16

Odp: Nowy regulamin

cool No więc właśnie. Ja proponuje spotkanie i pogadanie na ten temat. Z mojego punktu widzenia jeśli powstanie to powinno szkolić; pomagać; systematyzować; certyfikować itd. a nie być i tyle...

Michał Bystrzycki
--------------------

17

Odp: Nowy regulamin

Myślę, że stowarzyszenie to zły pomysł. Nie każdy jest fanem przynależenia do "organizacji". Idea forum jest taka, że powinno być otwarte na świat i nowych użytkowników. Pomysł stowarzyszenia trąci mi próbą stworzenia elitarnego towarzystwa, co mnie się nie podoba.
Jednak gdyby powstało stowarzyszenie i miało ono szkolić, certyfikować i systematyzować to musiałoby działać w ramach jednostki nadrzędnej, polskiej, europejskiej czy światowej. Inaczej będzie to własny folwark, dla kilkudziesięciu osób, taka trochę prywatna organizacja.

Co do forum to myślę, że najprostszym rozwiązaniem jest moderacja. Znam fora na których i postów i użytkowników jest dużo więcej niż tutaj i taka forma kontroli forum działa. Michał jako główny moderator wybiera 3-4 moderatorów, wg własnego uznania i koniec. Nikt nie ma prawa tego podważyć tak wybrał Michał i koniec.
Użytkownicy za określone działania otrzymują ostrzeżenia, np. za typowy spam jakie ostatnio mają miejsce 50%, za rażący brak interpunkcji lub wulgaryzmy 10-15%. Tutaj można dyskutować co za co, albo moderatorzy to ustalą, mniej osób łatwiej ustalić wink.
Jak ktoś zbierze 100% jest zawieszony na forum np. przez 2-3tyg, drugie zawieszenie wylot z forum.
Ale za 2 spamy i nic więcej od razu wylot. Myślę że 3-5 moderatorów spokojnie upilnuje to forum z obecną ilością użytkowników i postów.

Uzupełnienie: Aby było jasne nie mam nic przeciwko stowarzyszeniu jako samemu sobie, w powyższej opinii mam na myśli stowarzyszenie jako formę uprawniającą do korzystania z forum.

Ostatnio edytowany przez makon (2013-04-01 11:17:39)

18

Odp: Nowy regulamin

że by mogło powstać stowarzyszenie trzeba się zebrać.W wielkim skrócie to wygląda tak...potrzebnych jest co najmniej 15 osób wpisanych na listę jako pierwsi,te 15 osób zbiera się i ustala status,formę,zarząd i cele takiego stowarzyszenia.Jak już wszystko ustalą i zapiszą odpowiednio na kartkach to się idzie do sądu i zgłasza stowarzyszenie w odpowiedniej formię z "członkami założycielami" (czyli te pierwsze 15 osób).Mając na myśli formę trzeba podać czy np.jest to stowarzyszenie,które będzie pobierało składki,czy jest ono otwarte i każdy się może zapisać,ilu chce mieć docelowo członków,czy będzie się zajmowało akcjami publicznymi,czy będzie prowadziło legitymację członkowskie,czy będzie ingerować w sprawy zawodowe.
Ogólnie tych przepisów jest tak dużo że nie dam rady wszystkiego wypisać.Najważniejsze jest pierwsze 15 osób,zebranie,ustalenie wszystkiego i rejestracja w sądzie.

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png

19

Odp: Nowy regulamin

Szukamy w takim razie moderatorów smile, ale regulamin i tak by się przydał bo od czegoś muszą się odbić.

Michał Bystrzycki
--------------------

20

Odp: Nowy regulamin

Czekajcie bo niebardzo rozumiem problem, OK faktycznie czesto ostatnio pojawiaja sie dziwne niewnoszace nic posty, ale czy problem jest az tak duzy, eby wprowadzac moderacje kazdego postu? Moim skromnym zdaniem wystarczy, olewac te posty, a Michal bedzie kasowal i bnowal jezeli ktos przegnie pale ze spamem. To forum jest dla bardzo malej i specyficznej grupy ludzi, technicy i realizatorzy swiatla to nie gornicy czy kierowcy ciezarowek. Moim zdaniem moderacja spowoduje zmniejszenie ozywienia dyskusji w zasadniczych tematach, wydluzy czas oczekiwania na odpowiedz, o sytuacjach typu A czemu to nie poszlo albo bo ON mi usunal posta niewspominajac. W mojej subiektywnej opinii lepiej bardziej zaktywizowac rzeczowa dyskusje niz wycinac pierdoly.

