniu na wiarę

Jeśli jednak używa się na mnie oraz naszych klientów słów "kościół" oraz "wyznawców" to jest to jednak insynuowanie nam "brania na wiarę". Jeśli to "denerwuje" to pewnie robimy źle.
Naprawdę tak źle z nami?  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile

Mateusz napisał/a:

tylko o postrzeganiu innych stołów jako gorszych, podczas gdy się ich nie zna, no co najwyżej specyfikację ze strony.

I dlatego nie będzie zbieżności opinii, bo mówimy o dwóch różnych rzeczach. big_smile
Ja mówię o SYSTEMIE sterowania, gdzie można pracę podzielić i skoordynować. Inną podobną architekturą jest WH3 / WH4, tylko programiści nie zaszli tak daleko. Chamsys takiej architektury nie zrobili, tylko naśladowali interfejs użytkownika.

Mateusz napisał/a:

Niektórzy są tak uparci i konserwatywni, że woleli by kupić sobie swoją MA, żeby tylko nie pracować na ChamSysie bo tak słyszeli, albo przeczytali że on jest gorszy a oni są zawodowi, więc czemu mają na gorszym świecić.

My POKAZUJEMY klientom co grandMA2 może i system sam za siebie świadczy. Nikt nie został u nas okłamany co do możliwości grandMA2. Wiele razy za to prostowałem androny jakie pochodzą z innych źródeł. smile

makon napisał/a:

1. Chamsys z tego co wiem nie chce rywalizować z MA/Hog4 na polu Eurowizja, Igrzyska Olimpijskie.

Chce chce. Nie jestem w izolatce. smile

makon napisał/a:

KacperP w tych dyskusjach przypomina kilku panów z branży politycznej, którzy zostali oświeceni i tylko ich "prawda" jest jedyna i słuszna.

Zgaduję że to odpowiedź na moje pytanie o sterowanie na pięć stanowisk  wink

24

Odp: Eurowizja

O jakich klientach mówimy? Po pierwsze to forum Elwo. Szanujmy to. Jeśli więc jesteś na tym forum zarejestrowany jako KacperP, to jesteś tu KacpremP, nie pracownikiem, właścicielem, przedstawicielem, kucharzem w jakiejkolwiek firmie, sam nagłówek mówi "FORUM TECHNIKÓW I REALIZATORÓW ŚWIATŁA". Przynajmniej tak zrozumiałem. Duo. Nigdy nie powiedziałem że Ty i Twoi klienci to kościół grandmy. Mówię ogólnie o ludziach o poglądach, jakie wymieniłem w odpowiedziach wcześniej. Jeśli tak to odebrałeś to przepraszam. Co do stanowisk to ChamSys posiada różne tryby współdziałania i łączenia konsol, w tym synchronizację plików itp, ale jeśli chodzi o to o czym mówisz, to muszę sprawdzić, bo nigdy nie miałem potrzeby użycia takiej funkcji, robiłem tylko z jednej konsoli backup do drugiej po ethernecie.

25

Odp: Eurowizja

myślę, że się zagalopowałeś w tym alienowaniu "NIE" realizatorów i techników. Myślę, że nie jednemu z nas kacper czy grzesiek pomogli w tarapatach wink

26

Odp: Eurowizja

Oczywiście. Ale pomagał jako konsultant LTT czy jako Kacper? O to mi chodzi właśnie.

Odp: Eurowizja

Grandma, Chamsys. A Hog4 Panowie? Może nie tak bardzo zaawansowany jak Grandma, ale Olimpiada to też pewne wymogi, które widocznie spełnia. Na polu Eurowizji też by mógł powalczyć tongue

28

Odp: Eurowizja

Mateusz napisał/a:

Denerwuje mnie "kościół wyznawców grandmy"

Mateusz napisał/a:

Nigdy nie powiedziałem że Ty i Twoi klienci to kościół grandmy.

neutral

Mateusz napisał/a:

Ale pomagał jako konsultant LTT czy jako Kacper?

Robię z własnej woli, być może niepotrzebnie.
Oczywiście nie mogę działać na szkodę pracodawcy, tak jak każdy kto ma pracę.

29

Odp: Eurowizja

Mateusz... zobacz ile informacji na zadane pytania o MA udzielił Kacper..  i nie trzeba było dzwonić do konsultanta LTT   big_smile

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

30

Odp: Eurowizja

Dzieci spokój!

1. Temat wałkowany 100 000 razy i naprawde już moim zdaniem zużyty.
2. Mateusz każdy produkt ma swoje zastosowanie i teraz na rynku dużych produkcji liczą sie Gma2 i i wh4. MOże za pare lat "Chamsys 2" pozamiata rynek na razie tak nie jest.
3. Ja jako realizator i operator konsol miałem okazje poznać Chamsysa, Jandsa, Avolitesa, GrandMa, Wholehoga i powiem wam, że naprawde Hog i Ma są o wiele do przodu. Każdy produkt ma swoje zastosowanie jeden potrzebuje Mercedesa inny Toyoty a ktos inny Dacii.

Ostatnio edytowany przez kiju (2014-05-13 08:12:27)