16

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

A te 18 pointów to prawda. Wiem kto kupił i je widziałem smile

17

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

Firma kupujący pointe to Soundproo dokładnie Dawidzie wink Michałek K. Pozdrawia.

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-12-18 09:36:28)

18

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

O i już wiemy gdzie pracujesz, i już nie będziemy jęczeć  big_smile Do zobaczenia w Elwo

Michał Bystrzycki
--------------------

19

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

Co myslicie nt. Robe Robin Pointe. Czy oprócz głównej funkcji beam, ta głowa może służyć jako klasyczny spot ?? Wiem że ma taką funkcję, ale interesuje mnie czy moze być tak używana na profesjonalnych scenach...

20

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

Tak, działa jak spot, może być używana profesjonalnie, jeszcze nie spotkałem realizatora zespołu, który nie zaakceptował by ich jako spoty np. zamiast Martin Mac.700 Pr.

21

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

no chyba przesadziłeś. w trybie spot mogą zastąpić maca 250 a nie 700 - ze względu na jasność oraz CMY

22

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

kajmar888- czytamy ze zrozumieniem- "jeszcze nie spotkałem realizatora zespołu, który nie zaakceptował by ich jako spoty..."

Robe pointe są słabe jeśli chodzi o jasność? Pierwsze słysze.
Co do CMY to racja...

23

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

MateuszJ dzięki, no właśnie jako beamy to napewno dobra głowa, jako spot -  brak CMY może być już  problemem na większych realizacjach... Jeśli jeszcze ktoś może się podzielić refleksjami na ten temat to bardzo proszę, gdyż przymierzam się do zakupu i mam trochę mętlik w głowie. Z jednej strony chcę mieć nowe urządzenia a z drugiej zastanawiam się czy nie lepiej używany MAC 700 / Robe 700 AT... tyle że to już stare urządzenia.

24

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

pointe w trybie spot nie ma już jasności takiej jak 700 - pamiętajmy do czego tak naprawdę pointe został stworzony

25

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

eventtech, skąd jesteś? Może chciałbyś się przejechać i samemu ocenić jak świecą?

26

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

Na pewno Pointe nie zastąpi MAC 700 Profile / Robe 700 AT, chociażby ilość funkcji w Pointe jest bardziej ograniczona, nie wspominając o braku CMY, o którym już ktoś pisał.
Jak można porównywać kompletnie 2 różne urządzenia.

W Pointe jak dla mnie funkcja spota jest bardziej dodatkowym efektem, to urządzenie to wciąż bardzo wąski beam, a brak CMY myślę że dyskwalifikuje to jako zamiennik spota w riderach (zamiast Sharpy to jak najbardziej) - przynajmniej taka jest moja opinia.

eventtech, stare ale jare - o ile starannie serwisowane i się o nie dba wink

Ostatnio edytowany przez kajet24 (2014-04-08 09:09:36)

27

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

kajet24, kajmar888 - dzięki za opinie, dużo pomogły, potwierdziły moje przemyślenia . smile MateuszJ - jestem z Gdyni, a jak widze Ty z Krakowa - wiec trochę daleko na przejażdżkę. Widziałem jak świecą na Road Show Prolightu, ale najchętniej zobaczyłbym je na scenie podczas realizacji obok innych riderowych urządzeń.

28

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

pointe ma dwie pryzmy?

29

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

Tak, ma pryzmę liniową (6cio krotną ) i zwykłą ( 8 - krotną )
oczywiście się są one Idealne, ale i tak robią zajebistą robotę

30

Odp: Robe Pointe vs. Clay Paky Sharpy

a może ktoś wie co się stało z pomysłem pt. Robe Sniper, usłyszałem o nim w 2012r a później coś umarło