21

Odp: Nowy regulamin

W moim rozumieniu, być może błędnym, moderacja miałaby polegać na upominaniu użytkowników za określone zachowania, wyciąganiu konsekwencji, ewentualnie usuwaniu pewnych postów, wiem niektórzy mogą płakać, że ich post poleciał. Ale jak już pisałem znam forum gdzie taka forma kontroli i pilnowania powoduje, że forum jest czyste i rzeczowe. Oczywiście wszystko zależy, jak zawsze, od ludzi czyli ewentualnych moderatorów. Bo można z tego zrobić rzeczowe forum, a można prywatną listę dyskusyjną.
Ja nie myślałem o sprawdzaniu każdego posta przed jego pojawieniem się na forum.
Wydaję mi się, że taka forma nie będzie uciążliwa dla forumowiczów

I tutaj propozycja na moderatora: kiju (nie wiem czy chcesz), ale kolega ma wiedzę, doświadczenie i myślę, że w wielu sytuacjach jest obiektywny. Oczywiście nie chcę wywołać głosowania demokratycznego bo nie dojdziemy do ładu. Jeśli Michał decyduje się na moderatorów to musi to zrobić autokratywnie.

22

Odp: Nowy regulamin

Moja skromna opinia jest taka że nie trzeba wprowadzać akceptacji każdego posta.Moderator widząc post typu "super lampy!polecamy!Sklep ogrodniczy" po prostu go zbanuje i wyśle odpowiednią wiadomość do danego użytkownika.Zajmuję się moderowaniem na różnych forach i prawda jest taka że nie trzeba używać aż takich kroków jak akceptowanie wpisów.
Również będzie można się przyjrzeć tzw."duchom" czyli sprawdzić użytkowników którzy byli na forum ostatni raz np ponad rok,wysłać do nich mail i jeżeli nie będzie odpowiedzi usunąć.
Michał sam miał by z tym od groma roboty,mając moderatorów zawsze łatwiej.

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png

23

Odp: Nowy regulamin

makon dziekuje za zaufanie. Ja oczywiscie zawsze chetnie pomoge dla dobra ogolu, to jednak zalezy tylko i wylacznie od Michala jak bedzie widzial dalsze dzialania.

24

Odp: Nowy regulamin

ja tam bym zrobił dział reklama i niech siebie reklamują, wtedy dodać w regulaminie ze umieszczanie reklam poza tą kategorią jest równoznaczne z usunięciem z forum. W innym przypadku zaczną się pojawiać posty typu " zamierzam kupić to <link> co sądzicie " walka z wiatrakami a tak można mieć reklamy w jednym miejscu i pod kontrolom

25

Odp: Nowy regulamin

Marqgraff napisał/a:

ja tam bym zrobił dział reklama i niech siebie reklamują, wtedy dodać w regulaminie ze umieszczanie reklam poza tą kategorią jest równoznaczne z usunięciem z forum. W innym przypadku zaczną się pojawiać posty typu " zamierzam kupić to <link> co sądzicie " walka z wiatrakami a tak można mieć reklamy w jednym miejscu i pod kontrolom

Bardzo fajny pomysł.

26

Odp: Nowy regulamin

W ramach netykiety, czyli też pilnowania zasad pisowni danego języka, piszemy kontrolą a nie "kontrolom"

EDIT: Literówka

Ostatnio edytowany przez makon (2013-04-08 21:39:46)

27

Odp: Nowy regulamin

Marqgraff napisał/a:

ja tam bym zrobił dział reklama i niech siebie reklamują, wtedy dodać w regulaminie ze umieszczanie reklam poza tą kategorią jest równoznaczne z usunięciem z forum. W innym przypadku zaczną się pojawiać posty typu " zamierzam kupić to <link> co sądzicie " walka z wiatrakami a tak można mieć reklamy w jednym miejscu i pod kontrolom

Mi się też podoba.

Michał Bystrzycki
--------------------

28

Odp: Nowy regulamin

A czy to będzie jednoznaczne z zakazem wpisów, co sądzicie o urządzeniu [model, nazwa, symbol]?
Albo wpis, że na targach pojawiło się to i to godne uwagi? Nawet jeśli byłaby to forma nienatrętnej reklamy, bo za taką można uznać każdy wpis o nowościach z danej firmy.

29

Odp: Nowy regulamin

makon napisał/a:

A czy to będzie jednoznaczne z zakazem wpisów, co sądzicie o urządzeniu [model, nazwa, symbol]?
Albo wpis, że na targach pojawiło się to i to godne uwagi? Nawet jeśli byłaby to forma nienatrętnej reklamy, bo za taką można uznać każdy wpis o nowościach z danej firmy.

Do takich wpisów jest już dział "Informacje o nowościach na rynku"  big_smile

Ostatnio edytowany przez SenseJ-L.F. (2013-04-09 06:36:06)

http://img507.imageshack.us/img507/5295/50840.png
http://img689.imageshack.us/img689/7769/32089.png