16

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

Tak.

Michał Bystrzycki
--------------------

17

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

Teraz podążyłem temat i pan odpisał że rzeczywiście jest to bug smile

Michał Bystrzycki
--------------------

18

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

Najprostszym wyjściem jest efekt na virtual dimm a kolor indywidualnie

19

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

No właśnie, tyle że virtual dimmer nie działa jak powinien. Mają to naprawić

Michał Bystrzycki
--------------------

20

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

I się niektórzy oburzają że uważamy grandMA2 za bardzo dobry system... wirtualny dimmer w grandMA2 to już nawet nie zabiera parametru obliczeniowego jak było w grandMA1.
Wkrótce grandMA2 będzie mieć też przybornik kolorów używający więcej barw składowych jak RGB.  cool

21

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

Przepraszam, że pociągne offtop, ale wydaje mi się, że nikt nie oburzał się na to, że "uważacie" że jest to dobry system. O ile pamiętam z różnych wątków, użytkownicy raczej oburzali się na pogląd niektórych osób (niekoniecznie tożsamy z Twoimi poglądami Kacprze), jakoby system MA był systemem jedynym słusznym w każdej sytuacji. Jedyny sprzeciw jaki pamiętam, to sprzeciw wobec deprecjonowania innych rozwiązań na rzecz MA...

Ostatnio edytowany przez Marchw (2013-10-04 10:11:19)

22

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

NIe ma co gadac ale MA2 jest najlepsze, potem jest świnia, potem kamień łupany i inne konsolety;-)

23

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

Oj, było tego mnóstwo.  tongue
Były również twierdzenia że "jest tyle innych systemów równie dobrych, które są o wiele tańsze".
Ja głosiłem że MA jest jedynym słusznym systemem w każdej sytuacji?
Nieprawda. Pamiętam nawet kto to wymyślił.
Widocznie łatwiej było polemizować ze mną wytykając mi coś czego nie powiedziałem.

W istocie twierdzę tylko że włożono w grandMA2 bardzo dużo pracy, co procentuje przy używaniu systemu. Nie dotyczy to tylko pracy sieciowej na wiele stanowisk, ale podstawowych czynności.
System kosztuje swoje, ale wcale nie więcej od produktów konkurencji udającej że mogą tyle samo co grandMA2.

24

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

Ale co ta cała grandma ma wspólnego z problemem Michała?

25

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

Nabla napisał/a:

Ale co ta cała grandma ma wspólnego z problemem Michała?

To że potrzebuje linijki LED mającej własny kanał dimmera, bo konsoleta nie obsługuje dimmera wirtualnego tak jak grandMA to umie.

26

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

Nabla napisał/a:

Ale co ta cała grandma ma wspólnego z problemem Michała?

Jak nie naprawią mojego problemu w sofcie Congo to przesiadam się na MA smile big_smile  lol  cool

PS
W ETC wirtualny dimmer tez nie zabiera parametru, tyle że chwilowo nie działa z efektami big_smile

Michał Bystrzycki
--------------------

27

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

KacperP napisał/a:

Ja głosiłem że MA jest jedynym słusznym systemem w każdej sytuacji?
Nieprawda. Pamiętam nawet kto to wymyślił.
Widocznie łatwiej było polemizować ze mną wytykając mi coś czego nie powiedziałem.

Ja także nie twierdziłem Kacprze, że jest to Twój wymysł, co zaznaczyłem w swoim poprzednim poście (mówiąc o tym że są to poglądy różnych osób niekoniecznie tożsame z poglądami Twoimi).
Nie zamierzam także tworzyć jakiejś bojówki przeciwko MA. "Bawiłem się" jedynie tym systemem i dostrzegam potencjał jaki jest w nim schowany - nie powiem złego słowa. Jedyne z czym się nie zgadzam (i raz jeszcze podkreślę, że nie uważam Kacprze abyś Ty tak myślał), to że jest to narzędzie najlepsze w każdym zastosowaniu. Czasem potrzeby są dużo mniejsze niż możliwości oferowane przez MA i wtedy pytanie o rozkład budżetu - być może nie ma sensu strzelać z przysłowiowej armaty, do przysłowiowego komara. Czasem ktoś po prostu ma do dyspozycji dany stół, jest to niezależne od niego i przekonywanie go, że powinien skorzystać z MA, bo tam można coś zrobić trzema kliknięciami jest bezproduktywne, bo początkowy problem nadal pozostaje nierozwiązany.

Peace.

Ostatnio edytowany przez Marchw (2013-10-04 11:46:12)

28

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

Marchw napisał/a:

Czasem potrzeby są dużo mniejsze niż możliwości oferowane przez MA i wtedy pytanie o rozkład budżetu - być może nie ma sensu strzelać z przysłowiowej armaty, do przysłowiowego komara.

Przysłowie o armacie na wróbla to opis sytuacji użycia środków niewspółmiernie wielkich i nieskutecznych
Czy aby na pewno była to trafne porównanie tu i teraz wink

Marchw napisał/a:

[...]i przekonywanie go, że powinien skorzystać z MA, [...].

A skąd ten pomysł że ja przekonywałem? Mi zupełnie o co innego chodziło.

29

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

Z tego co mi wiadomo to problem do rozwiązania od ręki w MA, Hog, Chamsys, na 99% w Jands i pewnie też w Martin M1 (ale tu tylko mój domysł, nie sprawdzałem).

30

Odp: Led Bar RGB/RGBWA kontrola każdego pixela

nie tylko grandma ma wirtualny dimmer
w congo też jest tylko ma bug'a

p.s. w jands jest i działa na 100%...
       ... i na inny procent też

Ostatnio edytowany przez artmajster (2013-10-04 15:35:59)